Şimdi Ara

(Videolu-Resimli)Kaza yaptım (4. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
222
Cevap
6
Favori
7.269
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Asıl suçlu bence ticari.Takip mesafesi diye bir şey var.Duramadin diye sol şeride atlamak kotu bir hareket olur.Ayrica niye frene basarak serit degistiri bi insan.Ticarinin orda gaza basmasi gerekirdi.Yani hizlanip sol seride gecmesi gibi.

Haa bide soyle bir sey de var.Otomobil suren kisi ticarinin o hareketini onceden fark edip frene daha sert basabilirmis.(bunu dalginligina veya telefon gorusmesine bagliyorum)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Gecmis olsun

Gps e bakipta hiz yapmissin demeyin. Araba durdugunda gps hizi 17 gosteriyordu buna ne diyorsunuz!

Biraz dikkat

• taksiciden falan kaçmamış adam dikkatli izlerseniz gayette durabilecek bi hızdayken o trafiği beklememk için sol şeride geçmiş bakmadan.
    Aynı olayı bende yaşadım ankarada dün ama allahtan yavaştım
  • Video olmasa sana suçlu derlerdi.Ama suçsuzsun :)
  • geçmiş olsun her gün geçtiğim yol hiç kaza olacak bir yer de değil aslında şrfsz taksici nelere sebep olmuş. Bence de suçlu kango.

tabi burdaki farklı bir durum kango ani kaçış yapmış ama artık millet sinyal kullanmaz oldu. Ben sinyal veren birini gördüğüm an geçmesine müsade ediyorum zaten ama kural tanımaz insanlarımız çoğu zaman sinyalsiz çıkıyor şeritten ; her 2 tarafı da tehlikeye sokuyor.

bazan yanlış şeride girmiş oluyorum ışıkta bekleyenlerin arasında vs , sinyali veriyorum çıkmak için bir allahın kulu yol vermiyor . Herkes adam gibi sinyalini kullansa , insanlar birbirine biraz hoşgörü gösterse trafik de rahatlar , kazalar da azalır.

Bu kazadaki taksi yolun ortasına duracağına 4 lüleri yakıp sağa çekseydi böyle bir kaza da yaşanmazdı. Bir de kango bence önündekilere çarpmamak için değil , duraklama yapmamak için keyfi şerit değiştirmiş.
  • Gecmis olsun. Yol hakkı zaten sizde. Size en fazla 1 ya da 2 kusur verirler. Gerisi kangoo ya.

Bugün bakırköy sahilde de aynı taksi sandero orta seritten en sag galleria sapagına girmeye calıstı. Ne ana bıraktım.ne avrat. Baktım arkadakiler hala saydırıyor. Dikkatli olmak lazım.

• Bir de fluence ile arkadaki ticari iyi yırtmıs. Ben izlerken aha onlara da vurdu kangoo diye sandım.

• Geçmiş olsun hocam, iki tarafta da can sağlığı tam olduktan sonra gerisi halledilir.
  • Taksici kazaya sebebiyet verecek hareket yapmış olabilir ama suçlu değil. Taksicinin yerinde kalp krizi geçiren yada aracı bozulan biride olabilirdi. Herkes takip mesafesini korumak zorunda.

Kangocu takip mesafesini korusa kaza olmazıdı. Birden sola atlayıp 10 sn kazanmaya çalışmasa kaza olmazdı.

Bence burada kangocuyla benzer hareket yapanlar başkalarına suç atmaya çalışıyor.

Bunun dışında 60 la giderken 10 metrede duran araç varsa o da accent parasınaysa gidelim alalım. Forum yine fiziği hiçe saymış.
  • 10/7 karşı taraf..

Sinyal verseymiş şerit değiştirirken siz suçlu olabilirdiniz... Çünkü yeterli mesafe varmış fren yapmak için. Geçmiş olsun..
  • Geçmiş olsun.
  • Suç kango da tabiki arkasına bakmadan dikkatsizce yola atlıyor.Yalnız siz o an bişeyle mi uğraşıyordunuz yola bakmıyormuydunuz çözemedim. 9. saniye de aracın burnu sizin şeritinize çıkıyor.Yani her türlü durdurabilirdiniz.Kafam da kuruyorum videoyu izlerken tam şu an durabilmiştim diyorum.
  • Öncelikle geçmiş olsun kango ciddi derecede hatalı fakat frene hiç basmadiniz mi? 100 felan olsa hızınız anlarımda

• geçmiş olsun
  • Geçmiş olsun.sandero kazadan sonra topuklayıp gitmiş sebebiyet verdiğinin farkında

• geçmiş olsun suç bence çok rahat kangooda insan bi sol aynaya bakar şerit değiştirirken senin araçda fren yapcağina gaza köklemiş gibi kardeşim geçmiş olsun
  • Suc yanlis zamanda ve kuralsiz serit degistiren kangoda fakat sizin de vurduktan sonra daha gaza devam etmenizi anlayamadim, galiba dikkatiniz daginikti. O mesafeden gordukten sonra arabayi yavaslatamamak zor is

• Üstad sizde de hata var yavaşlamamışsınız. Tramer %50 verebilir. Ya da %25. Bana kalırsa suçn amamen bodozlama sol şeride atlayan amcada. Umrunda değil trafik. En sevmediğim tip. La bi etrafına arkana sağına soluna bak. Millet bana dikkat etsin zihniyeti o aracı süren şahsiyet kesinlikle.
    Adam gibi üren yok ciddi ciddi. Sinyal yok yol hakkı yok saçma sapan sürüyorlar.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • en korktuğu kaza türü.
    sol şeritte giderken hafif tekeri çıkarana selektörü basıyorum belki görmez diye. geçmiş olsun.Kameranızın olması çok güzel olmuş. şu durumları gördükçe bende kamera alayım diyorum ama işte
  • Bana sanki yola bakmıyormuşsunuz da sanki son anda farketmişsiniz izlenimi verdi.geçmiş olsun.

Tekrar izledim de kusurun çoğu kangooda gibi. Cana gelmesin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cgrcsr -- 20 Aralık 2014; 20:52:59 >
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.