Şimdi Ara

ev sinema sistemi-korku filmi-komşu üçgeni

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
16
Cevap
1
Favori
782
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    korku filmi hastası olduğum için ve bilgisayarda izlediğim korku filmleri beni yeterince korkutmadığından 1000 watt ses veren LG marka 5+1 ev sinema sistemi aldım.2-3 haftadır kullanıyordum ve bu zamana kadar bir problem yoktu.cuma gecesi ertesi gün tatil olduğundan korku filmi izleyebilirim ses sistemi sayesinde diye plan yaptım. gece 00.30 gibi filmi açtıktan sonra sesi 15 yapıp izlemeye başladım(max. rakam 40) yani yarısı bile değildi.ancak 2-3 dakika sonra tabandan tok tok diye uyarı geldi.sesi 10a çektim.bir kaç saniye sonra tekrar tok tok diye alt komşu tavana vurunca sesi 5e alıp izledim.başka uyarı işareti gelmedi.ancak ben de filmden istediğim etkiyi alamadım.forumda okuduğum kadarıyla subwoofer yerde olunca aşağı ses gider diyorlar ama benim tv sehpasının üzerinde.4 adet kolonu da yere koymak yerine duvara monte ettirdim.tabanda laminat parke kullanıyorum.en üst katta oturuyorum ve yan tarafta bina da bulunmuyor.yani sıkıntı çıkaracak sadece alt komşum var
    korku filmleri çığlık sesleri silah testere patlama sesleri ve gergin ortamı sağlayan müzikleriyle bilinir.benim bu durumda alt komşulardan uyarı almadan makul yükseklikte(volume 10-15 gibi)sesle korku filmi izlemek için nasıl bir önlem almam gerekir.1000 tl ses sistemi aldıktan sonra en lazım olan yerde onu kullanamamak çok sinir bozucu.lütfen acil yardım

• merhaba cok gec saatte seyretmemelisiniz.daha erken saatte seyredin karisamasinlar

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Selamünaleyküm

İlacınız Sony mdr-hw700. Bir araştırın...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ***radyo***

Selamünaleyküm

İlacınız Sony mdr-hw700. Bir araştırın...

ve aleykümselam
    forumda geniş bir ürün incelemesi gördüm.fakat anladığım kadarıyla ürün türkiyede satılmıyor galiba.başka önerebileceğiniz buna benzer ürün var mı
  • ***radyo*** * kullanıcısına yanıt
    bir de bu kablosuz kulaklığın sağlık açısından bir zararı olur mu
  • Türkiye de logitech g930 var ama onun ayarında değil. Sağlık açısından bilemeyeceğim... Sağlıcakla...
  • ses yalıtımı yaptırmayı düşündünüz mü?
  • 2 secenek var kablosuz 7.1 kulaklık alıcan kendi başına gümbür gümbür dinlicen. sağlık açısından illaki zararı var sonucta beynin ve kulakların yüksek sese mağdur kalıyor. ama sigaradan daha cok zararlı olacağını sanmam. fiyatları 400-500 arası logitech g 930 un.

2. secenek komuşunun sende bir acığını yakalacan o sana sesi kıs dedimi sende bunu böyle yap dicen. şimdi sistem salonundaysa adamında tam alt katı salonsa cok sorun olmaması lazım 12-13 ses kademesinde yeterli oluyor.

ama senin ses sisteminin olduğu oda adamın yatak odasına yada cocuk odasına denk geliyorsa adam haklı. kimi uyuzlar vardır oyle tıkırtıya bile gelirler.

yani oda oturmasın kardeşim gece 1 e kadar salonda yürüsün gitsin yatsın uyusun. hem oyle tavana vurmakta ne??? gelsin adam akallı konuşsun bu akdar basit yani. anladığım kadarıyla alt komşun bayaaa bi hanzo. eskiden komşuluk vardı. apartma daireleri iyidi. ama şimdi müstakil en babası tabii para varsa olur anca.

• globaltarihci G kullanıcısına yanıt
    Forumda birçok kişinin bende dahil Sub.larının altına koyduğu titreşim sönümleyici kauçuk türevi bir altlık var onu kullanırsan azda olsa bir etkisi olur..

• Bende korku filmi cok izlerim sana tavsiyelerim:

Karanlik,
    Yalniz basina olacaksin,
    Ses sistemi olarakta hicbir ses sistemiyle korkmazsin korku filminde iyi bir kulaklik kullanman gerekir tavsiyem sennheiser hd598.

Not: Bir kulakligin uzerinde 7.1 vs gibisinden birsey yaziyorsa o kulaklik sadece bir oyuncaktir, kaliteli bir uretici hicbir zaman boyle saklabanliklara girmez, tek bir kaliteli surucu 10 tane kalitesiz surucuden cok daha iyidir. Yukarida yazdigim aletin sahnesi ve 3 boyutlu goruntulemesi piyasada 7.1 gecinen butun kulakliklari tokatlaycak kapasitededir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: JakX

Bende korku filmi cok izlerim sana tavsiyelerim:

Karanlik,
    Yalniz basina olacaksin,
    Ses sistemi olarakta hicbir ses sistemiyle korkmazsin korku filminde iyi bir kulaklik kullanman gerekir tavsiyem sennheiser hd598.

Not: Bir kulakligin uzerinde 7.1 vs gibisinden birsey yaziyorsa o kulaklik sadece bir oyuncaktir, kaliteli bir uretici hicbir zaman boyle saklabanliklara girmez, tek bir kaliteli surucu 10 tane kalitesiz surucuden cok daha iyidir. Yukarida yazdigim aletin sahnesi ve 3 boyutlu goruntulemesi piyasada 7.1 gecinen butun kulakliklari tokatlaycak kapasitededir.

Selamunaleykum

Sony mdr-ds7500 ve hw700 istisna olsa gerek.

• quote:

Orijinalden alıntı: can-can-can

2 secenek var kablosuz 7.1 kulaklık alıcan kendi başına gümbür gümbür dinlicen. sağlık açısından illaki zararı var sonucta beynin ve kulakların yüksek sese mağdur kalıyor. ama sigaradan daha cok zararlı olacağını sanmam. fiyatları 400-500 arası logitech g 930 un.

2. secenek komuşunun sende bir acığını yakalacan o sana sesi kıs dedimi sende bunu böyle yap dicen. şimdi sistem salonundaysa adamında tam alt katı salonsa cok sorun olmaması lazım 12-13 ses kademesinde yeterli oluyor.

ama senin ses sisteminin olduğu oda adamın yatak odasına yada cocuk odasına denk geliyorsa adam haklı. kimi uyuzlar vardır oyle tıkırtıya bile gelirler.

yani oda oturmasın kardeşim gece 1 e kadar salonda yürüsün gitsin yatsın uyusun. hem oyle tavana vurmakta ne??? gelsin adam akallı konuşsun bu akdar basit yani. anladığım kadarıyla alt komşun bayaaa bi hanzo. eskiden komşuluk vardı. apartma daireleri iyidi. ama şimdi müstakil en babası tabii para varsa olur anca.

işte o benim
    3 katlı binam var altı bürom üstü anne babada onlar zaten ergenliğimizden beri alışkın yüksek seslere kafama göre takılıyorum. ancak sistemi ilk kurduğum yıllarda 38cm lik sub. takviyesi yapmıştım ve limitleri zorlamıştım. yan binadan geldiler evimizdeki herşeyden ses geliyor diye. o bina yapılırken ekstra straforda koydurtmuştum ancak bass frekanslarının strafor vs dinlemediğini o gün anladım.

sonuç olarak arkadaşım bu işin apartmanlarda çözümü yok malesef. ya o ses kısılacak yada o komşu sindirilecek

• quote:

Orijinalden alıntı: HEKTOR-NG

quote:

Orijinalden alıntı: can-can-can

2 secenek var kablosuz 7.1 kulaklık alıcan kendi başına gümbür gümbür dinlicen. sağlık açısından illaki zararı var sonucta beynin ve kulakların yüksek sese mağdur kalıyor. ama sigaradan daha cok zararlı olacağını sanmam. fiyatları 400-500 arası logitech g 930 un.

işte o benim
    3 katlı binam var altı bürom üstü anne babada onlar zaten ergenliğimizden beri alışkın yüksek seslere kafama göre takılıyorum. ancak sistemi ilk kurduğum yıllarda 38cm lik sub. takviyesi yapmıştım ve limitleri zorlamıştım. yan binadan geldiler evimizdeki herşeyden ses geliyor diye. o bina yapılırken ekstra straforda koydurtmuştum ancak bass frekanslarının strafor vs dinlemediğini o gün anladım.

sonuç olarak arkadaşım bu işin apartmanlarda çözümü yok malesef. ya o ses kısılacak yada o komşu sindirilecek

senin gibi bir komşum olursa ben 2 kez şikayet ederim 3 üncüdede döverim :D yan binadan şikayet gelmesi nedir ya. bu akdar abartmaya gerek yok.
    kimide komşu vardır tıkırtı duysa gelir. onuda dövesim gelir.

şaka maka sene 2007 fln o zamanlar üniversitedeyiz en arkadaşım müzik öğretmeni bende kendi çapımda müzikle uğraşıyordum. home studiomuz vardı. apartman full örenci apartmanı olduğundan kızlar ayrı istek yapardı erkekler ayrı istek. adam 1. kattan bizi rahat dinlerdi. kimisi kapar şişeleri gelirdi. bizde ona özel istek yaprdık.
    apartmana bitişik nizam başka bir apartmanda yoktu. sonra aramızda 10 metre olan bir binadan şikayet geldi. gece 3 e kadar müzik olunca yapacak bir şey yok kapıyı bir açtık 6 tane polis :) yani bazı şeyleri abartmamak lazım. adamın belkide kundakta bebeği var uyusun diye elinden geleni yapıyor sen fantezi yapıp son ses müzik dinleyecen diye. o adama haksızlık etmene lüzüm yok :)

• Döversin ha

Şaka bi yana o günden sonra bende bi stres başladı çok yüksek ses açtığımda. Özellikle de basslara karşı. Acaba komşulardan şuan küfür yiyormuyum adamlar bana nelet ediyormu diye.
    Yaştan ilerleyince volum 30-38 lere kadar düştü.
    Hatta şuan kafam çakır keyif minimal techno dinliyorum. Tabi ses aşırı açık değil. Hayatta herşey ölcüsünde güzel.

• quote:

quote:

Karanlik,
    Yalniz basina olacaksin,

Selamunaleykum

Hocam ds 7500 u nerde bulabiliriz.

• quote:

Orijinalden alıntı: headbanger6

quote:

quote:

Karanlik,
    Yalniz basina olacaksin,

Selamunaleykum

Hocam ds 7500 u nerde bulabiliriz.

Merhaba hocam. Bu arkadaş satıyor.

https://forum.donanimhaber.com/showTopic.asp?m=113716026&p=1#113716026

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.