Şimdi Ara

(Videolu-Resimli)Kaza yaptım

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
221
Cevap
6
Favori
7.308
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Dün babamı işe bıraktıktan yaklaşık 3 dakika sonra Tepeüstünden otobana çıkarken orta şeritteki aracın önüme atlaması sonucu duramayarak çarpıştık. Yerler sabah saati olduğu için ıslaktı ve abs devreye girdi araba hiç ama hiç yavaşlamadı. Video linkini ve resimleri yükledim. Sizce kusuru kime verirler? Sizce kazada kim hatalı?

Video: http://www.youtube.com/watch?v=b9ITsuyZcDs&feature=youtu.be

Resimler:

Güncelleme

quote:

Orijinalden alıntı: YoK

Hiç fren yapmamış diyenler olmuş. Fren yapılmış. Videoya dikkatli bakın. GPS hızı 1,5- 2 sn sonra ekrana yazıyor.
    Dikkatli inceleyin
    1. Resimde araç durduğu halde GPS hızını 17 KM gösteriyor. 0 Km yazması gerekirken
    2. Resimde GPS aracın hızını 0 Km anca gösteriyor. (Önce 5 Sonra 0 yazıyor) Arada 1,5-2 saniye var.
    3. Resimde 8:41:19 da yani çarpışma anında hız 60 KM gösteriyor. Aslında bu aracın 2 saniye önceki hızı.
    4. Resimde yani çarpışma anından 1,5-2 saniye sonra 8:41:21 de aracın çarpışma anındaki hızını yansıtıyor 32 KM. Araç fren yapıp 60 dan önce 55e sonra 32 km ye düşüyor.

Tamam geç fren yapılmış belli ama olanca hızıyla da vurmamış. Frene basmış. Kangoo yapılmaması gereken ne varsa yapmış. Takip mesafesine uymamış, şerit değiştirmeden önce sinyal vermemiş, arkadaki aracın geldiğini, geçiş süresini hesaplayamamış. Öndekinin dibinde gittiği için aniden durunca duramamış sola atmış kendisini.
     (Videolu-Resimli)Kaza yaptım  (Videolu-Resimli)Kaza yaptım
     (Videolu-Resimli)Kaza yaptım  (Videolu-Resimli)Kaza yaptım

hocama tekrardan teşekkür ediyorum çok güzel anlatmış. Ben frene geç bastığımı tekrardan söylemek istiyorum, ama fren yapmadın diyen arkadaşlar videoyu dikkatli izlerlerse abs yüzünden konsolda oluşan titremeyi fark edeceklerdir. Titreme kazadan sonra kango bariyerden dönüp araç durana kadarda devam ediyor.

Kamera markası videonun sol altında yazıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aga baba -- 21 Aralık 2014; 18:26:27 >

• vidyodan sonra aklıma ilk gelenler:

- hyundai sürücüsü ilk defa istanbula gelmiş
    - telefonla uğraşıyormuş
    - kamyonetten intikam almak istemiş
  • Geçmiş olsun. O nasıl şerit değiştirmek ya? Adam aynaya bir kere bile bakmadı herhalde.

Edit: Tabi ki Kangoo hatalı.
    < Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >
  • Çek geçmiş olsun.

Sinyal vs. Yok. Neden versin ki eskir belki aman.Birde Bu iş çıktı Nerede boş şerit atla.

Suç Kangoya verilir gibi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: mavipasa

vidyodan sonra aklıma ilk gelenler:

- telefonla uğraşıyormuş

Hangi film bu?
  • Şerit değiştiren hatalı da sizin araç sanki hiç frenlememiş hatta tam yol vermemek için gaza basmışsınız gibi bir görüntü olmuş
  • Suç %100 kangooda. Hele ki sizde bu görüntüler varken. Muhtemelen kör noktasına denk geldiniz anlık olarak. Geçmiş olsun olacağı varmış.
  • quote:

Orijinalden alıntı: lazloo

quote:

Orijinalden alıntı: mavipasa

vidyodan sonra aklıma ilk gelenler:

- telefonla uğraşıyormuş

Hangi film bu?

Alıntıları Göster
    Evet kango sinyal vermeden sol tarafa atmış kendini çok hatalı ancak trafikte çok hızlı seyretmiyor hundai soldan arkadan geliyor onunda dikkatli olması lazımdı,sanırım her iki tarafada suç oranı yükleyeceklerdir.

• Duzeltiyorum mesajimi. Yanlis anlasilmasin

Bu ticarilerin cogu sey iste anlayin. Beyinleri 6 kb falan heralde soforlerin. Bi tanesi duzgun gidemezmi yahu. Adam olana lafimiz yok ama sahincilerden beter oldu bunlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Pi -- 20 Aralık 2014; 12:58:02 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: lazloo

Geçmiş olsun. O nasıl şerit değiştirmek ya? Adam aynaya bir kere bile bakmadı herhalde.

Edit: Tabi ki Kangoo hatalı.
    Geçmiş olsun, sizin adınıza üzüldüm ama karşı taraf sanırım sol şeride atlarken aynaya bakıp yolu kontrol etmesi gerektiğini öğrenmiştir bu kazadan sonra. Karşı tarafın şansı daha ağır ve hızlı bir araca denk gelmemiş olmaması, hasarı çok daha büyük olurdu.

Hatayı karşı tarafa vereceklerini düşünüyorum, sinyal vermeden ve en önemlisi şeridi kontrol etmeden önünüze çıkmış. Tekrardan geçmiş olsun.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Pi

Duzeltiyorum mesajimi. Yanlis anlasilmasin

Bu ticarilerin cogu sey iste anlayin. Beyinleri 6 kb falan heralde soforlerin. Bi tanesi duzgun gidemezmi yahu. Adam olana lafimiz yok ama sahincilerden beter oldu bunlar.
    Kusurun büyük çoğunluğu Kangoo'da ancak siz de frene biraz geç kalmışsınız gibi. Ben çok karşılaşıyorum öyleleriyle. Adamın önüme atlayacağını kestirip fren yaptığım çok oluyor. Videoyu ilk izleyişimde ben kafamda fren yaptığımda siz hala gidiyordunuz. Büyük geçmiş olsun. Kusur oranını bilmem ama size de az da olsa verilir.

• quote:

Öncelikle geçmiş olsun.Suç kesinlikle kangooda, ki adam şerit değiştirme kurallarının hiçbirine uymuyor...
  • quote:

Sanki sıkışık trafikte şerit değiştiriyormuşcasına rahat kangoo sürücüsü.Büyük ihtimal kangoya verirler suçu
  • quote:

Orijinalden alıntı: ogzdrk

Sanki sıkışık trafikte şerit değiştiriyormuşcasına rahat kangoo sürücüsü.Büyük ihtimal kangoya verirler suçu

Alıntıları Göster
    Suç kangoonun tabiki

Ama bence sizde telefonla konuşuyordunuz ondan sesi kapadınız

Geçmiş olsun

• quote:

Orijinalden alıntı: eren15935

Bu ticarilerin alayi sey iste anlayin. Beyinleri 6 kb falan heralde soforlerin. Bi tanesi duzgun gidemezmi yahu. Adam olana lafimiz yok ama sahincilerden beter oldu bunlar.

Ah şu forumun genellemeleri yok mu...
    Ticariciler dediginiz gibi olsun, hondacıları napıcagız ?
    Vutututu diye etrafta öttürmeyi biliyorlra kıytırık 1.6 arabalarıyla.
  • quote:

Orijinalden alıntı: emrcnd

Suç kangoonun tabiki

Ama bence sizde telefonla konuşuyordunuz ondan sesi kapadınız

Geçmiş olsun

Alıntıları Göster
    Tipik bir istanbul öküzü.

Bir de sol şeride geçerken frenede basıyorki tam olsun.

Kamera parasını çıkartıcak anlaşılan.
  • Ulan hiç mi bakmazsın şerit değiştirirken yan aynaya ? Bu nasıl bir rahatlık , cesaret arkadaş . Ben şerit değiştirirken 2 defa bakıyorum acaba görememiş olabilir miyim diye .
  • Kango suclu fakat fren yapmakta gec kalmissiniz. Adam seridinize cikmaya basladigind hiziniz 58 vurduggunuzd 60 yani frkedemediniz herade araci
  • quote:

Orijinalden alıntı: CarlBenz

quote:

Bu ticarilerin alayi sey iste anlayin. Beyinleri 6 kb falan heralde soforlerin. Bi tanesi duzgun gidemezmi yahu. Adam olana lafimiz yok ama sahincilerden beter oldu bunlar.

Kardes dedimki adam olana, adam gibi gidene degil lafim. Yanlis anlama. Efendi efendi giden adama neden laf edeyim degilmi? Sende diyorsun hondacilar. Honda olur opel olur reno olur. Bunlarin icinden illaki cikar boyleleri. Yanlis anlasilmasin lutfen

• quote:

Orijinalden alıntı: CarlBenz

quote:

Ha bu arada vututu yapan hangi marka ve insan olursa olsun. Kuralsiz adama herzaman karsiyim.

• 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.