Şimdi Ara

çamaşır makinası AEG L87405FL vs BOSCH WAY20561TR ne dersiniz ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
21
Cevap
1
Favori
4.085
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • merhaba bu iki makina nasıldır sizce , yapıştırma tambur mu ? yada şanslı isek 10 sene götürür mü ? başka tavsiyeniz var mı?

AEG L87405FL 10kg ve buhar özelliği olduğu için tercih ettim.

http://www.teknosa.com/urunler/115020677/aeg-l87405fl-10-kg-a-50-1400-devir-camasir-makines

BOSCH WAY20561TR buda en ucuz home pro bosch makine o yüzden tercih ettim.

http://www.bimeks.com.tr/urun/139039/bosch-way20561tr-a--8-kg-1000-devir-camasir-makinesi.aspx

• Kullanan bilen yok mudur ? :(
  • cumuta kullanıcısına yanıt
    Bugün makineleri gene gezdim. Bu makineler ithal deyilse kalita olarak beş para etmez. İthalleride gereksiz pahalılıkta ( vergi vs. yüzünden). Arçeliğe hiç niyetim yokken gene 9 kg lik Arçelik aldık. Bosh bulaşık makinemizin yüzünden o marka artık evimize giremez.
  • quote:

Orijinalden alıntı: yakamoz0618

Bugün makineleri gene gezdim. Bu makineler ithal deyilse kalita olarak beş para etmez. İthalleride gereksiz pahalılıkta ( vergi vs. yüzünden). Arçeliğe hiç niyetim yokken gene 9 kg lik Arçelik aldık. Bosh bulaşık makinemizin yüzünden o marka artık evimize giremez.
    hayırlı olsun.
  • quote:

Orijinalden alıntı: cumuta

hayırlı olsun.

Alıntıları Göster
    L87405FL Bu modeli araştırıyordum, bu konuyu buldum. Siz aldınız mı? Bu modelde ağırlık sensörü var mı? Alttaki sitede 1800 liraya satılıyor olumlu yorumlar gelirse alacağım.

http://www.bizimev.com.tr/AEG-Camasir-Makinesi-L87405FL,PR-2434.html

• quote:

Orijinalden alıntı: orhan

L87405FL Bu modeli araştırıyordum, bu konuyu buldum. Siz aldınız mı? Bu modelde ağırlık sensörü var mı? Alttaki sitede 1800 liraya satılıyor olumlu yorumlar gelirse alacağım.

http://www.bizimev.com.tr/AEG-Camasir-Makinesi-L87405FL,PR-2434.html

Alıntıları Göster
    yok almadım , kararsız kaldım .

ama anladığım ,ya miele yada lg ,profilo grubunun ucuzundan almalı. arası hep aynı gibi. fiyat arttıkça ya özellik ekleyip malzemeden çalıyorlar yada özellik eklemiyorlar.

özellikve kaliteli malzemesi olan da miele fiyatı.

• quote:

Orijinalden alıntı: cumuta

merhaba bu iki makina nasıldır sizce , yapıştırma tambur mu ? yada şanslı isek 10 sene götürür mü ? başka tavsiyeniz var mı?

AEG L87405FL 10kg ve buhar özelliği olduğu için tercih ettim.

http://www.teknosa.com/urunler/115020677/aeg-l87405fl-10-kg-a-50-1400-devir-camasir-makines

BOSCH WAY20561TR buda en ucuz home pro bosch makine o yüzden tercih ettim.

http://www.bimeks.com.tr/urun/139039/bosch-way20561tr-a--8-kg-1000-devir-camasir-makinesi.aspx

Merhaba;

AEG yapıştırma kazan Bosch WAY20561TR yapıştırma kazan değil. İkisininde tamburları %100 çelik. Kazanları AEG Carboran kazan, Bosch Polinox.

AEG tambur hacmi 69 lt, Bosch ise 65 lt.

• Felice Forte F kullanıcısına yanıt
    lütfen acil makine tavsiyesi bebekli bir anneyim araştırıp gezip görecek zamanım pek yok. Aman aman özellikli makinede istemiyorum. Hergün bazen günde 2 kez makine çalıştırıyorum geniş tamburlu bol su ile yıkayan bir makine istiyorum fiyat aralıgı 1500 tl +100 -100 olabilir lütfen acil. Uzun süreli dayanacak bir makine eski makinem arçelikti 13 yıldır hiç servis görmedi hiç parça değişmedi artık zamanı geldi sıkarken yerinden fırlayıp çıkacak sanki o dereceye geldi. Servis çağırdım 250 tl + da olabilir dedi. Lütfen acil öneri
  • quote:

Orijinalden alıntı: tuna.1122

lütfen acil makine tavsiyesi bebekli bir anneyim araştırıp gezip görecek zamanım pek yok. Aman aman özellikli makinede istemiyorum. Hergün bazen günde 2 kez makine çalıştırıyorum geniş tamburlu bol su ile yıkayan bir makine istiyorum fiyat aralıgı 1500 tl +100 -100 olabilir lütfen acil. Uzun süreli dayanacak bir makine eski makinem arçelikti 13 yıldır hiç servis görmedi hiç parça değişmedi artık zamanı geldi sıkarken yerinden fırlayıp çıkacak sanki o dereceye geldi. Servis çağırdım 250 tl + da olabilir dedi. Lütfen acil öneri
    @tuna.1122

Merhaba Seval Hanım;

Profilo CMG140DTR modelini önerebilirim size. 63llt tamburlu, 9 kg, 1400 devir, Uzun ömürlü sessiz ve enerji tasarruflu 10 yıl garantili motorlu, A+++ -%30 enerji sınıflı güzel bir ürün. Forumda kullanıcısı çok ve memnunlar. Fiyatı Profilo nun sitesinde 1425 tl fakat pazarlıkla bayilerden yada internetten daha ucuza alabilirsiniz.

Bu arada Profilo nun sitesine girerek CMG140DTR nin kullanım kılavuzunu indirdim ve su tüketim değerlerine bakmak istedim. Böyle bir liste yoktu. Profilo teknik birime telefon ettim onlarda bana az önce geri dönüş yaptılar. CMG140DTR nin su tüketim değerlerini aşağıya yazıyorum.

+Pamuklular 20,40,60 derecede 90 litre su tüketimi, 90 derecede 100 litre su tüketimi

+Sentetikler 61 litre su tüketimi

+Hızlı Karışık 45 litre su tüketimi

+Hassas İpek 37 litre su tüketimi

+Yünlüler 40 litre su tüketimi

Gördüğünüz gibi Pamuklular programında yani Beyazlar/Renkliler programında su tüketim değerleri çok iyi 90-100 Litre bol suyla yıkayıp duruluyor. Bende çamaşır makinesi olarak Bosch WAY28862TR var. Benim makinemde aynı süketim değerlerine sahip Pamuklular yani Beyazlar/Renkliler programında 90-100 Litre su harcıyor ve temizliğinden ve durulamasından çok memnunum.

Size tavsiyem deterjan olarak Ariel Professional(P&G) kullanın. Ben her çeşit deterjan kullandım ama Ariel Professional leke çıkarma ve beyazlatmada çok daha başarılı.

Bir tavsiyem daha olacak eğer Profilo CMG140DTR modelini alırsanız her programda Hassas Durulama yı aktif edin. bu sayede yıkamada ve durulamada bir miktar daha fazla su alıp yıkama ve durulama etkinliğini artıracaktır. Ben hep böyle çalıştırıyorum.

http://www.akakce.com/camasir-makinasi/en-ucuz-profilo-cmg140dtr-fiyati,4066787.html

N11 ve Gittigidiyor daki bazı satıcılardan alan forumda kişiler vardı. Aldıkları sitelere bakıp güvenilir satıcı olanlardan sipariş edebilirsiniz yada bayiye gidip bu fiyatları söyleyip pazarlık yapıp alabilirsiniz.

Profilo, BSH(Bosch- Siemens-Profilo)ile aynı şirketin ürünü olduğu için ve bu şirketin yaygın servis servis güvencesi altında olduğundan hiçbir şekilde sıkıntı yaşamazsınız. Benzer Siemens ve Bosch modelleri ile aynı fabrikada üretilir.

+4 Yıl ek garanti yaptırmayı unutmayın.

Sormak istediğiniz başka sorular olursa buyrun sorun seve seve yardımcı olurum.

Bebeğinizi Allah analı babalı büyütsün, hayırlı bir evlat olsun inşallah

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Felice Forte -- 19 Mayıs 2015; 17:03:50 >

• quote:

Orijinalden alıntı: memnun olan

Merhabalar tavsiyeleriniz çok guzel fakat Profilo nun CMG serisinde hassas durulama seçeneği yok maalesef.
    Muadilleri Bosch ve Siemens de var

CMG serisini açıkken hiç karıştırma şansım olmadı. Kullanma kılavuzunda Hassas Durulama seçeneği gözüme çarptığı için ek bir detay olarak yazdım. Şimdi tekrar baktım kullanma kılavuzuna modele bağlı ibaresi var.

Pamuklular programındaki 90-100 litre zaten gayet bol su tüketimi
    Merhaba ayrıntılı bilgi için teşekkür ederim. Profiloya eşim pek sıcak bakmıyor iyi bir markamı iyi araştıralım diyor.Bulaşık makinem ve buzdolabım(yeni aldım) bosch. Çamaşır makinesinede bosch bakalım istersen almışken iyisi olsun diye düşünüyoruz.Bütçeyi biraz daha arttırıp 1800 tl falan bosch yada siemens daha kaliteli olurmu? Yoksa dediğiniz gibi 3 markada aynı en uygun fiyatlısınımı al dersiniz. Bosch yada siemens markalatında itallerinden isterim :-) Tekrar değerlendirebilirmiyiz lütfen
  • quote:

Orijinalden alıntı: tuna.1122

Merhaba ayrıntılı bilgi için teşekkür ederim. Profiloya eşim pek sıcak bakmıyor iyi bir markamı iyi araştıralım diyor.Bulaşık makinem ve buzdolabım(yeni aldım) bosch. Çamaşır makinesinede bosch bakalım istersen almışken iyisi olsun diye düşünüyoruz.Bütçeyi biraz daha arttırıp 1800 tl falan bosch yada siemens daha kaliteli olurmu? Yoksa dediğiniz gibi 3 markada aynı en uygun fiyatlısınımı al dersiniz. Bosch yada siemens markalatında itallerinden isterim :-) Tekrar değerlendirebilirmiyiz lütfen
    @tuna.1122

Merhaba;

Geç cevap veriyorum kusura bakmayın. 1800 TL ye çıktıysanız kesinlikle Almanya üretimi Bosch WAW28560TR alın. Pazarlıkla veya internetten 1800 TL altına bile alabilirsiniz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Felice Forte

@tuna.1122

Merhaba;

Geç cevap veriyorum kusura bakmayın. 1800 TL ye çıktıysanız kesinlikle Almanya üretimi Bosch WAW28560TR alın. Pazarlıkla veya internetten 1800 TL altına bile alabilirsiniz.
    AEG alacaksanız 22-25 mayıs arası teknosa da kdv indirimi var, alttaki konuya bakabilirsiniz.

http://forum.donanimhaber.com/m_106113676/tm.htm
    Şu an Mayıs bahar kampanyasında bu waw28560tr 2.069 tl Koskoca Kayseride eletrolüx1286lew makine bulamadım neden aceba. Son limit 2000 tl olsun doğru düzgün bir makine olsun o zaman .Çok rahatsız ettim kusura bakmayın. Ayrıca ÖTV indirimi var gibi birşey duymuş eşim varmı böyle bir durum bilgisi olan varmı beklemelimiyim çamaşır makinesi almak için

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tuna.1122 -- 26 Mayıs 2015; 12:49:43 >
  • tuna.1122 T kullanıcısına yanıt
    Estağfurullah ne rahatsızlığı;

Ben 2000 tl bütçe ile Bosch WAW28560TR yi öneririm.

ÖTV indirimi olacak evet. Enerji tasarruflu makinelerde ama bu indirim ne zaman başlayacak bilmiyorum.
  • orhan kullanıcısına yanıt
    Merhaba
    Aeg 87405 camasir makinesini aldiniz mi? Memnun musunuz?
  • quote:

Orijinalden alıntı: dey

Merhaba
    Aeg 87405 camasir makinesini aldiniz mi? Memnun musunuz?

Aldık, ağırlık sensörü yok. Kalabalık aileyiz makine her gün çalışıyor sorun yok. Ben aldıktan sonra fiyatı 1600 e kadar düşmüştü şimdi yine yükselmiş.
    ya kardeş way28862tr bosch ı dos makinesi ve hatta I DOS ÖZELLİKLİ BÜTÜN BOSCH İLE SİMENS Çamaşır makineleri çamaşırları deterjanlı bıraktığını biliyormusun.3 tane ve bir simens çamaşır makineleri bu sıkıntı yarattığı için 3 tane boschu servis değiştirme kararı aldı.en son aldığım simens de aynı problemi gösterdi.ancak genel merkez sorun yok deyince tüketici hakem heyetine başvurdum.billir ki
    şi gelip inceledi ve mahkeme benim haklı olduğuma karar verdi.yanı davayı kazandım.
    not:yıkama bitikten sonra 6-7 adet çamaşırı (özellikle pamuklu)sadece durulama programında durulamayı dene ve makineyi 11-15dk gözlemle nasıl köpüklü kaldığını görürsün.Yalnız bu firmalara çalışıp yorum ypanlardan değilsen bosch ve simensin hangi I DOS makinesinde denersen dene aynı sorunu görürsün.bakın makinaları gerçekten harika ,kaliteli ve niteliği çok yüksektir.ancak böyle bir sorunu var ve üretenler bile farkında değildir.sizden haber bekliyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: hens21

ya kardeş way28862tr bosch ı dos makinesi ve hatta I DOS ÖZELLİKLİ BÜTÜN BOSCH İLE SİMENS Çamaşır makineleri çamaşırları deterjanlı bıraktığını biliyormusun.3 tane ve bir simens çamaşır makineleri bu sıkıntı yarattığı için 3 tane boschu servis değiştirme kararı aldı.en son aldığım simens de aynı problemi gösterdi.ancak genel merkez sorun yok deyince tüketici hakem heyetine başvurdum.billir ki
    şi gelip inceledi ve mahkeme benim haklı olduğuma karar verdi.yanı davayı kazandım.
    not:yıkama bitikten sonra 6-7 adet çamaşırı (özellikle pamuklu)sadece durulama programında durulamayı dene ve makineyi 11-15dk gözlemle nasıl köpüklü kaldığını görürsün.Yalnız bu firmalara çalışıp yorum ypanlardan değilsen bosch ve simensin hangi I DOS makinesinde denersen dene aynı sorunu görürsün.bakın makinaları gerçekten harika ,kaliteli ve niteliği çok yüksektir.ancak böyle bir sorunu var ve üretenler bile farkında değildir.sizden haber bekliyorum.
    aeg 87405 i eylülden beri kullanıyorum.1750 liraya iskenderundan almıştım.özellikli makine .araştırıp almıştım buna karar verdim.ama garanti uzatma olayı beni üründen çok soğuttu.278 lira +4 yıl garanti uzattım.çok pahalı gerçekten. servis kuruluma geldiğinde parçalarının çok pahalı olduğunu.kazanı 400 lira olduğunu söyledikten sonra garanti uzatma kararı aldım.

genel olarak memnunum çok sessiz.yıkarken sadece su sesi duyyuluyor.sıkmada haliyle ses artıyor ama rahatsız edici değil,bütün makinalar maksimum sesi sıkmada veriyor zaten.

antialerji programı var.durulamayı fazla yapıyor saırım.20 dk lık programı var.bazı programlarda yıkama süresini 2 kere düşürebiliyorsunuz.
    ağırlık sensörü var diye hatırlıyorum.500 gr hassasiyetli diye aklımda kaldı ama emin değilim.

• hens21 H kullanıcısına yanıt
    WAY28862TR ben bu makinayı almayı düşünüyorum bu yorumunuz eski biraz ama böyle birşey gerçekten var mı?
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.