Şimdi Ara

Asus'tan fansız mini PC modeli : E210

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
20
Cevap
0
Favori
649
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

• Asus'tan fansız mini PC modeli : E210

Termal güç tasarımı konusunda son yıllarda atılan önemli adımlar sayesinde daha fazla fansız çalışan bilgisayarlar görmeye başladık. Asus'un yeni mini PC modeli E210 buna en son örnek.

Asus E210 modeli daha çok kör terminal ve endüstriyel uygulamalar için geliştirilmiş ve Asus'un modem router cihazları ile boyut olarak benzer bir tasarım arzetmesiyle dikkat çekiyor. 20cm x 17cm x 2.7cm ölçüleri sayesinde kolay taşınabilen cihaz 690gr ağırlığında. 

Bay Trail tabanlı Intel Celeron N2807 işlemcisinden gücünü alan cihaz 750MHz hızına kadar çıkabilen Intel HD grafik birimi ile geliyor. Tasarım sayesinde fana ihtiyaç duymayan ürün 4GB'a kadar RAM ile sistemi destekliyor ve depolama ihtiyacını 128GB kapasiteli bir SSD ile karşılıyor. 

Bağlantı arabirimleri olarak USB 3.0/2.0 girişleri, HDMI, VGA, LAN, DC-in, mikrofon girişi, kart okuyucu sayılabilir. Model iki monitöre aynı anda görüntü verebilirken VESA kaidesi ile farklı alanlara konumlandırılabiliyor. Cihaz Windows Embedded 7 veya 8 ile sunulacak. Oyun oynamaktan ziyade gündelik ofis işleri için uygun olan Asus E210 modeli için henüz bir fiyat açıklanmadı. 

• 20cm x 17cm x 2.7cm vay be

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Frekans artırımı her şey değildir. İlk modelleri alınmaz. Intel biraz daha geliştirsin öyle alınabilir bence.
  • Celeron adının psikolojik etkisi sanırım herkeste var. Celeron adını duyunca ilgi kayboluyor.

• Z3740, z3745 seri işlemcileri başarılı, en son 8 inç toshiba marka tablette bu donanımla, Photoshop çalıştığını, video işlenebildiğini gördüm, yoğun işleriniz için olmasa bile, bazı işlerinizi bununla halledebilirsiniz..

• Ekran kartını nasıl sığdırmış acaba. Dizüstü gibi bir şeymi sığdırmış için. Dizüstü donanımı olduktan sonra niye bu alınsın ki.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ø

Ekran kartını nasıl sığdırmış acaba. Dizüstü gibi bir şeymi sığdırmış için. Dizüstü donanımı olduktan sonra niye bu alınsın ki.

Ofis tarzı yerlerde kullanmalık bunlar zaten. Oyun için kafam kadar kartlarla, masa üstü 10 fanlı pc'lere devam
  • quote:

Orijinalden alıntı: Aazam

quote:

Orijinalden alıntı: ø

Ekran kartını nasıl sığdırmış acaba. Dizüstü gibi bir şeymi sığdırmış için. Dizüstü donanımı olduktan sonra niye bu alınsın ki.

Ofis tarzı yerlerde kullanmalık bunlar zaten. Oyun için kafam kadar kartlarla, masa üstü 10 fanlı pc'lere devam

Aynen, 8 fanlı kasayla sıvı soğutma ile işlemciyi 50, ekran kartını 55 derecede anca tutuyoruz. :D

• Tam da ofislik canavarinin fansiz olan modelinide cikarmis helal olsun asus bana gore en hizli marka

• tv box olarak kullanilamazmi?
    niyetlendigim buyuk ekran tv'yi smart olsun dedim fakat gorunen hal pc ozelligiyle web'te surf mumkun degil.

• Bunla uğraşana kadar ben olsam ucuz(piyasada 600tl civarı) x86/64 bay trail windows 8.1 tabletlerden alırdım, hem tablet olmasının avantajı var(batarya, ekran, vs..), hem de bunun yaptığı her işi yapar.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: DH Misafiri

tv box olarak kullanilamazmi?
    niyetlendigim buyuk ekran tv'yi smart olsun dedim fakat gorunen hal pc ozelligiyle web'te surf mumkun degil.

sistem yorumumu neden "DH Misafiri" olarak girmis anlayamadim.

herneyse neticede bununla " tv box seklinde " tv'yi smart yapabilirmiyim ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: arel.gr

quote:

Hdmi çıkışı var, işlem gücü de videolar için fazlasıyla yeterli, dolayısıyla yapabilirsin. Bu cihazların temel kullanım alanlarından biri tv altı kullanım.

• quote:

Orijinalden alıntı: Umutcan

quote:

quote:

Hdmi çıkışı var, işlem gücü de videolar için fazlasıyla yeterli, dolayısıyla yapabilirsin. Bu cihazların temel kullanım alanlarından biri tv altı kullanım.

eyw @Umutcan !

malesef urun cok yeni ve yakin zamanda edinmek mumkun degil.

tv'yi smart yapmak icin paralel ozelliklerde alinabilecek cihaz onerebilirmisiniz,yazilim olarak android'mi windows mu tercih edilmeli ?

• quote:

quote:

quote:

quote:

eyw @Umutcan !

malesef urun cok yeni ve yakin zamanda edinmek mumkun degil.

tv'yi smart yapmak icin paralel ozelliklerde alinabilecek cihaz onerebilirmisiniz,yazilim olarak android'mi windows mu tercih edilmeli ?

Şahsen denediğim cihazlar olmadığı için kesin bir ürün öneremem fakat ben bu tarz birşey yapacak olsam şu 600 lira civarındaki windows tabletleri ciddi olarak araştırırdım. Hdmi çıkışlı bir model tercih ederseniz elinizde hem dokunmatik bir tablet hem de
    bu tarz bir media player olur. Hatta kabloyu da geçersek microsoft'un intel miracast teknolojisini kullanan kablosuz bir aktarım aparatı var. Bu alet sayesinde tableti elinize alırsınız oynatacağınız videoyu seçip oturduğunuz yerden tv'de görüntüleyebilirsiniz.
    Bence tv'de mouse yada uzaktan kumanda ile uğraşmaktansa çok daha pratik ve kullanışlı bir teknoloji.

• laptoptardaki mevzu, mobil intel hd grafik kartı ve işlemcidir büyük ihtimalle
  • quote:

Bunla uğraşana kadar ben olsam ucuz(piyasada 600tl civarı) x86/64 bay trail windows 8.1 tabletlerden alırdım, hem tablet olmasının avantajı var(batarya, ekran, vs..), hem de bunun yaptığı her işi yapar.

O kadarını üreticinin düşünememiş olduğunu sanmıyorum. Boşa kurşun sallamaz üretici. Mutlaka doldurduğu ya da dolduracağını düşündükleri bir pazar talebi vardır.
  • quote:

Orijinalden alıntı: fthkn

quote:

Bunla uğraşana kadar ben olsam ucuz(piyasada 600tl civarı) x86/64 bay trail windows 8.1 tabletlerden alırdım, hem tablet olmasının avantajı var(batarya, ekran, vs..), hem de bunun yaptığı her işi yapar.

O kadarını üreticinin düşünememiş olduğunu sanmıyorum. Boşa kurşun sallamaz üretici. Mutlaka doldurduğu ya da dolduracağını düşündükleri bir pazar talebi vardır.

Ben sadece tüketici olarak bir alternatif verdim. Zaten bahsi geçen bu mini pc tipi ofis kullanımı için de önerilse de, pratikte eski htpc'lerin yerini aldı ve tv altında kullanılıyor. Pazar talebi elbette var yani.
    Ama bir ev kullanıcısı olarak yine isteğe bağlı olarak win8 tablet alınarak aynı fiyatlara bir taşla iki kuş vurulabilir. Tabletin asıl amacı zaten bu değil. Ama miracast ile tv'sine görüntü aktarıp tabletini htpc olarak kullanan da epey var.
    Hangisini kullanışlı bulacağı tüketiciye kalmış.

• Tamamiyle tercih meselesi olmakla birlikte eğer fiyatı 1000-1500 tl gibi bişi olursa onun yerine mac mini almak çok daha mantıklı olur içinde kullanılan işlemcisi 16gb'a kadar sonradan ram arttırabilme şansı ve İntel hd5000 'nin grafik performansı işlemciyle doğru orantılı artması gibi nedenlerden ötürü hiç olmazsa müzik kayıt programlarında veya fotoğraf işlemek çok daha kolay olur. Ama gider de 1000tl altı fiyat koyarlarsa işin rengi tamamiyle değişir
    Not: mac mini fiyatlar 1400 TL den başlıyordu sanırım yada 1500TL'den.
  • buna gerek duymayacak kadar isinmiyor
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.