Şimdi Ara

Beyaz eşya tavsiyesi evlenecek kardeşim için

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
5
Cevap
0
Favori
1.380
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

6 ay içinde evlenecek kardeşim için beyaz eşya bakıyoruz. aşağıdaki modellere bakıyoruz siz hangisini tavsiye edersiniz, bunlarla ilgili bildiğiniz kronik sıkıntılar varsa söylerseniz sevinitim.
    Genel olarak inox ürünler tercih edilecek sessiz olması ve özellikle yurt dışı üretimi olması da ktiterlerimiz arasında.

Buzdolapları(maksimum 2800):
    Siemens KG57NPI34 A++ 2500 TL
    Siemens KG57NST34N 505 Litre A++ Enerji Glassdoor Titanium N 2800TL
    Electrolux ENF4451AOX A+ FreshPlus Buzdolabı 2700 TL
    LG GN-M702HLHM 78 CM METALİK BUZDOLAB 2700 TL A++ 1o yıl komressör garantisi

Çamaşır makineleri(maksimum 1550):
    Siemens WM10Q41STR A++ tambur hacmi 63 litre 7 kg 1350 TL
    Siemens WM10Q48XTR A++ tambur hacmi 58 litre 8 kg 1550 TL
    ELECTROLUX EWF1286LEW BUHARLI 66 LT TAMBUR HACMİ 9KG DAN BÜYÜK A+++ 1500

Bu model ise bütçeyi çok açıyor ama 10 yıl motor garantisi var, o nedenle listeye ekledim.
    Siemens WM14W56XTR 9 Kg Çamaşır Makinesi 9kg 10 yıl motor garantili 2000 TL A+++

Bulaşık makineleri(maksimum 1800):
    Siemens SN27M880 A++ 1760 TL
    ELECTROLUX ESF8630ROX A+++ ENERJİ 6 PROGRAMLI 1800 TL
    SIEMENS SN26M883TR BULAŞIK MAKİNESİ A++ almanya üretimli 1500 TL

Burada yazdıklarımın muadili AEG veya profilo ürünleri de önerebilirsiniz? ama öncelik yurtdışı üretimi olmalı eğer türkiye üretimi ise de sorunsuz olması önemli.

Şimdiden vereceğiniz değerli bilgi ve öneriler için teşekkür ederim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi legendefs -- 21 Aralık 2014; 12:35:25 >

• Hocam buzdolabına 2800 verecekseniz liebherr veya sharp markalarına bakabilirsiniz Kullananlar çok beğeniyor. Yerimiz dar olmasa ben de almayı düşünüyordum. Hele büyükşehirde oturuyorsanız servis sıkıntınız falan da olmaz. Modeller sharp sc700 liebherr cpesf4613 di sanırım 2700TL civarında forumda konuları vardır
  • **cyborg** * kullanıcısına yanıt
    Bu markaların servis olayı nasıldır o konuda bilginiz var mı? tek başına kalite de yeterli olmuyor sonuçta miele bile alsanız teknik bir sorun çıkabilir önemli olan müşteri memnuniyetine ne kadar değer veriyor firma yaygınlığı nedir?

beni arkadaşım samsung aldı şu anda mahkemedeler arızalı dolabı ne iade aldılar ne de tamir ettiler, o nedenle siemens ve electrolux gibi firmaları tercih ettim. LG yi de ekledim bayağı övülmüş forumda ama onunda servisi ile ilgili şüphelerim var.
  • legendefs L kullanıcısına yanıt
    LG nin servisi de sabıkalı sanırım. Valla o paraya alınabilecek en kaliteli buzdolabı olduğunu söylüyor kullananlar, o zaman daha az arıza daha az servis ihtimali geliyor aklıma. Her yerde servisi yokmuş ayrıca büyükşehirde yaşıyorsanız sıkıntı yok. her ne kadar kötü olabileceğini(samsung vs gibi) sanmasam da, işin aslını kullanıcılara sorabilirsiniz.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.