Şimdi Ara

Webtasarıma başlamak istiyorum?

Bu Konudaki Kullanıcılar:
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
27
Cevap
0
Favori
495
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar ben kendi temalarımı yapmak istiyorum, yaklaşık 5 senelik bir photoshop geçmişim var.Yardımlarınızı ve detaylı cevaplarınızı bekliyorum;
    1. Şimdi bu işe başlamak için hangi dili öğrenmem gerekiyor?
    2. Hangi programı kullanmam gerekiyor?
    3. Hangi programı kullanırsam, dersleri izleyerek hem dili öğrenmiş olurum?

• Html ve Css ile başlayın. Photoshop geçmişiniz varsa bunlar tema Yapımı için yeterli olur. Bunları bitirdikten sonra javaya da el atarsınız.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • kardeş heralde yanlış anlamadıysam photshooptan yaptığın temaları web sitesi olarak oluşturmak istiorsun yani sadece resim olarak kalmasın diyosun o zaman html - css öğrenerek başlaa unutmaki bunlar daha en basiti bunların ardından javascript - jquerry - php - mysql geliyor yani daha çok fırın ekmek yemen gerekiyor şimdiden kolay gelsin
  • program olarak adobenin yaptığı ADOBE DREAMWEAVER CS6 programını kullan zaten bu işlerle uğraşanların çoğu (bende dahil) bu programı kullanıyorum çok memnunum sende zaten adobe photshop u kullanıyorsun alışırsın :)
  • Peki hangi kurumlardan ders almalıyım? Detaylı ders istiyorum.
  • Hangi kurum derken ? para verip bu dilleri oğrenmekmi istiyosun ?

• Hayır yani sizlerde ders alırken youtube'da falan sabit bir kanal - site yokmuydu? kaliteli bir yer demek istedim.
  • Hııı işte en büyük sorun burda zaten ne yazıkki bu işlerin TÜRKÇE eğitimini veren kaliteli kişi ler bir elin parmağını geçmez onkar da para ile ama parasizda var soylerim ama ingilizce biliyorum diyorsan nette birsürü ing kaynak var

• Kardeş sabit bir kanal yok öncelikle onu soyleyyeyim mesela benim tanıdığım Türkiye de bu işi en iyi yapan 2 kişi var biri Hakan çamoğlu bu adam bir site açmış vidobu diye girer bakarsın bu site de aklına gelecek bütün dillerin ve bütün prpgramlarin eğitim seti var ama ücretli ama şunu söyleyeyim kaliteli yani para verirsen karşılığını alırsın oğrenirsin

• Dinlerken anlayabileceğim şekilde ingilizce bilmiyorum ^^
  • ikincisi ise tayfun erbilen adlı bir kişi bu adam da ücretsiz bu diller hakkında egitim videoları paylaşıyor bu adamın da bir cok sitesi var tayfunerbilen. Com
    prototurk. Com Gölgeye yaz bunları biryer den başla

• Tmm o zman türkçe kaynağa bağlı değilsin sana şu siteyi söyleyeyim video olarak değil ama güzel öğretici bir site ingilizce ama w3school. Com diye google ye yaz bu site de güzel ve her kodu ne işe yaradığını örneklerle anlatıyor buraya da bak

• Ki bu işin babası dır w3 School :)

• Şu Türklere bakayım olmadı youtubedan ingilizce ders alacağım, teşekkür ederim :)
  • Tmm hadi kolay gelsin :) youtube da zaten her b*k var ama karışık

• ebilgic kullanıcısına yanıt
    Aynen bana kalırsa ordan başlasın ...

• Evet mantıklı. :)

• Bence Tayfun Erbilen'in dersleri cok iyi ve burdan baya ogrenirsin hemde ucretsiz ...

• Türkçe bakacağım ya hem daha hızlı olur diye düşünüyorum.
  • Son günlerin moda lafını etmeden geçemeyeceğim, peki bu neyin kafası hocam?

Görsel tasarım ile ilgilenen, web tasarım uzmanlık alanı bu olan bir kişi aynı anda nasıl mobil ve tablet aplikasyonu yapma konusunda deneyimli olabilir?

Örneklerden devam edelim, mesela bir başka firma; Tablo ve Div yapılarını çok hızlı bir şekilde, tüm browserların destekleyeceği şekilde hazırlayabilen, Tablo ve Div yapılarını çok hızlı bir şekilde, tüm browserların destekleyeceği şekilde hazırlayabilen diye devam eden bir ilana sahip. Hareketli görsel öğeleri tasarlayabiliyor olmak ise tercih sebebi olacakmış.

Bu ilanlardaki tutarsızlık ve anlaşılmaz tavır bana, bir havayolu şirketinin, savaş pilotu özellklerine sahip attığını vuran, kargo uçağı da uçurabilen, birinci sınıf gemi kaptanı olan adaylar arıyoruz, ayrıca kamyon ve tır kullanması da tercih sebebi olacaktır gibi bir ilan çıkması ile aynı hissi yaşatıyor! Anlamak mümkün değil.

Web yazılım üzerinde deneyimli PHP,ASP dillerinin herhangi birinde uzman tasarım yeteğine sahip büro içi personeli şeklinde ilan veren firma ise bir medya ajansı? Çay demleyebilen maddesini eklemeyi unutmuşlar sanırım?

Bir yayın kuruluşu olayı toptan çözmüş;

Corel, Photoshop, İndesign gibi tasarım programlarına hakim
    Web sitesi tasarımı, kurulumu, güncellemesi, içerik yönetimi yapabilecek
    Tercihen E-ticaret konusunda donanımlı
    Bu kadar bilgiye eksiksiz sahip olan biri kendi girişimini çoktan kurmuştur bile herhalde ? Web tasarım uzmanı olup, e-ticaret konusunda bilgi sahibi, site kurulumu ve içerik yönetimi de yapacak. Yani diğer maddeler bir yana editörlük veya içerik geliştirme kendi başına zaten bambaşka bir uzmanlık dalı…

İşin kötüsü gezindiğim ilanlarda PHP uzmanları, frontend geliştiriciler ve benzeri ilanlar içinde aynı maddelerden bir çoğu geçerliydi. İyi bir PHP yazılımcısının çok iyi derecede grafik bilgisine sahip olması gerekliliği yakında yazacağım yazının asıl konusunu oluşturuyor aslında: Kendini Tasarımcı Sanan Yazılımcılar

http://www.hasanyalcin.com/is-ilanlarindaki-tutarsizliklar/

http://forum.donanimhaber.com/m_100374807/f_//tm.htm#100390442

http://forum.donanimhaber.com/m_100766117/tm.htm

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi okuryazarcizer -- 23 Aralık 2014; 20:08:48 >

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.