Şimdi Ara

iPhone un Sarj problemini cözdüm.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
13
Cevap
0
Favori
473
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaslar ben iphone 5 kullanicisiyim hepiniz kadar bu sarj suresinden bende rahatsizim yaptigim testlerde , iphone un hucresel verisi acik olmadigindan sarj suresinin cok fazla arttiginin farkina var ozellikle ios 8 de , kendim 8.1.2 jb kullaniyorum. Geceden telefonunuzu hucresel verisini kapatip koydugunuzda bataryada azalmanin %2-3 olacagini farkedeceksiniz , eger gun icinde ekrani kapattigimizda veriyi almayi kapatabilirsek android htcnin bi ozelligidir bu , bizde inanilmaz pil tasarrufu saglayabiliriz.

Yaptigim kucuk arastirmalarda yabanci forumlarda akauto3g i denedim tweak olarak telefon dondu, auto3g i yukleyemedim ios 8 den dolayi , activatorde switchleri kullanayim dedim lte e takildi o da sizlerde bir akil yurutun arastirin cok zor degil bunu coZersek varsin bildirimler telefonu actigimizda gelsin eminim +%40 sarj performansi elde ederiz.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• İyi de bu yeni bir şey değil. Aynı zamanda çözüm de değil zaten.
    İnterneti kapattıktan sonra şu akıllı telefonları kullanmanın ne anlamı kalıyor?
  • quote:

Orijinalden alıntı: W.Amadeus

İyi de bu yeni bir şey değil. Aynı zamanda çözüm de değil zaten.
    İnterneti kapattıktan sonra şu akıllı telefonları kullanmanın ne anlamı kalıyor?

Hocam sizi bilmiyorum ama ben telefonumu yaklasik 10 dk siklikla acip kontrol ediyorum hal boyleyken bildirimlerin gelmesine gerekte yok o 10 dk surecler icerisinde bu sonucta telefon gelen aramalar dusuyorsa , gerek yok bence her an internetin acik olmasina

• iphone'u iphone olarak kullanırsan 1 gün gider, 3310 gibi kullanırsan 5 günün benden garanti.
  • quote:

Orijinalden alıntı: neoorog

iphone'u iphone olarak kullanırsan 1 gün gider, 3310 gibi kullanırsan 5 günün benden garanti.

keşke bir günü çıkartabilse hocam
  • iphone şarj problemini kolay koly kimse çözemez
  • quote:

Orijinalden alıntı: ilko

iphone şarj problemini kolay koly kimse çözemez

Abi 96. dereceden bilinmeyen denklem mi neden çözülmesin ,
    bana göre mantıklı bir yol bulduğumu izah ettim sadece coderlığım yok eğer biraz ios geliştirme bilseydim kendim bi yazılım yazıp basit bir şekilde şarj süresini bahsettiğim şekilde uzatabilirdim , yabancı forumlarda benimle aynı fikirde kişiler var şu an onlarla yazışıyorum ,
    bir tweak bazında yazılım çıkartılabilir

Edit : yazım yanlışı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi RuLz -- 22 Aralık 2014; 20:00:17 >
  • Bir temenniden çok gerçekten farklı bir yöntem zannettim bende başlığı görünce

• Abi sizin telefonları gerçekten çok merak ediyorum ya , bende iphone 5 kullanıyorum 3g full açık gün içinde 4.30 saat garanti ekran ömrü alıyorum.
  • Sabahtan akşama dışardayım.Her dakika internete bağiı durumda telefon eve geldiğimde %50 civarı şarjım oluyor.

• hocam iphone bir telefon ve telefon olarak kullanırsanız 1 gün değil 2 günde gidiyor şarjı. bizzat 4 gün şarjımın gittiğini gördüm ama o dönemde ne telefonlara bakıyordum ne de oyun oynuyordum. uçak modundaydı sürekli sadece ara ara müzik dinlerdim.

teli sürekli kullanırsanız şarjı gitmiyor evet ve nasıl kullandığınıza bağlı. şarjdan çekip direk oynamaya başlayıp şarjı bitene kadar kurcalarsanız 3g/wifi bağlantısına göre 3-5 saat arası gidiyor benim 5'te böyle.

geçen gün şarjdan çektim 3,5 saat 3g ile viber konuşması yaptım şarjım %15 civarına düştü. ama şarjdan çekip hiç dokunmazsam 2-3 günde gittiği oluyor. bu genelde bunalım dönemimde oluyor ama.
  • Whatsapp kullanacaksan 2g den bağlan daha az şarjın gider hocam

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.