Şimdi Ara

Ezcool M5 Navigasyon Özellikli Tablet İncelemesi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
17
Cevap
0
Favori
3.029
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  •  Ezcool M5 Navigasyon Özellikli Tablet İncelemesi

Arkadaşlar merhaba.

Bugün Ezcool firmasının M5 isimli 7'' ekran boyutundaki GPS özelliğine sahip tabletine yakından bakıyoruz.

Tabletin öyle üst düzey özellikleri olmasa da orta seviyede GPS gibi bir özellikle farklılık sunmayı hedeflemiş. 200TL altı fiyatıyla da tabletle tanışmamış olanlar için, bir üst düzeye geçmeden iyi bir alıştırma olabilir. Tablette aynı zamanda Android 4.4.2 yazılımı ve 1GB bellek bulunuyor.

Teknik özellik tablosunun ardından fikirler daha da netleşiyor.

Kutu ve İçeriği

Ezcool M5 Navigasyon Özellikli Tablet İncelemesi Ezcool M5 Navigasyon Özellikli Tablet İncelemesi Ezcool M5 Navigasyon Özellikli Tablet İncelemesi Ezcool M5 Navigasyon Özellikli Tablet İncelemesi

Tablet beyaz bir kutuda geliyor. Yine tabletin özellikleri kutu üzerinde belirtilmiş. Korunaklı bir şekilde geldiğini söylemek yanlış olmayacaktır.

Tablet beyaz renkte ve dokulu bir yüzeyi var. İlk bıraktığı his, 200TL altı 7'' bir tablete göre kasası oldukça sağlam duruyor. Dokulu yüzeyiyse kalite hissini arttırıyor.

Kutu içeriğinden şarj aleti ve Otg dışında bir şey çıkmıyor. Ama çıkan kutu içeriğine de özen gösterilmiş. Belki çok takılınmaz bu tip şeylere ama şarj aleti de sağlamlaştırılmış yapı olarak. Daha sert ve sağlam duruyor. Bunlara ekstra para harcandığı çok belli. Ucuz ve kalitesiz malzemelerle geçiştirilmemiş.

Ekran açıp kapama , ses düzeyi ayarlama tuşları kolay yıpranacağa benzemiyorlar. Ezcool M5 te 0.3mp ön ve 2.0Mp arka olmak üzere 2 adet kamera bulunuyor. Tabletin üst orta kısmına konumlandırılan kamera iş görecek seviyede. Yine M5 ' in üst kısmında kulaklık girişi , reset , mini hdmi ve usb bağlantı noktası bulunuyor. Hemen sol arkada ise bir adet mikro SD kart yuvası konumlandırılmış. Böylelikle 8GB lık depolama kapasitesi 32GB ' a kadar yükseltilebilir hale getirilmiş.

Ezcool M5 Navigasyon Özellikli Tablet İncelemesi Ezcool M5 Navigasyon Özellikli Tablet İncelemesi Ezcool M5 Navigasyon Özellikli Tablet İncelemesi Ezcool M5 Navigasyon Özellikli Tablet İncelemesi

Tabletin yanında hediye olarak bir de Araç aparatı geliyor. Bu aparat sayesinde tableti araca takıp GPS özelliğiyle navigasyon gibi de kullanabiliyorsunuz.

Aparatın kullanımı oldukça kolay. Tableti sıkıca kavrıyor fakat eğer dağlık bir arazideyseniz ve araçta çok sarsıntı oluyorsa çok fazla işinizi görmeyebilir. Ama şehir içinde sorun olacağa benzemiyor.

Ekran

1024x600 7'' boyutlarındaki ekran tam karşıdan bakınca yeterli seviyede. Ama gün ışığına göre renk değişimi maalesef sıkıntı yaratabiliyor. Yatay kullanımda tam karşıdan bakarken sorun olmasa da diğer kullanımlarda parlaklık can sıkıcı olabiliyor maalesef.

Genel Performans

Genel olarak tabletin performans testi sonuçları bu şekilde. Çok üst düzey oyunlar yerine temple run tarzı minik oyunları sorunsuz oynatabilir. Çok detaycı bir kullanıcı değilseniz yada istekleriniz orta seviyeyi geçmiyorsa performans yeterli seviyede. 4 çekirdekli işlemci ve 1gb bellek yeterli performansı sunuyor.

Sonuç :

Android tabletlere giriş yapacaksanız ,çocuğuma bir hediye almalıyım diye düşünüyorsanız yada hem tabletim olsun hemde bir navigasyon şeklinde kullanayım derseniz, 200TL altındaki fiyatıyla Ezcool M5 size uygun alternatiflerden bir tanesi olmaya aday bir tablet olmuş.

GPS özelliğiyle diğer modellerden daha avatnjalı konumda olan M5 , Araç kiti hediyesiyle de bunu perçinlemiş oluyor.

Teşekkürler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Muten Baba -- 29 Aralık 2014; 7:49:31 >

• Eline sağlık teşekkürler.

Mini itx sistem telaşında iken aradan çıkan bilgi verici bir inceleme olmuş.

Uygun fiyata tablet arayanların değerlendirmesi gereken bir ürün.
  • ben teşekkür ederim
  • Eline sağlık. Uygun fiyatıyla alınabilir bir ürün.

Kızıma aldığım ezcoolu canını şıkrana kadar kullandıktan sonra okullar başlayınca yeğene verdim ve halen taş gibi kullanılıyor veletlerin elinde. Bizimkide okula alıştı ya tekrar tablet diye tutturdu. Yeni bir ezcool alabilirim.
  • MÜŞAVİR kullanıcısına yanıt
    Senin ufaklık fena abi ama malzemeye önem vermişler epeyi sağlam duruyor çünkü.
  • Miracast (Uygun Tv'lere kablosuz görüntü aktarımı) ve OTG desteği (usb flash disk, klavye, Mouse) var arkadaşlar. Navigasyon yazılımı lisanssız Google Play'den alınmış Navfree isimli ücretsiz bir program. İyi bir navigasyon programı bekleyenler hayal kırıklığı yaşarlar. Şahsen ben sygic vardır belki diye düşünmüştüm. Beyhudeymiş :)

Bu arada incelemeyi yapan arkadaşa teşekkürler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bbilgin2000 -- 19 Ocak 2015; 23:00:18 >
  • Batarya performansı nasıldır acaba.
  • Batarya performansı sınıfından çok farklı değil yeterli demek yanlış olmaz sanırım. Kolay kolay bitmiyor.
  • program kurulum alanı kaç gb. bilginiz var mı? saygılar.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • güzel inceleme teşekkürler.
  • Bende geçtimiz günlerde aldim hem navigasyon hem video clip mp3 felan çalsin diye. Tablet general mobile discoveryo telefonundan bile hızlı herşeyi çok iyi fakat tek sıkıntısı ekranı çok kötü.. Bir kaç yıl önce Mobee s1200 almıştım oda cin tabletlerinden di buna nazaran çok kotu bi üründü gerek çercevesinin büyük ölüsü gerek işletim sistemi gerek işlemcisi! Fakat ekran kalitesi çok çok iydi bu cihaza gore (düşüp ekranı kırılana kadar.. Simdi dL PC olarak kulaniyorum ) GPS daha deneme fırsatın olmadı fakat navfree yazılımını silip direk sygic kurdum ama deneyemedim ekran bazen çok sınır bozucu oluyor göz yoruyo. Ekran dışında sıkıntıları yok değil yazılımla ilgili orijinal tarayıcı yok! 8gb deniyo ama azıcık bişi görünüyor uygulama kurmanız için 1.6 GB veriyor size ama geri kalan alan nerede bilmiyorum müzik felan atayım dedim yine o alani kapladı. Ama maksatiniz benim gibi araçda ve evde azda olsa kulanmaksa ve GPS önemli diyorsanız çok çok iyi iş görür. Gidip bi navigasyon alana kadar çayır çayır hızlı tabletiniz navigasyon sahibi olursunuz

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• 4 şubat'ta Şok'a gelmiş bu tabletler. 179 lira. kaldıysa alınabilir.
  • sygic ve igo denedim çok da güzel çalışıyolar ekran direk bakıldığı zaman oakdar da sorun çıkartmıyor ayrıca. ama yinede ekranı sevemedim şarjı normal gayet güzel yetiyor. Bu arada bende şokdan almıştım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Tanarri -- 17 Şubat 2015; 18:13:09 >
  • almak isteyen arkadaşlar için fırsat

http://www.ofix.com/Urunler/00/Ezcool-M5-1GB-Ram-8GB-Dahili-Hafiza-Quad-Core-7-Hd-Tablet/L28672

30 lira finansbank indirimi

+10 lira garanti şubat bonus kampanyasıyla

145 liraya geliyor.
  • Teknik servis ihtiyacınız olmayacağını düşünüyorsanız alın. Ben uğraşıyorum siz uğraşmak istemiyorsanız bilindik markalardan şaşmayın.

http://forum.ezcool.com.tr/showthread.php?7761-teknik-servisden-gelen-urun&p=11740
  • Almak istiyorum. Uygulama yükleyeceğim pcye bağlayıp aktarım ypacağım. Önerir misiniz?
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.