Şimdi Ara

Volvo’dan “Akıllı bisiklet kaskı” konsepti

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
0
Favori
252
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

• Giyilebilir teknolojiler gün geçtikçe kendine yeni alanlar yaratarak ilerlemeye devam ediyor. Bu teknolojilere bir yeni konsepti de Volvo firması ekledi.

Volvo’nun konsept şeklinde tasarladığı bu yeni bisiklet kaskı sürücünün lokasyon bilgilerini diğer Volvo bulut sistemindeki sürücülerle paylaşabiliyor. Bu sayede bisiklete tehlikeli şekilde yaklaşan bir araç veya başka bir bisiklet varsa kaskın ikaz ışığı yanarak bisiklet sürücüsünü uyarıyor.

Volvo’dan “Akıllı bisiklet kaskı” konsepti

Akıllı kask, lokasyon bilgilerini cep telefonumuzdan sağlamayı hedefliyor.  Ayrıca diğer sürücülerin bilgilerini ve diğer bildirimleri almak için cep telefonuna kaskın uygulamasının kurulması gerekiyor.Diğer yandan akıllı bisiklet kaskını kullanmayan fakat Volvo bulut sisteminde bulunan otomobil sürücüleri de bisiklet sürücülerinden gelen bilgilerle tehlikeli durumlarda uyarılacak.

Fakat teknolojiden sadece Volvo sürücüleri ve bu kask sahipleri yararlanabileceği için malesef tüm tehlikelerden koruması mümkün değil. Ayrıca lokasyon bilgilerini paylaşmak istemeyen kullanıcıların bu teknolojiden faydalanması mümkün olmayacak gibi gözüküyor. Ürünün CES 2015 fuarında görücüye çıkması bekleniyor.

• adamlar güvenlik olayını 10 yıl ileriye taşıdı resmen ..

• Volvonun güvenlik yazılımcılarına bayılıyorum adamlar her gün yeni birşey çıkarıyor helal olsun valla. Bu arada o tır fren sistemine bayılıyorum çarptı kesin dediğim volvo tır nasıl da duruyor.
    http://youtu.be/ridS396W2BY

• Bi tane fandroid çıkıp RAM'i düşük dememiş :)

• turkiye nin ilk cip fabrikasi aciliyor diye haber var burda daha verilmedi galiba

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: oa3355

Volvonun güvenlik yazılımcılarına bayılıyorum adamlar her gün yeni birşey çıkarıyor helal olsun valla. Bu arada o tır fren sistemine bayılıyorum çarptı kesin dediğim volvo tır nasıl da duruyor.

http://youtu.be/ridS396W2BY

adamların mühendisleri ve inovasyon vizyonu gerçekten çağın çtesinde
  • Bence Volvo kaskını yapmak yerine bisikletin kendisini yapsın,inanılmaz bi şey olurdu herhalde güvenlik bakımından

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.