Şimdi Ara

Meb'in İstegiyle Telekomun Yasakladığı Sayfalara Nasil Ulasabilirim? (Öğretmenim :) ))

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
10
Cevap
0
Favori
676
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Soru biraz öğrenci sorusu gibi oldu o yüzden öğretmenim diye belirtmeye özellikle gerek duydum. Benim sorunum şu:
    Malum okuldaki internetten , bazi sayfalara ulaşım engelleniyor. Bilenler bilir mesela: kraloyun.com sitesini acmaya calistiginizda ;

"BU SAYFAYA ERİSİM MEB'İN İSTEGİYLE TURK TELEKOM TARAFINDAN ENGELLENMİSTİR" gibisinden bir yazı cikiyor. kraloyun beni ilgilendirmez. Beni ilgilendiren rapid share.de sitesine de ulaşımın engellenmesi. En basitinden bir yıllık ya da günlük plan indirecegim internetten. Rapid share linki ise keisnlikle o sayfaya ulasamiyorum. Hep aynı mesaj

baska bir sorunum ise BITCOMET torrent linkleri ile. onlar da kesinlikle inmiyor. Sanki baska bir çare bırakmışlar gibi internetten illegal Windows indirmeme bile mani oluyorlar. Orjinal Windows 'umu e en guncel egtim yazilimlarini gondersinler ondan da vazgececegim. Kaldi ki o da yok. Bir de ustune engelleme. Madem gondermiyoruz bırakalım internetten indirsinler demiyorlar

Bir sekilde bu engeli asmam lazim. Artik sahte proxy mi olur ne olur? sizden oneri ve yardim bekliyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mustklc -- 27 Ekim 2006; 19:34:40 >

• forumda arasaydınız çokca sorulmuş ve cavapkanmıştı aslında,treewalk adlı programı kurun dns lerinizi değişmiş olacaksınız böylece girebilirsiniz ayrıntı için treewalk yazarak aratın
  • arama yapmistim ama pek bir sey bulamamistim. demek ki ne arayacagimi bilememisim oncelikle.
    Sagolasin METAL
  • problem dns'le ilgili olmayabilir. nslookup'ta ttnet dns'leri set edip hem proxy hem de proxy'siz sayfayı açabildim. sanırım sizin web trafiğiniz bir şekilde telekomun kontrol ettiği bir filtrelemeye yönlendiriliyor ve oradaki rule'lara göre sayfa gidiyor ya da gidemiyorsunuz. eğer browser ayarlarınızda proxy kısmı kapalı/kapatılmış değilse netteki birkaç public proxy sitesi size yardımcı olacaktır. ufak bir hatırlatma, bu sitelere erişimi okul dışından deneyin, bir ihtimal onlara erişim de engelli olabilir.
  • okul disindan mesela simdi evden mebin yasakladigi sayfaalra rahatca ulasabiliyorum. mesela rapid share.de'ye evdenulasabiliyorum ama ouldan ulasamiyorum.

ilginctir ki rapid share.de'yi okuldan bir kez , evet yalnizca bir kez, acabildim. daha sonra denedigimde de acilmadi.

treewalk programini ev bilgisayarima kurdum ve onceden turkiyede acilmayan mega upload sitesini rahatlikla aciyorum. Okulda ne olur bilemem

Pazartesi deneyecegim bakalim. Ona gore buraya sonucu yazarim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mustklc -- 28 Ekim 2006; 21:49:44 >
  • Büyük ihtimalle bağlanırsın. Ancak proxy ile hız seni tatmin etmeyebilir. Başka çaren de yok gerçi...
  • Kesin çözüm proxy dir. Bir çözüm yolu daha duydum ama onu ben de denemedim daha. Siz bana bir e-posta gönderin ben oraya sonucu yazarım...
    cergosum@gmail.com
  • basligima uzun süre bakamadim ama arama motorundan bu basliga ulasanlar icin sonucu yazayim hemen.

trewalk olmadi arkadaslar cunku sistem 98. 98 destegi yokmus yazilimin. porxy dns isini de cozemedim

bu arada yeni bir yontem buldum:

http://forum.donanimhaber.com/m_10341047/mpage_1/key_//tm.htm#10341047
  • gezinti yapabilmen için şu site işine yarar ama download için rapid gibi uygulanmayabilir.....

www.anonymouse.org
  • quote:

Orjinalden alıntı: atokgozlu

gezinti yapabilmen için şu site işine yarar ama download için rapid gibi uygulanmayabilir.....

www.anonymouse.org

Maalesef böyle proxy siteleri işe yaramıyor. Nasıl bir sistem kurmuşsa artık bu MEB..
    Plan indirmek bir dert. Çünkü neredeyse bütün planlar r apid'den.. Meb de izin vermiyor ra.pid'den indirmeye..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Tosun Pasha -- 11 Kasım 2006; 11:29:22 >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.