Şimdi Ara

Tizen işletim sistemli Samsung Z1, Ocak ayında Hindistan'da resmiyet kazanacak

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
18
Cevap
0
Favori
313
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

• Tizen işletim sistemli Samsung Z1, Ocak ayında Hindistan'da resmiyet kazanacak

Akıllı saat ve dijital fotoğraf makinası alanına Tizen'i başarılı bir şekilde entegre eden Samsung, konu akıllı telefonlara gelince ne yazık ki aynı başarıyı gösteremiyor. Tizen işletim sistemine üst seviyeden giriş yapmayı planlayan ancak bu planlarını rafa kaldıran firma şimdi de giriş seviyesinde şansını denemek istiyor. 

Samsung'un verdiği bilgilere göre 18 Ocak 2015 tarihinde giriş seviyesi Samsung Z1 akıllı telefon modeli Hindistan'da resmiyet kazanacak. 4 inçlik 480x800 piksel çözünürlükte bir ekran sunan modelde 1.2GHz saat hızında çalışan çift çekirdekli Spreadtrum işlemci, 512MB RAM, 3G, WiFi, çift SIM desteği, 3.2mP çözünürlükte arka kamera şeklinde özellikler yer alacak. 

Samsung modeli 90$ civarında bir fiyat etiketi ile pazarlamayı düşünüyor. Model sonrasında Çin ve Güney Kore'de de satışa sunulacak. Bunun dışında başka ülkeler de listede bulunuyor mu bilinmiyor. 

Samsung'un üst seviye bir akıllı telefon yerine giriş seviyesi bir akıllı telefon ile denemeler yaparak en azından başarısız olursa süreci en az zararla atlatmak istediği anlaşılıyor. Hızlı başlangıç ve akıcı bir sistem sunan Tizen platformunun Samsung Z1 üzerinde ne kadar akıcı çalışacağı en önemli farkındalık noktası olacak. Muadil Android telefonlardan daha hızlı bir sistem sunabilirse Samsung Z1 kendisini beğendirme imkanını bulur ve sonraki modeller için de kapıyı aralamış olur.  

• Hazır sistemi çalıştırmakta sıkıntı çeken bir firmanın yeni bir işletim sisteminin neler sunabileceği üç aşağı beş yukarı belli.

• Bu Tizen de yılan hikayesine döndü:(

• Spreadtrum işlemci ?

• bu tizen isi olmicak galiba.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Sanmam çıkacağını daha 5.0 güncellemeleri almamış telefonları var. tizen li cihaz çıkmaz. elemanlar android i denemedikleri cihaz kalmadı. tizen telefonda deneyeceklerini sanmıyorum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hindistan'da çıkacaksa demek ki dandiktir.

• Sadece telefon işlevi için olacak, hiç ek uygulama olamayacak, sanırım...

• Piyasada 100 küsürlü Dolar'lara ne telefonlar çıkmışken Samsung 90 Dolar'a ne halt edeceğini sanıyor acaba?

Üstelik Android One ın olduğu Hindistan'da...

• Ben tizen i nokiadan bekliyordum bi ara dedikodusu cikmisti

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Mantiken bakmak gerekirse alt seviyede basarili cihaz segmenti zaten var, windows phone.. Az parayla cok is yapmak isteyen birinin windows phone zaten isini fazlasiyla gorur, ki hizli baslangic ve akici sistem reklamina dayanip da bu konuda sanki buyuk bir boslugu dolduruyormus gibi pozlara da girmeye gerek yok.. Bakalim, bekleyip gorecegiz wp'ye yoneltilen "marketi cok yetersiz yeaa" elestirileri bu sifir km isletim sistemi icin de yapilacak mi, yoksa samsung yaptigi icin "helallll bravoooo" mu denilecek...

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Tizen OS nasıl bir sistem bilginiz yok herhalde? İki senedir proje geliştirme halindeyken bile Android uygulamalarını çalıştıracağı zaten söyleniyordu. Hatta SDK dosyaları yayınlanırken uygulamaların nasıl convert edileceğine dair dökümanlar da yayınlanmıştı. Kısacası Blackberry 10 OS ve Tizen OS de market konusunda sıkıntı çekmeden piyasaya girebilirken, Windows Phone eleştirileri bombardımanı altında kalmaya devam edecek.

Sistem ne kadar akıcı olursa olsun insanlara böyle saçma donanım dayatmanın manası yok. Samsung şu saçma huyundan bir türlü vazgeçmedi.
  • Bence doğru karar olmuş. amiral gemisi modelini çıkarıp 600 dolardan satsa kimse denemek için almazdı. Şimdi 100 dolar veren alıp deyenebilir. Bu da en azından reklam olacaktır.

• Bir ara bada vardı salladılar, bada üstünde niye durmuyorlar?
  • Bada OS gibi olucak.
  • Adamın 100$ seviyesinde sattığı telefona bak. Millet Çin'de Hindistan'da o paraya kralını alıyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: Çağdaş

Bir ara bada vardı salladılar, bada üstünde niye durmuyorlar?

Tizen projesinin zaten Meego ile Bada projelerinin birleştirilmiş hali olduğundan olmasın?
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.