Şimdi Ara

Ford'daki Sony Müzik Sisteminden Kaliteli-Güzel Ses Çıkaran Şey Nedir?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
6 Misafir (1 Mobil) - 5 Masaüstü1 Mobil
5 sn
29
Cevap
1
Favori
8.083
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar Ford'lardaki Sony müzik sistemi gayet tok, dengeli ve güzel bir ses kalitesi sunuyor. Ses sistemleri ile alakalı fazla bir bilgim yok ama bu araçlarda Anfi gibi ses geliştirici aletler olmamasına rağmen bu ses kalitesini neye borçlu öğrenebilir miyim?

Benim aracımda da (focus 2) 4*45 çıkışlı bir double din var orijinal kolonlarıyla birlikte ama tam olarak tatmin edici bir ses alamadım. Sony müzik sistemi bu güzel sesi neye borçlu acaba, hoparlör mü ünite mi?...

• Tamamının birleşimi. Öncelikle Sony uzmanları aracın akustik yapısını inceliyor, beklentilere göre hoparlör dizilimini planlıyorlar. Ünite ile hoparlör arasında -kendi ürünleri olması nedeniyle- en iyi bağlantıları kurup kusursuz bir yapı oluşturuyorlar.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • sony olmasi

• O zaman hiç Harman / Kardon'lu bir Mini'ye veya JBL'li 308'e binmemişsin.
  • Kendinde demişssin sony olması fark bu

• 128 kbps veya üstündeki herhangi bir şarkı :)

• Arabada dinlediğiniz müziklerin kalitesi onemli. Şayet aux mp3 falan dinliyorsanız indirdiğiniz şarkıların 320 kbps kalitesinde olması cok fark ettiriyor.

• hoperlörleri iyiyse fark eder yoksa teybin yaratabileceği bir fark yok dijital mediada.
  • 19can84 1 kullanıcısına yanıt
    d-a converter nedir bi inceleyin derim.

• Sony olması tek başına yeterli bir sebep

• Benim Focus 2 de Sony ses sistemi yok ama ses performansını çok beğeniyorum. Yalnız aux girişi de mi yok yoksa ben mi bulamadım. 6000 modeli olan.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: powermoon

O zaman hiç Harman / Kardon'lu bir Mini'ye veya JBL'li 308'e binmemişsin.

308'de Denon yok muydu

Konu sahibi arkadaşa cevap: Bütün olay akustik düzenlemede ve mühendislikte bitiyor.
  • Discursive D kullanıcısına yanıt
    Yeni 308'lerde Denon var, önceki nesilde JBL vardı.
  • Focus 2' de, diğer Ford'larda farklı ses sistemi kullanıyorsa, maliyeti düşürmek için yapmış olabilir.

Çoğu marka, en üst paketli versiyonuna en iyi ses sistemini koyar, yada ayrı bir opsiyon olarak satar. Aracın Baz opsiyonuna yada orta seviye opsiyona ise idare edecek kadar ses düzeni koyup geçiştirir.

Focus'ta da , üst segmenti olan yeni Mondeo'nun en üst paketindeki ile aynı ses sistemini kullanacağını hiç zannetmiyorum.

Sony'nin Fordlarda kullandığı ses sistemi güzel ama çokta mükemmel değil.. Sizin için mükemmelse, yeni XC 90 geldiğinde, yanlışlıkla sakın içine binmeye kalkmayın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yolcum -- 20 Aralık 2014; 13:13:29 >
  • Kullanılan sistemle alakalı tek tek değil komple sistem iyi olunca kalitede genel olarak iyi oluyor.Ancak arabanın yalıtımı vs.'de ses kalitesinde etkili tabi ki.
  • VW araçlar Bose ses sitemini kullanıyor değil mi ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Be Happy

VW araçlar Bose ses sitemini kullanıyor değil mi ?

Dynaudio hocam

• Howlin Wolf kullanıcısına yanıt
    Yanlış hatırlamıyorsam VW Tiguan araçta Bose ses sitemi vardi, opsiyon olarak sunulmuş olabilir mi?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Conqueror26

Benim Focus 2 de Sony ses sistemi yok ama ses performansını çok beğeniyorum. Yalnız aux girişi de mi yok yoksa ben mi bulamadım. 6000 modeli olan.

Torpido içinde vardır.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.