Şimdi Ara

GALAXY NOTE 3 ANDROİD 5.0 LOLİPOP YÜKLEME REHBERİ

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
68
Cevap
3
Favori
7.319
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Geçtiğimiz günhttp://samsungviet.vn/ sitesinde yayınlanan Galaxy Note 3 için Android 5.0 sürümü yayınlandı ve kısa sürede kaldırıldı. Tabi bazı teknoloji kurtlarının gözünden kaçmadı :)

Bizzat ben de adımları uygulayıp yükleme işlemini gerçekleştirdim ve yüklemek isteyen, deneyim etmek isteyen kullanıcılar için bu başlık altında anlatımı yapacağım.
    Uygun bir vakitte video çekip yükleme aşamasındaki adımları gerçekleştireceğim fakat şu an sadece yazılı olarak anlatım yapmak için şartlar müsait

Kuruluma başlamadan önce;
    * Tüm verilerinizi yedekleyin. (Rehber, Müzik, Video, Fotograf)
    * Doğabilecek sorunlardan dolayı tüm sorumluluk işlemi yapan kişiye aittir.
    * Tüm adımları sırasıyla takip ederseniz başarısız olma gibi bir durum söz konusu değil
    * Ve cihazınız "GARANTİ DIŞI" kalacaktır.

Gerekli Dosyalar:

1- Vietnam ya da Tailand Stock Rom (Sadece bu romlar üzerine kurulum yapılabiliyor)
    Stock Rom:http://d-h.st/Ocp
    Rar Şifresi: samsungviet.vn

2- Stock Recovery:https://www.fshare.vn/file/9EW4KACN1TTB

3- TWRP Custom Recovery:http://www.techerrata.com/browse/twrp2/ha3g

4- Android 5.0 Lolipop (Update.zip) dosyası:https://yadi.sk/d/e9YbU82YdRNn7

Kurulum adımları:

1- Öncelikle Stock Rom dosyasını indirip, telefon Download Mod'dayken (Tuş Kilidi + Menu + Ses Kısma) Odin ile PDA/AP kımsına atıp flashlıyoruz yani yüklüyoruz.

2- Cihaz açıldıktan sonra Update.zip isimli dosyayı cihaz hafızası ve hafıza kartı ana dizinine kopyalayın.

3- Cihazı kapatıp tekrar Download Mod'a (Tuş Kilidi + Menu + Ses Kısma) alıyoruz ve Odin ile TWRP Custom Recovery dosyasını PDA/AP kısmına atıp flashlıyoruz, yüklüyoruz. (Cihazın kapanıp açılması bekliyoruz)

4- Telefonu Recovery Mod'da (Tuş Kilidi + Menü + Ses Açma) açıyoruz, Cihaz hafızasındaki update.zip dosyasını "Install" kısmından seçerek flashlıyoruz, yüklüyoruz. Yükleme bittikten sonra KAPATMIYORUZ ve TWRP Menusundeki Home tuşuna basarak Recovery Anasayfasına geliyoruz.
    Reboot > Download kısmına tıklıyoruz ve telefon Download Moduna geçiyor.

5- Download Moduna geçtikten sonra Odin ile Stock Recovery dosyasını PDA/AP kısmından seçip yüklüyoruz.

6- Telefonu açmadan Recovery moduna giriyoruz (Tuş Kilidi + Menü + Ses Açma) Full Wipe / Factory Reset işlemlerini yapıyoruz.

7- İşlemleri yaptıktan sonra telefonu kapatmadan Recovery moddayken "Install Update" kısmından SD Karttaki Update.zip dosyasını yüklüyoruz. Yükledikten sonra Reboot yapıyoruz. (Telefonun açılması yaklaşık olarak 3-5 dk arasında sürebilir, telefonu açılmıyor diye sakın kapatıp açmaya çalışmayın )

8- Güle Güle kullanın.

Konudaki ekran görüntüleri tamamiyle kendime aittir.
    Alıntı değildir.

GALAXY NOTE 3 ANDROİD 5.0 LOLİPOP YÜKLEME REHBERİ GALAXY NOTE 3 ANDROİD 5.0 LOLİPOP YÜKLEME REHBERİ GALAXY NOTE 3 ANDROİD 5.0 LOLİPOP YÜKLEME REHBERİ GALAXY NOTE 3 ANDROİD 5.0 LOLİPOP YÜKLEME REHBERİ GALAXY NOTE 3 ANDROİD 5.0 LOLİPOP YÜKLEME REHBERİ GALAXY NOTE 3 ANDROİD 5.0 LOLİPOP YÜKLEME REHBERİ GALAXY NOTE 3 ANDROİD 5.0 LOLİPOP YÜKLEME REHBERİ GALAXY NOTE 3 ANDROİD 5.0 LOLİPOP YÜKLEME REHBERİ GALAXY NOTE 3 ANDROİD 5.0 LOLİPOP YÜKLEME REHBERİ GALAXY NOTE 3 ANDROİD 5.0 LOLİPOP YÜKLEME REHBERİ GALAXY NOTE 3 ANDROİD 5.0 LOLİPOP YÜKLEME REHBERİ GALAXY NOTE 3 ANDROİD 5.0 LOLİPOP YÜKLEME REHBERİ GALAXY NOTE 3 ANDROİD 5.0 LOLİPOP YÜKLEME REHBERİ GALAXY NOTE 3 ANDROİD 5.0 LOLİPOP YÜKLEME REHBERİ GALAXY NOTE 3 ANDROİD 5.0 LOLİPOP YÜKLEME REHBERİ GALAXY NOTE 3 ANDROİD 5.0 LOLİPOP YÜKLEME REHBERİ GALAXY NOTE 3 ANDROİD 5.0 LOLİPOP YÜKLEME REHBERİ GALAXY NOTE 3 ANDROİD 5.0 LOLİPOP YÜKLEME REHBERİ GALAXY NOTE 3 ANDROİD 5.0 LOLİPOP YÜKLEME REHBERİ GALAXY NOTE 3 ANDROİD 5.0 LOLİPOP YÜKLEME REHBERİ GALAXY NOTE 3 ANDROİD 5.0 LOLİPOP YÜKLEME REHBERİ GALAXY NOTE 3 ANDROİD 5.0 LOLİPOP YÜKLEME REHBERİ GALAXY NOTE 3 ANDROİD 5.0 LOLİPOP YÜKLEME REHBERİ GALAXY NOTE 3 ANDROİD 5.0 LOLİPOP YÜKLEME REHBERİ

-------------------------------------------------------------------------------------------------------

Not: Cihaz açıldıgında kurulum sayfasında Türkiye dil seçeneği yok, kurulumu İngilizce olarak tamamlayıp Root işlemi yapıldıktan sonra "More Locale 2" isimli uygulamayla Türkçe'ye çevirebilirsiniz.

Root için gerekli dosya:http://download.chainfire.eu/353/CF-Root/CF-Auto-Root/CF-Auto-Root-ha3g-ha3gxx-smn900.zip

Kurulum: Cihazı Download Moduna alıp, Odin ile İndirdiğiniz dosyayı PDA/AP kısmından seçerek yüklüyorsunuz. Telefonunuz açılıp kapanacak ve Root yetkisine sahip olacaktır. Google Play Store'da yer alan uygulamayı indirdikten sonra Çalıştırıp Türkçe dilini seçiyorsunuz.

Kolay gelsin

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Gsmavm -- 19 Aralık 2014; 20:11:28 >

• Teşekkür ederim hocam elinize sağlık

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • yukleyenler yorumlarini paylasabilirse fikir elde edebiliriz.

• Güze konu elinize sağlık

• Önden yerimizi alalım.
    Şükürler olsun, tam Note3 aldığıma pişman olmaya başlamışken bu güncelleme içime su septi.

Konu için teşekkürler.
  • Foto note özelliğinin olması çok iyi olmuş. Kalem özellikleride olsa tadından yenmez. :)

• quote:

Orijinalden alıntı: new-desing

Foto note özelliğinin olması çok iyi olmuş. Kalem özellikleride olsa tadından yenmez. :)

Merhaba,
    S-Pen fonksiyonları da var :)
    Resim ekleyemedim onlar ile ilgili ama en kısa sürede ekleyeceğim

İyi forumlar dilerim.
    Saygılarımla.
  • neden room atınca garanti dısı kalıyor. bazı ıslemler yapıp garantiye alınıyor diye biliyordu sayac sıfırlama gibi birseydi yanlıs hatırlamıyorsam. bu roma ozel mi garanti dısı kalması. garanti kapsamına gerı alma sansımız olmaz mı yuklersek? birde yukleyenler memnun mu? şimdiden tskler
  • Rom atınca garanti dışı kalmıyor. Türkçe kullanmak istiyorsan rootlamak zorundasın şu an için. Ama ben ingilizce kullanırım vs diyorsan sıkıntı olmaz. Ve bunu soruyorsan da zaten güncelleme telefonuna gelmeden güncelleme. Bilgin çok yok sanırım bu konuda. İlla yapıcam diyorsan da bilen bir arkadaşınla birlikte yap.
  • hdgrmnc H kullanıcısına yanıt
    EVET ROOT ROOM VS BU KONULARDA BILGISIZIM. guncellemeyı 2 ay beklemek ıstemıyorum acıkcası belkıde 6 ay :) soyle sorayım bu roomu atıp turkce kullanmak ıstersem gerı donusu olmuyor mu garantının?
  • Hocam merhaba konu için teşekkürler elinize sağlık
    Yarın kismetse n9005 telefon gekecek siparişi verdim şuan hali hazirda kullandığım model n900 olanı Bunu kardeşime vericem yarin gelen n9005 olanida kendim alicam
    Bir kaç sorum olacak bu root olayini hiç yapmadim anlamiyorumda
    Sizce lolipopa geçireyimmi telefonu garanti sorun değil zaten paralel aldım
    Şarj stabilize geçiş ler vs. Nasıl biraz bunlardan bahseder misiniz
    Daha önce root yapmadigimdan şimdi yanlış birşey yaparim diye korkuyorum hazır telefondanda olmayalim :D
    Gelecek telefon muhtemelen vietnam olacak gerçi şuan kullandigim n900 de vietnam
  • Yeni görseller eklendi;
    İlk mesaj da güncellendi.
    İyi forumlar dilerim.
    Saygılarımla.

GALAXY NOTE 3 ANDROİD 5.0 LOLİPOP YÜKLEME REHBERİ GALAXY NOTE 3 ANDROİD 5.0 LOLİPOP YÜKLEME REHBERİ GALAXY NOTE 3 ANDROİD 5.0 LOLİPOP YÜKLEME REHBERİ GALAXY NOTE 3 ANDROİD 5.0 LOLİPOP YÜKLEME REHBERİ GALAXY NOTE 3 ANDROİD 5.0 LOLİPOP YÜKLEME REHBERİ GALAXY NOTE 3 ANDROİD 5.0 LOLİPOP YÜKLEME REHBERİ GALAXY NOTE 3 ANDROİD 5.0 LOLİPOP YÜKLEME REHBERİ GALAXY NOTE 3 ANDROİD 5.0 LOLİPOP YÜKLEME REHBERİ GALAXY NOTE 3 ANDROİD 5.0 LOLİPOP YÜKLEME REHBERİ

• quote:

Orijinalden alıntı: by_MuKa

Hocam merhaba konu için teşekkürler elinize sağlık
    Yarın kismetse n9005 telefon gekecek siparişi verdim şuan hali hazirda kullandığım model n900 olanı Bunu kardeşime vericem yarin gelen n9005 olanida kendim alicam
    Bir kaç sorum olacak bu root olayini hiç yapmadim anlamiyorumda
    Sizce lolipopa geçireyimmi telefonu garanti sorun değil zaten paralel aldım
    Şarj stabilize geçiş ler vs. Nasıl biraz bunlardan bahseder misiniz
    Daha önce root yapmadigimdan şimdi yanlış birşey yaparim diye korkuyorum hazır telefondanda olmayalim :D
    Gelecek telefon muhtemelen vietnam olacak gerçi şuan kullandigim n900 de vietnam

Şuana kadar herhangi bir sorun yasamadım, ekran tonları açık oldugundan dolayı ilk izlenimim şarj süresinin daha uzun gittiği yönünde
    Fakat uzun süreli kullanmak gerek şarj süresinden dolayı net bir şey söylemek için.

Bence deneyim etmeniz gerekiyor diye düşünüyorum.
    Herhangi bir sorunla karşılasırsanız her konuda yardımcı oluruz

İyi forumlar dilerim.
    Saygılarımla.

• quote:

Orijinalden alıntı: Serdar3467

EVET ROOT ROOM VS BU KONULARDA BILGISIZIM. guncellemeyı 2 ay beklemek ıstemıyorum acıkcası belkıde 6 ay :) soyle sorayım bu roomu atıp turkce kullanmak ıstersem gerı donusu olmuyor mu garantının?

Root yaptıgınızda Knox sayacı artıyor ve bildigim kadarıyla sııfırlamak mümkün olmuyor Ama sıfırlanıyor diyen de var, açıkcası garantı durumunu pek önemsemediğim için pek arastırmadım

Yükleme Adımları takip edin, Herhangi bir sorunla karşılasırsanız her konuda yardımcı oluruz

İyi forumlar dilerim.
    Saygılarımla.

• pekı bu ıslemlerı yapmadan once yapma gereken bısey var mı. surumu yedek alma gıbı bısey daha dogrusu yazılımı? olurda gerı normale donmek ıstersem dıye veya garanti için falan? room atmadan once bıseylerı yedeklemek gerekıyorya. tabı baksettıgım resım rehber vs değil.
  • Cevabınız için teşekkür ederim
    Yarın telefon geldiğinde denicem
    Peki root olayina ilk başladığım da forumdaki root yapma videolari bana yardımcı olurmu yukarıda sizin anlattiklariniz yetermi mesela flaslamak nedemek bilmiyorum odin twrp pda ap vs. Ne anlama geliyor hiç bilmiyorum daha once baktığım kadarıyla odin program onun haricinde :(

Yarın akşam denicem bugüne kadar cesaret edememistim inşallah sorunsuz hallederim

• Teşekkürler hocam. eline sağlık
  • bana whatsaptan yada telden yardımcı olabılecek bırı var mı lutfen arkadaslar rica ediyorum
  • Hocam s-pen özelliklerinden mümkünse kalem üzerindeki tuşa tıklayarak smslerden bir kısmı seçim yapabiliyor musunuz? note 4teki özelliklerden birde kalem pencereleri artmış mı ekran kiye bölme konusunda falan bilgi verebilir misiniz?

Son olarak ultra güç tasarrufu mevcut mu acaba?

Note 4 hiç kullandınız mı bilmiyorum ama kullandıysanız ondaki hangi özellikler bu rom ile note 3 e gelecek acaba?
  • vebo kullanıcısına yanıt
    stock room ıcın baska lınk koyar mısın ordan ınmıyor
  • 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.