Şimdi Ara

Portekizli şirketten “Tüm Dünyaya Ucuz İnternet” çözümü

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
23
Cevap
0
Favori
498
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• Dünya üzerinde 1.1 milyardan fazla aktif internet sitesi olsa da hala 4 milyar insan internet erişimine sahip değil, 2.6 milyar insan ise cep telefonu kullanmıyor. Bunun sebebi ise bu kesimin dar gelirli olmasından ziyade şebeke kurmanın  da çok masraflı olması. Fakat insansız hava araçları bu problemi çözme konusunda epey yardımcı olacak gibi gözüküyor. Zira kablosuz internet sunan bir insansız hava aracı normal bir şebekeden ortalama 100 kat daha ucuza internet sağlayabiliyor. 

Portekizli şirket Quarkson yeni insansız hava aracı ile Google,Facebook, Tesla gibi dünyaya ucuz internet sağlamaya çalışan büyük şirketlerle yarışa girmiş durumda. Hatta şirket geçtiğimiz ay test etmek için ilk prototipini hazırladı bile.

Quarkson’un SkyOrbiter LA25 adını verdiği insansız hava aracının en büyük özelliği bir iletişim altyapısını sağlamak için yeterince uzun süre havada kalabilmesi. Şirketin kurucusu Miguel Angelo yaptığı açıklamada fosil yakıtla çalışan aracın kendi teknolojileri sayesinde 2 hafta boyunca havada kalabildiğini belirtti ve benzer diğer araçların maximum 8-12 saat uçuş yapabildiğinin altını çizdi.

Ayrıca Miguel Angelo açıklamasında 10 yıldır mevcut teknolojiyi geliştirdiklerini ve güvenilir bir sistem kurduklarını, Google ve Facebook’un teknolojilerinin olgunlaşması için zamana ihtiyacı olduğu söyledi. 

Doğal afet gibi olaylarda karada bulunan haberleşme sistemlerinin çabuk zarar gördüğünü dile getiren yönetici bu insansız hava araçlarının acil durum haberleşmelerinde de kullanılabileceğini, gerekirse araca kamera ve sensörlerin eklenebileceğini söyledi. 

Şirket için bir sonraki adım prototipi test etmek için izin almak ve dünya çapında ortaklıklar kurarak projeyi hayata geçirmek. Quarkson açıklamasında bu hizmeti sunmak için tek başlarına yeterli olmadıklarını ve projenin hayata geçmesi için telekomünikasyon şirketlerinden, hükümetlerden ve olası diğer ortaklardan destek beklediğini belirtiyor.

• Dünyada 1 milyar insan temiz içme su kaynaklarına ulaşamıyorken onlara internet götürüp para kazanma düşüncesi pek de etik değil !

• Sıkıldım yemin ederim bu dünya çapında internet haberlerinde. Hayır yaparlarsa da kurtulamayacagiz bu seferde yok su hız yok bu hız.

• iyi de herkes kendi işini yapıyor, etikle nasıl ilgili anlamadım. etik olması için ne yapmaları lazım?

a) o uçakla su mu dağıtsınlar
    b) hizmet verip para mı almasınlar
    c) 1 küsür milyar temiz su kullanamıyor (ne yazık ki) diye internet götürmeyip işlerini mi yapmasınlar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi balcis -- 19 Aralık 2014; 12:55:32 >
  • uçakların yakıtı biterse internete giremeyecek miyiz
  • Bırakın azıcık nefes alalım.

Her yerde internet yeter ya!

Robotlaşın siz aferin!
  • BARIŞ55 B kullanıcısına yanıt
    Tamam.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 4 milyar insan, küresel şirketlerin dikkatini çekmiş. Çook büyük bir pazar payı tabi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Shamshiel

Tamam.

Öyle yazınca ne zannediyorsun kendini?

İnternetle büyüyen nesil oldunuz başımıza iyice.
    Elektrik mühendisiyim sen kim oluyorsun.

• kim getirecekse getirsin şu ucuz interneti
  • Canım memleketime yeni vergi kapısı; su geçirmez bot vergisinden sonra "ucuz internet vergisi" gelir artık :)

Bırakta artık ucuz interneti görelim.Kazık yemekten bıkmadıysan orasını bilemem
  • Bu teknoloji bize gelse direk vergi ve kota koyarlar . Ama kullanılabilirlik açısından da sıkıntı dağ tepe çok fazla bizde adamların arazileri düz sıkıntı yok bizde daha elektrik olmayan köy telefon çekmeyen yerler var . Çok birşey beklememek lazım .

• Ucuza internet dağıtırken istihbarat toplama. Neden olmasın. Özellikle halkı fakir olup internet kullanamayan ülkelere yardım etmek deyimi altında. Bizim ülkede de böyle bir teknolojiye adım atılırsa %100 yerli üretim iha olmadıktan sonra kabul etmiyorum.

• Kapitalizm sineğin yağını da düşünmektir yağı alındıktan sonra artan posasını da bir şekilde paraya çevirmektir.

Portegiz sömürgelerine geçirir artık, zira resmen olmasa bile fiilen sömürgeciliğe devam ediyorlar.

• Dünyayı yok edecekler en sonda. :D
    Bırakın internet kablolar içinde toprak altında gelsin kablosuza karşıyım ben. :D

• bunu interstellardaki güneş panelli sondaya uygulayacaksın, sonra yıllarca inmeden dolansın.

• la bu kafamıza düşer doğal afette ölmediysek bunun kafamıza çarpmasıyla ölürüz
  • gökten 1Gbps internet yağsa bize 0,1bps yağar
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.