Şimdi Ara

3 mbit ile kaç kb/s ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
18
Cevap
0
Favori
5.928
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • arkadaşlar 16mbite kadar olan paketim var 50gb aştım 3mbit düştüm bu 3mbit hızla, bir torrent dosyası saniyede kaç kb/s hızda iner?

• Normal indirmeler idm ie maksimum 400 kb/s olur ama torrent daha fazla olabilir seed sayısına göre. ben şimdi torrenti 600 kb/s ile indiriebiliyorum. ben de aşmışım 50 gb yi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi GÖKHAN SOYLU -- 19 Aralık 2014; 4:12:53 >
  • aynen dediğin gibi bişe oldu onun için açtım konuyu :D 3mbit olduğu halde 800kb/s indirme hızı görünce şaşırdım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Choqo -- 19 Aralık 2014; 6:20:01 >
  • 300 350 370 arası
  • 300-350 arasından fazla göremezsin.

400 ve üstü diyen arkadaş iyi sallamış.
  • bende bu yüzden girdim foruma kotam 132 gb olmasına karşı torrent dosyası ort. 713 kb/s ile indi
  • quote:

Orijinalden alıntı: feel_1337

bende bu yüzden girdim foruma kotam 132 gb olmasına karşı torrent dosyası ort. 713 kb/s ile indi

Arkadaşlar da diğer konuda belirtmiş kotalarına aşmalarına rağmen bugun 800 kb/s hızda indiriyorlardı, aynı şekilde bende
  • Normalde AKN içerisinde iken 300 - 350 kb/sn indirirsiniz, ara dalgalanmalarla bu rakam bazen 400'ü görür ama 3 Mbps ile daha fazlası mümkün değil.
  • 16 m/bit hızla torrent ve internette sayfa dosya yüklerken hız 15000 kb/s civarı oluyor yani 1.5 mb/s saniyede 1.5 MegaBayt indiriyor 180 MB dosya 2 dakikada iniyor
  • ee, yani?
  • TiesTorN kullanıcısına yanıt
    sallama falan yok usta. kotama baktım 100gb olmuş 50yi çoktan geçmişim hatta internete girerken ttnetin meşhur "hızınız 3mbit olarak güncellendi"yazısı bile çıkmıştı fakat torrent indirirken 800 gördüm kesinlikle doğrdur...
  • ya tamam da... :) biz normal şartlardan bahsediyoruz. seninki hızlanmış şanslısın kullan işte mis gibi, ama normalde dediğim gibi olur 3mbit.
  • Her zaman 8'e böleceksin.
    3'ü, 8'e böldüğünde 0,375 çıkar; bu da yaklaşık 375 kb hızda indirebileceğini gösterir.
    16 mbit paketin olsaydı; 2 mb hızda download yapabilirdin;
    24 mbit hızın olsaydı;8'e böldüğümüzde yaklaşık 3 mbit hızda download yapabilirsin manasına gelir.
  • Bir süredir akk kalktı gibi herkes yüksek hızla indiriyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: İsaac Newton

Her zaman 8'e böleceksin.
    3'ü, 8'e böldüğünde 0,375 çıkar; bu da yaklaşık 375 kb hızda indirebileceğini gösterir.
    24 mbit hızın olsaydı;8'e böldüğümüzde yaklaşık 3 mbit hızda download yapabilirsin manasına gelir.

Bit-Byte farkından dolayı aynen böyle. Tabii interneti %100 verimle alamadığınız için illa ki biraz kayıp olur.
  • Choqo kullanıcısına yanıt
    http://www.unit-conversion.info/computer-transfer.html

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: İsaac Newton

Her zaman 8'e böleceksin.

Evet matematiksel hesap bu sekildedir, 8'e bölünür. Dsl'in doğası gereği olan ve hattan kaynaklanabilen kayıpları da ilave edince saglikli bir baglanti genelde 1/10 kadar hiz verir. Yani 16 mbit abonesi iseniz saniyede 1,6 megabyte indirirsiniz.

Arkadas 24 mbit abonesiyseniz 3mbit indirirsiniz demiş ama megabit degil megabyte olacak. Bit ve byte'i karıştırmayın.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Normal indirmelerde 300-350 kb arası görürsün ama torrent'e bana şu ana kadar hiç akk etki etmedi. Yani torrentte hep normal hızımı görüyorum.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.