Şimdi Ara

BlackBerry'den yılın üçüncü çeyreğinde 1.9 milyon adet akıllı telefon satışı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
12
Cevap
0
Favori
352
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

• BlackBerry'den yılın üçüncü çeyreğinde 1.9 milyon adet akıllı telefon satışı

Dünyanın en büyük akıllı telefon üreticilerinden biri iken uyguladığı stratejiler nedeniyle son yıllarda dibe vuran ve pazar payının artık yüzde 1 civarında seyrettiği BlackBerry, bir ara ticari pazardan çekilmeyi bile düşünse de yeni CEO John Chen ile ikinci kez şansını denemek istemişti. Yeni CEO ile firmanın biraz toparlandığı görülüyor.

Yılın üçüncü çeyreği itibariyle 1.9 milyon adet akıllı telefon satan BlackBerry, toplamda 793 milyon dolar gelir elde etti. Geçen çeyrekteki zararı da karşılayan firma faaliyet karı olarak 16 milyon dolar, net kar olarak da 6 milyon dolara imza atmayı başardı. Firmanın bu başarısında BlackBerry Passport amiral gemi modelinin etkisi de büyük oldu. 

Elde edilen gelirde yüzde 46 pay donanım bölümünün, yüzde 46 pay hizmet bölümünün, yüzde 8 pay ise yazılım bölümünün oldu. BES10 içi toplamda 6.5 milyon yeni lisans verildi. Firmanın nakit birikimi 3.1 milyar dolara yükseldi. 

John Chen son verilerde oldukça memnun ve önümüzdeki 8 çeyrek dönem boyunca kar elde etme stratejisinin ilk adımını attıklarını belirtiyor. Firma kurumlara yönelik yazılım ve servislerini genişletmeye devam edeceklerini belirtiyor.  

• Helal olsun adamlara tekrar geliyorlar. Bende artık iphone mu blackberry mi diye kararsız kalmak istiyorum. Zamank da geldi bence :)

• Uygulama konusundaki sıkıntıları da atlatırlarsa eski blacberry geri döner. Çünkü telefonun satılmasına etki eden en büyük faktörlerden biri artık uyguluma sayısı oldu gibi

• Uygulama konusunda cikmaza giren firma. Fazla kullanici olmadigi icin uygulama gelistirenler ilgilenmiyor, kimse uygulama gelistirmedigi icinde kullanici sayisi azaliyor. Keske 2000'lerin sonunda azicik app worlde yatirim yapsalardi suan hersey cok farkli olurdu.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: darkhair

Uygulama konusundaki sıkıntıları da atlatırlarsa eski blacberry geri döner. Çünkü telefonun satılmasına etki eden en büyük faktörlerden biri artık uyguluma sayısı oldu gibi

Blackberry telefonlar artik Android uygulamalarinin %90 ile calisiyor, kendi marketi ve Amazonun 250 binlik uygulama marketini saymiyorum bile.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ama androiddeki uygulamaların neredeyse hepsi 16.9 16.10 formatlarına göre dizayn ediliyor. Kare ekran unsuru çoğu uygulamanın hatalı çalışmasına neden olacaktır. Hatalı çalışmaktan kastım görüntünün ekrana sığmayıp sünmesi veya dışarı taşması gibi. Dediğim olayı mesut beyin incelediği bi saat vardı android tabanlı. O saatte kare ekranlıydı ve uygulamalar yarım gözüküyorlardı.
  • quote:

Ama androiddeki uygulamaların neredeyse hepsi 16.9 16.10 formatlarına göre dizayn ediliyor. Kare ekran unsuru çoğu uygulamanın hatalı çalışmasına neden olacaktır. Hatalı çalışmaktan kastım görüntünün ekrana sığmayıp sünmesi veya dışarı taşması gibi. Dediğim olayı mesut beyin incelediği bi saat vardı android tabanlı. O saatte kare ekranlıydı ve uygulamalar yarım gözüküyorlardı.

Bazi uygulamalarda uyumluluk sorunu olabiliyor haklısınız. Kardesimde Q10 (kare ekran) arkadasinin bluetoothla gonderdigi android uygulamasini cok rahat kurup kullanabiliyor. Veya google store `dan istedigi uygulamaları micro sd kartina yukluyor. Yinede genel olarak sorun cıkaran uygulamalara pek rastlamiyorsunuz. Nasıl yapıyor bilmiyorum ama Telefon uygulamaları kare ekrana gore ayarlıyor. Ozellikle oyunlarda ozellikle bende sasırdım acıkcası.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Blackberry geri geliyor

• quote:

Orijinalden alıntı: ozzy_carpe

quote:

Uygulama konusundaki sıkıntıları da atlatırlarsa eski blacberry geri döner. Çünkü telefonun satılmasına etki eden en büyük faktörlerden biri artık uyguluma sayısı oldu gibi

Blackberry telefonlar artik Android uygulamalarinin %90 ile calisiyor, kendi marketi ve Amazonun 250 binlik uygulama marketini saymiyorum bile.

o is baskasinin marketiyle yalan olur. blackberry gercekden rekabet olusturebilcek bir satisa ulastigi an google bir sekilde marketini kapatir. milyarlarca dolar harcayip bir yerlere getirdigi isletim sisteminin meyvasini kimse yedirmek istemek dogal olarak. keza yakin zaman once amazon kendi market sistemini andoroid uygulamasi olarak sunar sunmaz google android maddelerinde degisiklik yapip amazona uygulamasini kaldirtti.
  • quote:

Orijinalden alıntı: darkaura

quote:

Orijinalden alıntı: ozzy_carpe

quote:

o is baskasinin marketiyle yalan olur. blackberry gercekden rekabet olusturebilcek bir satisa ulastigi an google bir sekilde marketini kapatir. milyarlarca dolar harcayip bir yerlere getirdigi isletim sisteminin meyvasini kimse yedirmek istemek dogal olarak. keza yakin zaman once amazon kendi market sistemini andoroid uygulamasi olarak sunar sunmaz google android maddelerinde degisiklik yapip amazona uygulamasini kaldirtti.

o konuda haklısınız.en kötü yanı 2 market var birinde olan birinde olan birinde yok

• Şu markayı kullanmak istiyorum ama bir türlü tam istediğim türde bir cihaz çıkartmadılar.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.