- x
    Bunlarla Giriş Yapın: Facebook Google+ Twitter DH Giriş:
    ?
  • Hatırla
  • Yeni Kayıt
DonanımHaber'de AraYENİ GELİŞMİŞ ARAMA
ForumBu Bölümde Ara
Zyban kullananlar bi okuyun pls
29 Cevap56209 Görüntüleme
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Linkli Mesajlar Yazdır
Sayfa: [1]
Giriş
Mesaj


1222 Mesaj
27 Ekim 2006; 11:21:04 

Kuzen Zyban ile sigarayı bıraktı, bende aynı şekilde sigarayı bırakmayı düşünüyordum tanıdık eczaneye gittim ancak orada çalışan arkadaş zybanı tavsiye etmediğini, beyin üzerinde olumsuz etkileri olduğunu iddia etti. Söylediğine göre bırakanlarda zyban kullanmayı kestikten sonra sigaraya tekrar başlıyorlarmış. Bir başka arkadaşımda zybanın alerjileri tetikleyen bir yan etkisi olduğundan bahsetti.
Zyban ile sigarayı bırakanlardan bu konular ile ilgili yorumlarını alabilir miyim? Herhangi bir olumsuz yan etki ile karşılaştınız mı ya da ilacın kullanımını kestikten sonra tekrar başladınız mı?


1222 Mesaj
27 Ekim 2006; 17:46:59 

http://www.kinderaerzte-lippe.de/bupropionTR.pdf
ben bu şekilde bilimsel bir yazı buldum ama burada çok ürkütücü yan etkilerinden bahsetmese de ürkütücü yanetkileri olduğunu söyleyenler var.
Yok mu hiç kullanan yaw sitede, ben ilk buralardan duydum zybanı şimdi kimseden çıt çıkmıyo


1717 Mesaj
3 Kasım 2007; 0:32:42 

antidepresan olarak üretilirken deneklerin kendiliğinden sigarayı bıraktıkları gözlenmiş.ve ilaç o yöne kaydırılmış.
etkili bir ilaç ancak mutlaka dr tavsiyesiyle kullanılmalı....


_____________________________ 
9 Mesaj
22 Aralık 2010; 17:41:49 

bugun 4ncu gun zybanı kullanıyorum. ılk uc gun bır tane 4ncu gun en az sekız saat arayla ıkı tane ıctım. ılk ıkı gun kullanırken sıgara ıcmeye devam ettım. zyban ıctıgınde daha relax oluyor ınsan. 3uncu gun aksamı saat sekız gıbı baska sıgara ıcmeyecegım dedım ve nıkotın sakızı cıgnemeye basladın nıkorette 2mg lık ıkı tane. simdi saat 18e gelıyor daha hıc sıgara ıcmedım. ara ara kafam benden bı metre yukardaymıs gıbı hıssedıyorum ama zyban kullanmadan bırakmaya calıstıgım zamanlarda asırı sınırlılık ve cıkıslar oluyodu bu yok. herzamankı gıbı sabah kalktıgımda canım sıgara cekıyo yemekten sonra cayla kahveyle ama ıcmemek ıcın ertelıyosun. zybanlı 4 gun boyle


_____________________________33 Mesaj
6 Ocak 2011; 22:30:45 

Eşim bu ilacı 14 gün kullandı. aynen reçete de yazıldığı gibi 3 gün tek hap, sonra günde 8 saat arayla olmak üzere 2 hap. 12. gün hala sigarayı bırakma isteği ilaç yardımıyla oluşmayınca, kendini zorlayıp sigarayı kendi isteğiyle bıraktı.
ilk 3 gün çok sıkıntı çekti. 4. gün hiç bir sıkıntı ve istek kalmamıştı. herşey toz pembe. buraya kadar güzel.... sigarayı bıraktıktan 5 ya da 6 gün ilaca başlamanın 15-ya da 16 günü şiddetli karın ağrısıyla acile götürdük. aynı zamanda tüm vücudunda kırmızı kabarık lekeler oluştu. hastanede kalp krizi geçiriyor zannedip bir sürü tetkikler yaptılar. eşim de hastaneye giderken midesinden rahatsızlandığı zannetti, meğer; bu ilaç eşimi mahvetmiş haberimiz olmadan. hayatında ilk defa alerji - sonradan bunun ürtiker -halk dilinde kurdeşen- oldu ve midesi de neredeyse delinmek üzereymiş. bu da 2 gün sonra yapılan endoskopide ortaya çıktı. zyban'ı bıraktı şimdi 1 torba ilaç içiyor. hala kendine gelemedi. kesinlikle zyban'a güvenmeyin. kendinize güveniyorsanız bırakın. Ayrıca en önemli yan etkisi de FDA nın da belirttiği gibi ( http://www.fda.gov/ForC...erUpdates/ucm170356.htm ) (http://translate.google.com.tr/translate?hl=tr&sl=en&u=http://www.fda.gov/ForConsumers/ConsumerUpdates/ucm170356.htm&ei=6yUmTZPMJsXa4AaupcmLCg&sa=X&oi=translate&ct=result&resnum=1&ved=0CCAQ7gEwAA&prev=/search%3Fq%3Dzyban%2Bfda%26hl%3Dtr%26biw%3D1024%26bih%3D679%26prmd%3Divns ) intihara yönlendirebilecek ve depresyona sokabilmesi. Eşim çok sakin bir kişidir. Ama bu ilaç yüzünden depresif davranışlar gösterdi. Çok mutsuzum hayattan zevk almıyorum gibi garip garip konuşmaları oldu ki 20 yıllık eşimin hayatta böyle olumsuzları olmamıştır bu güne kadar.

ayrıca ilacın piyasaya ilk çıktığı zamanlara göre fiyatı neredeyse 1/3 e düştüğüne göre eldeki son kutuları bize kaktırmaya çalışıyorlardır. Aslında ilaç amaca yönelik fakat yan etkilerini göze alabilirseniz. alacaksanız alın deneyin ama bence hiç kimseye tavsiye etmeye kalkmayın. herkes yan etkilerini kaldıramayabilir, tavsiye edip sonradan pişman olmayın.


 
1670 Mesaj
14 Şubat 2011; 17:29:05 

konuyu hortlatmak gibi olacak ama

bu konu ile ilgili başlık açmayı düşünüyordum

hazır konuyu bulunca altına yazayım dedim

bugün 4. gün zybanı kullanmaya başladığımın

bugün itibarı ile günde 2 tane içmeye başlıyacağım

2 günde ortalama 5 paket sigara içen biriyim

zybanı kullanmaya başladıktan sonra bu miktar azalmaya başladı

ama sigara artık pek zevk vermiyor sadece alışkanlıkdan dolayı içiyorum

zevk vermiyor derken şöyle oluyor hani kaliteli bir sigara kullanırsın(marlboro,camel,parliament) sonra bi ortamda biri sigara ikram eder (tekel 2001,maltepe,samsun vs) nezaket icabı alır içersin ama o sigaradan bi halt anlamazsın yani saman gibi
işte aynı o durum söz konusu hemen hemen 2 yıldır kullandığım marka sigara bana öyle bir tad veriyor

zaten kararlıyım bırakmaya ama yardım olmadan bırakabileceğimi düşünmüyorum o yüzden daha önce bir arkadaşımın kullanıp bıraktığı zybanı denemeye karar verdim

gelelim yan etkilere

pek öyle aşırı bi yan etki yok şimdilik

bugün başım ağrıyor ancak ilaçtan mıdır bilmiyorum zira sık sık başım ağrır zaten

önceki günlerde pek olmadı böyle bir durum

zaman zaman buraya gelişmeleri yazacağım sorusu olan varsa cevap verebilirim


_____________________________

İmzanız kural dışıdır! || Uymanız gereken imza kurallarını okumak için tıklayınız.


 
1670 Mesaj
15 Şubat 2011; 17:18:11 

dün itibarı ile akşam da almaya başladım

akşam da alınca gece de içilen sigaradan keyif alınmıyor

akşam yatana kadar 3-4 tane içtim sanırım

sabah ise normalde kalkar kalmaz lavoboya giderken yakardım

bu sabah yakmadım

şu saate kadar takriben 10 tane içtim akşam da 4-5 tane içersem toplamda 14-15 tane yapacak ki benim için büyük başarı

bugün sabah sakız aldım günün büyük bölümünde çiğniyorum

yanlız zaman zaman sigara içme isteği şiddetli şekilde geliyor

erteliyorum çoğu zaman

şimdilik sorun yok çok zorda kalırsam içiyorum bi tane

ama 10. gün sigarayı bırakma günümden sonra durum ne olacak sabırsızlıkla bekliyorum_____________________________

İmzanız kural dışıdır! || Uymanız gereken imza kurallarını okumak için tıklayınız.


 
7 Mesaj
29 Mart 2011; 11:43:12 

Ben ilacı kullanmaya başlıyalı bir hafta oldu . Halen sigara içiyorum ama içtiğim sigarayı söndürken kusacak gibi oluyorum iki nefes çektikten sonra atıyorum. Sonra bir daha canın istiyor yakıyorsun içemeden atıyorsun.

Yan etkilere gelince Bende ev tozuna ota tahtaya bilmeme bir sürü ıvır zıvıra alerjim var . Alerjim ile ilgili bir etkisi olmadı. Ama tabiri cayizsa son iki gündür kendimi leyla gibi hissediyorum.
Yani normalda çok sinirlenip köpürmem gereken şeylere bile takmıyroum fazla. ama odaklanmayı azaltıyor.


_____________________________ 
0 Mesaj
31 Mart 2011; 15:17:01 

s aleykum zban abende 5 gun oldu sıgaradan tat alamıyorum. gunde 2 paket ıcen bırıyım. bıraz azalma başladı


_____________________________ 
0 Mesaj
31 Mart 2011; 19:29:51 

yogun54 nick li arkadaş bende bu ilaça yeni başladım...sonucunu yazmamışsınız sizi msn de ekledım...ben bırakmayı çook istıyorum..yazdıklarının aynısı bende görülüyor.. o yüzden senle bu konu da daha geniş kapsamlı konuşmak isterım..yardımcı olursan sevinirim...yada yardımcı olacak arkadaşlar la konuşabilirimm...bıktım bu illeten ne olur bana yardım edinn
tel:532 799 87 80 ben bu konuda çok ciddiyim lütfen bırakan arkadaşlar bana dönsün


_____________________________1452 Mesaj
31 Mart 2011; 19:56:04 

ilacı bıraktıktan sonra aynı etki devam etmiyorsa gereksiz bir ilaç.


_____________________________


Tek Kişilik Terör Örgütü


 
7 Mesaj
7 Nisan 2011; 10:28:39 

ilaç çok etkili sigarayı bıraktırıyor gerçekten.. ama aptallaştırıyor insanı.. ben 10 günden sonra ilacı bıraktım. sürekli baş ağrısı .geceleri kabuslarla geçirmeye başladım.. Eğer sizde yan etki yapmıyorsa devam edin.. ama ilaç fazla zorladıysa bırakın bence.normal bir ilaç değil. ben şimdi elektronik sigara sparişi verdim birde o şekilde deniyecem.


_____________________________ 
2065 Mesaj
10 Mart 2012; 16:14:14 

Arkadaşlar 34 yaşında , 16 yıldır sigaraya bir gün bile ara vermemiş bir tiryaki olarak ben de zyban kullandım.İlk 3 gün tek doz kullandıktan sonra 4 ncü gün çift doza geçmiştim.Ertesi sabah yaktığım sigara bana zehir gibi gelmişti.Bitiremeden atmıştım.Tam sigarayı bırakmaya iyice yaklaştım derken bi yan etki peydah oldu.Çift doza çıktıktan sonra kulaklarıma garip bişeyler oldu.Çınlamalar başladı ve en ufak bi ses beynimde yankılanmaya başladı.Zaten sinüzit falan hassas olan kulak burun boğaz yollarım bu ilaçla iyice hassas olmuştu.Bu nedenle hapı bıraktım ve sigaraya devam ettim.


_____________________________0 Mesaj
12 Nisan 2012; 15:25:45 

Öncelikle ben 11 yıllık sigara kullanıcısıyım yaşım 25. Şuan itibariyle tamı tamına 21 gündür bu ilacı kullanıyorum ve hep bekledim bi faydası olur diye ama sigaranın tadında bile değişiklik yok zybanın aslen antıdepresan olarak piyasaya sürülmüş daha sonra ise sigarayı azaltıcı etkısı gorulmus depresyonda ki kişiler için ve bunu genelleyerek sıgara bıraktırma hapı dıye verdıler herkese.

1- Zyban antıdepresan bır hap olduğu için adından da anlaşılacağı üzere sadece psikolojık olarak etkilenırsınız ve ilacın sigaranın tadını değiştirdiği filan yok.
2- Bu hapı 21 gundur kullanıyorum ve sımdıye kadar hiç olmayan en son küçükken hayal meyal hatırladıgım bitlendiğim zamanlar geldı gözümün önüne çünkü vücudunuzun her yeri kaşınıp kabarıyor bu da zybanın yan etkilerinden bitanesi.Tıpta ki adı ise alerjik kontakt dermatit.
3- Şuan vücudumda ki kaşınmayı ve kabarcıkları göstersem bırakın kullanmayı ismini bile ağzınıza almazsınız.
4- Az önce kaşıntı şikayetiyle doktora gittim ve bana o ilacı acilen bırakmamı ve ayrıca bu kabarcıkların düzelmesi için bir hap verdi.
5- Özellikle gunde 2 defa alınan günlerde akşam aldıgınız ilaç sizde dıger depresan ılaclarının yaptıgı gibi uyku yapıyor. Ben şuan Bilgisayar Öğretmenliği mezunuyum ve KPSS ye hazırlanıyorum bu ilacı içtiğimde saat akşam 9 da yataga gırıyorum ve sabah 10 gibi uyanmama rağmen her yerim ağrılı bir şekilde uyanıyorum ve hiç uyumamışım gibi hissediyorum. Ve ne ders çalışabılıyorum nede dersanede anlatılanları anlıyorum anlıcanız cok afedersınız ama aptal gibi geziyorum.
6- Sigaraya devam ediyorum hala ve inanın şu kadar söyleyım sigara en azından ciğerlere zarar veriyor zyban ise direk beyninizi etkiliyor ve hücrelerinizi öldürüyor.
7- Son olarak ise şunu eklemek istiyorum dedim ya kpss sınavına hazırlanan bir öğrenci olarak söyluyorum çalıştıgım çözdüğüm soruları ertesi gün hatırlıyamıyorum resmen kısa süreli hafıza kaybı yaşıyorum daha önceleri böyle bişey yoktu.

Ben den size tavsiye arkadaşlar ben ettim siz etmeyin. Kullanmayın bu ilacı. Eğer bana gerçekten soracağınız öğrenmek istediğiniz bişey olursa alperrsonmez@hotmail.com adresine mail atın arkadaşlar size elimden geldiğince yardımcı olurum.


_____________________________0 Mesaj
12 Nisan 2012; 15:28:28 

Arkadaşlar yazmayı unutmuşum ustte ki yorumu okuyunca söyleyım dedim sağ kulağım çınlıyor durmadan resmen çok az duyuyor.


_____________________________ 
1438 Mesaj
12 Nisan 2012; 15:31:37 

eczaciyim;


ben champix oneriyorum herkese.. arada konustugum bir yakinim hem champix hem zybanla birakmaya calistigini, zybandan daha memnun oldugunu soylemisti.. bunun uzerine bir sure zyban'a dondum ancak bekledigim olumlu geri donusleri alamadim.. champix tavsiye etmeye devam ediyorum..


mutlaka doktora danisarak ve eczaneden satin alarak kullanin bu urunleri.. sorunuz varsa cevaplayayim..< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >


_____________________________

l'enfer ou tu iras, j'irai aussi et ce sera mon paradis.


783 Mesaj
23 Nisan 2012; 22:46:07 

Arkadaşlar 7 gündür Zyban kullanıyorum son 2 gündür görmede sıkıntı cekmeye basladım sanki bulanık gibi görmeye basladım, ayaklarım arada uyuşuyor ve kulağımda çınlama olmaya basladı.


_____________________________

Benim söylediğim her sözde bir hayr var, hayr-ı şerde sakladım.


59 Mesaj
17 Mayıs 2012; 9:38:51 

Zyban'la sigaradan tat alamıyorsunuz.Alışkanlığınız varsa sigara içtikten sonra alışkanlığınızdan nefret ediyorsunuz.Zybanı kullanıp 5. günden sonra sigarasını hala sonuna kadar içen varsa helal olsun diyorum. Sigara içmiyorum, fakat mide yanmaları çekiyorum. Alerji şimdilik görünmüyor. Zyban karaciğerde metabolize ediliyor, karaciğeri bir miktar harap ediyor, bu sebeple alerjiler ortaya çıkıyor. Zyban kullanırken alkol almayın ve ya karaciğere etkili farklı ilaçlar almadan mutlaka bir uzmana görünün ve karaciğer enzimlerinize baktırın. Son günlerde kulak çınlamalarım müthiş. Geceleri uykuya dalmakta zorlanıyorum bu sebeple. Tüplü televizyon kapandığında çıkan hafif inilti 24 saat 2 kulağımda. Sonuçta Zybana bağımlılığım yok.Bu etkilerin çoğu geri dönüşümlü. Sigaradan gerçekten kurtuluyorum.

Önemli not: Eşten dosttan duyarak bu ilaçları kullanmayınız. Bu ilaç kullanılmadan önce mutlak surette karaciğer fonksiyonlarının değerlendirilmesi gerekmektedir. Bunun için gece 12 den sonra yemek yemeyiniz ve 2.basamak sağlık kuruluşuna gidip karaciğer enzimlerinize ve kolesterol değerlerinize baktırmak istediğinizi söyleyiniz. İlaç öncelikle bir psikiyatri muayenesi gerektirir. Ayrıca epilepsi ( sara) hastaları ancak ve ancak nöroloji uzmanı kontrolünde kullanabilir. Bu kadar yeter şimdilik.


_____________________________200 Mesaj
22 Mayıs 2012; 16:16:31 

Arkadaşlar bugün bi tane içtim 1 saat oldu olmadı beynimde uyuşma başladı ???? sizce sıkıntılı bir ilaçmı ben bırakmak için bi çok yol denedim ama şuan 22 yaşındayım 12 yaşımdan beri bu lanet şeyi içiyorum yani 10 senedir diyelim açıkçası bu ilacıda korka korka içtim hadi hayırlısı.


_____________________________ 
418 Mesaj
25 Eylül 2012; 17:58:16 

alerji durumu oluyor benim butun bedenim şişmişti 3 gece acile gittik. sizin de alerjik olma ihtimaliniz var bu ilaca. hatta doktorun koyduğu teşhis prospektüste de yazıyor.

champix daha iyi gibi...


_____________________________ 
0 Mesaj
4 Kasım 2012; 0:49:29 

merhaba sigarasız bir hayata merhaba :) şu saat itibari ile tam 4 gün oldu bırakalı tabiki ilacı bir devlet hastanesinin sigara bıraktırma polikliniğinden göğüs hastalıkları uzmanı bir doktorun muayenesinden sonra kullanmaya başladım ben 9 uncu günü seçtim kendime akşam 31 ekim 2012 saat 23.00 da "sen benim değil, ben senin ruhuna okurum" sloganımla birkaç arkadaşıda yanıma alarak sade bir törenle beraber içtiğim çayın içine atarak bu ikiliyle olan ilişkimi bitirdim .darısı her aktif içicinin başına dileklerimle.bu gün 12 nci gün ve yan etki olarak belirgin birşey yok ama ilk 3-4-5 günler kendimi sigara içtiğim için değersiz gördüm bu beni çelişkilere götürdü acaba bırakabilecekmiyim diye.kullananların dediği gibi tat ve zevk vermeyen adeta zorla içirilen herhangi bir kağıda sarılı tütün harici bir ot , sigara müsvettesi gibi gelmeya başladı.bu eziyete kendimle "bir tarafım iç, diğer tarafım içme" diye diye şeklinde 9 uncu gün son verdim.bu ilacı değil ama gerekli tetkikleri yaparak, psikolojinizi değerlendirerek ne yapacağından emin, "niye champix yazmadın dediğimde;ben bu yüzden bu koltukta, sende o koltukta oturuyorsun"cevabını verebilecek kadar emin olan sizinle ilgili bir doktor tavsiye ediyorum. izmir içinde yaşayanlara yerini ve ismini email atabilirim tabi isterlerse.Allah yardımcımız olsun, irademize irade eklesin inşallah kolay gelsin.


_____________________________ 
15 Mesaj
12 Ağustos 2013; 11:08:51 

Bugün 5. günüm. Sigarayı sadece alışkanlıktan dolayı içiyorum 4-5 tane zaten yakıp 2-3 nefes aldıktan sonra atıyorum tad alamadığım için.. Herhangi bir yan etkisini görmedim. Sadece dilimde bir uyuşma oluyor hapı aldıktan sonra. Onun dışında hiçbir yan etkisi yok. Ayrıca canım ara ara sigara çekiyor ama yaktığım sigara ihtiyacımı karşılamıyor gibi geliyor sinirleniyorum bu sefer :D


_____________________________

Bana Soru Sor - Ki�isel Blogum


478 Mesaj
18 Ekim 2013; 18:50:05 

7 Eylül 2013 Cumartesi günü eczacı arkadaşın tavsiyesiyle başladım Zyban kullanmaya. 21 yaşında sigaraya başlamıştım, şu an 28 yaşındayım. normalde her yaz memlekete döndüğümde belirli bi süre kendi irademle sigarayı bırakabiliyordum ve iş sezonu başladıgında ben de tekrar sigaraya başlıyordum. geçen yıl asker dönüşü günde 1 paketten fazla sigara içtiğimi farkettim. ve son yaz tatilinde de ne kadar istediysem de bırakamadım. tehlikenin farkına vardım ve zyban kullanmaya karar verdim. 7 hafta kullanmam önerildi. şu an 6. hafta bitmek üzere. ben geçirdiğim aşamaları yazayım:
- ilk iki hafta aynı tempoda sigara içtim. hem de büyük bi zevkle içtim. tiksinmeden. sonuna kadar.
- iki hafta bittiği gün. kendi kendime "malsın olm sen. harbiden sen süzmesin, sigaraya ayda 350 tl vereceğine git o parayı daha boktan şeylere harca" (boktan şeylerden kasıt mesela 60 tl verip Gmax e bindim) diye kendime telkinlerde bulundum.
- 15-16. günler canım istediği için yaktığım sigarayı, tek nefes çekip arkadaşların gözü önünde "naptın olm sen, nimet len o" der gibi bakışlarına kulak asmadan kırıp attım.
- son olarak 26 eylül cumartesi arkadaşımın doğum günü partisine giderken "alkolün yanında da olmazsa olmaz" diyerek aldığım paketten 10 tane kadarını hiç bi zevk almadan içtim.
bugün 18 ekim az sonra alacağım hapla 6. hafta bitiyor. hapları bir hafta daha kullanıp kendime yepyeni bi sayfa açmak niyetindeyim. inş geri dönmem.
yan etkileri olarak 4. hafta bittiğinde ben göğsümdeki kırmızılıkları farkettim. diğerlerinin anlattıgı gibi çok da rahatsız olmuyorum bu alerjiden. en büyük zararı o alerjilerin kaşıntı yapması.
her yemekten sonra canım sigara içmek istiyor ama hapın verdiği güçle hemen o his yok oluyo. umarım hap bittikten sonra da bu gücü kendimde bulurum.

******************

Hapları kullanmayı bırakalı 15 gün oldu. Geçen hafta ortamda sigara içen kız var ayağına ikram edilenden bi tane yaktım. Tek nefes beni öksürttü ve sigarayla kanlı olmama yetti... Sessizce küllüğe bıraktım ve muhabbetle karışık sigara yandı, bitti, kül oldu...< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hakani85 -- 9 Kasım 2013; 10:42:19 >


_____________________________

...


 
114 Mesaj
6 Şubat 2014; 8:02:20 

Zyban ilacının fiyatı 70 liraydı, orada biraz tereddütte kaldım alayım mı almayayım mı diye, çünkü ilaç çok pahalıydı, neredeyse bir karton sigara parası ama eczacı bayan “Zyban etkili çok bırakan oldu deyince, ben de son olarak şansımı bir deneyeyim dedim. http://www.2kafadar.com...-birakma-yontemi-ilaci/


_____________________________3367 Mesaj
11 Şubat 2014; 4:53:30 

daha önce bu ilaç sayesinde sigarayı bırakmıştım, 6 aylık sigarasız bir yaşam sonrası tekrar başladım sinir stres yüzünden...

perşembe günü gittim tekrar aldım ilacı, 8-9 günlük sigara parama denk geliyor... 10.gün sigarayı bıraktırıyor bende, her şekilde aynı paraya denk gelecek aylık giderim.. ama bundan sonraki aylar 240 lira cebime kalacak.

bir önceki ilaç kullanımına göre farklı etkiler gördüm bu sefer nedense, uykusuzluk, geceleri kabuslar görüp uyanmak ve birdaha uyuyamamak(bugün arkadaşımın boğazını kesiyordum rüyamda), leyla gibisin, reflekslerde olumsuz yönde düşüş var(cs oynayamıyorum 1-2 saniye sonra algılıyor kafa düşmanı)

3 gündür 1 paket sigarayı bitiremedim :) bu sefer de büyük ihtimal bırakacağım şu illeti...


_____________________________

LOL TR : Gundam Exia


152 Mesaj
12 Mart 2014; 22:22:59 

Merhaba arkadaşlar,
17 yaşından 33 yaşına kadar günde bir paket sigara içerdim.
Zybanı saglık bakanlıgının ilacı bedava verdıgı yıllarda dr kontrolunden gecerek normalde tedavinin 3 kutu devam edilmesi gerekirken ben 1 kutu kullanarak 01.11.2011 de bırakmıştım. 2 sene 2-3 ay içmedim.
Normalde İlacı kullandığım dönemde hiç bir rahatsız edici yan etkisini görmedim.
Hatta ilacı içtiğim dönem bana verdiği sakinlik çok hoşuma gitti diyebilirim. Sigarayı şaşırtıcı şekilde kolaylıkla bıraktım.
Bu arada geçen ay durup durduk yere tekrar sigara içtim yaklaşık 1 ay sürdü.
Şimdi tekrar zyban aldım ve kullanmaya başladım. İçmeyeli 1 haftayı geçtim şimdiden. Bu ilaç gerçekten bana etkili geldi ve yan etkisini de görmedim.
Aksine hoşuma gitmeye başladı kafaya hiç birşey takmıyorum dert etmiyorum:-)
Bırakmak isteyen arkadaşlara kesinlikle tavsiye ederim. Ama önce muhakkak dr kontrolüne girmeleri gerekir.
O zamanlar göğüs filmi, kan tahlili falan yapılmıştı diye hatırlıyorum.


_____________________________ 
11 Mesaj
20 Mart 2015; 12:23:09 

Bugün Dr kontrolüyle başladık bakalım. Ne olacak?< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >


_____________________________ 
0 Mesaj
26 Mart 2015; 12:51:57 

Faithless1905 ben de bugün doktora gittim WELLBUTRIN verdi ancak üretimden kalkmış, zyban ise sağlık bakanlığı karşılamıyormuş. Sigara bırakma hattını aradım, doktorunuzla tekrar görüşün ücretsiz ilaç almak istediğinizi belirtin fala dediler. Sen nasıl bir yol izledin, zybanı ücretli mi aldın, en önemlisi faydasını gördün mü. Cevaplarsan sevinirim

Bu mesajda bahsedilenler: faithless1905


_____________________________ 
11 Mesaj
26 Mart 2015; 17:05:22 

Merhabalar

Numune Hastanesinden Sigara Bıraktırma Polikliniğine gittim. Kan verdim, film çektirdim, solunum testine tabi tutuldum sonra Dr. İlacı yazdı. Bende gittim Toplum Aile Sağlığı Merkezinden bedava aldım.

Öncelikle ilaç iyi ben faydasını gördüm. 30 Mart son günüm olduğu için ara ara içiyorum.Cumartesi aldığım paketim halen bitmedi.Günde 1 paket rahat içerdim. Şimdi 4 - 5 tane içiyorum.İnşallah 31 Mart Sabahı hiç içmemek üzere uyanacağım.

Bu mesajda bahsedilenler: @excellent76


_____________________________ 
151 Mesaj
26 Mart 2015; 19:08:24 

Wellbutrin i bir dönem kullandım bende ama sigarayı bırakmak için değil.Başka bir sebepten dolayı kullandım.Cidden ilacı kullanırken sigara isteğini yok ediyor.Ancak işin kötü yanı ilacı bıraktığın anda tekrardan eski sigara alışkanlığına dönüyorsun.Aynı şekil sigarayı bırakmak için Zyban kullanan arkadaşlarım oldu.Onlarda ilacı bıraktıkları anda tekrar eski sigara yaşantısına döndüler.


_____________________________

Sayfa:   [1]
Tüm forumlar » [Konu Dışı / Off Topic] » Konu Dışı » Zyban kullananlar bi okuyun pls
Sayfa: [1]
Foruma Git
Bölümde Ara
Başa Dön


 

 Forum Software powered by ASP Playground Advanced Edition 2.3
Copyright © 2000 - 2006 ASPPlayground.NET

Bu sayfanın mobil sürümü / tablet sürümü / mini sürümü.0.451