Şimdi Ara

Model ve yaşlara göre arıza durumları

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
18
Cevap
1
Favori
535
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • aşağıdaki sitede tüv den gelen raporlara göre; modellerin kaç yaşında? ne kadar? arıza çıkarabileceklerini bulabilirsiniz.

üstteki bölümde araç yaşlarına göre en az arıza çıkaran modeller
    altta ise markaların modellerine göre en az arıza çıkaranlar listelenmiştir

http://www.anusedcar.com/

örnek 2013 sonu itibariyle 2-3 yaş aralığındaki en iyi modeller üstten itibaren sıralanmıştır
    http://www.anusedcar.com/index.php/tuv-report-year-age/2013-2-3/309

fault-rate yüzdesi en düşük olan arızası en az olandır. mileage ise ortalama yapılan kilometreleri.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi _mp_ -- 19 Aralık 2014; 0:26:42 >

• Eee bosuna büyüksün polo demiyorlar.

İlk 10 da 3 vw, 1 audi ve 1 opel olması ne ilginç öyle

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • umutsirvan kullanıcısına yanıt
    5 tane de toyota var,
    avensis , yaris, iQ , prius , auris
    .
    ford fusion u da 34bin km değil, 130bin km tecrübe ettim,
    gerçekten arıza istatistiği çok az. çok masrafsız bir araç.
    biraz süspansiyonları sert, ama B-mpv sınıfı bir araç olarak değerlendirilirse konfor yeterli bence.
  • umutsirvan kullanıcısına yanıt
    2-3 yaşındaki yeni araçlarda vw, mazda, toyota göze çarparken, opel in ilk 10ncu sıralamaya girmesi bahsi geçen opel agila'nın suzuki üretimi olmasından kaynaklanıyor. yoksa arıza endeksinde opel 27nci sıradan başlıyor. .Türkiyede satılan modelleri ise 50nci sıradan itibaren listelenmiş.

4-5 yaşlara doğru artık vw yerini toyota, mazda, porşaya kaptırıyor. yani eski vw, yenisine göre ufaktan arızalara başlamış.

6-7 yaşında citroen artık 82nci sıradan itibaren anca girebilmiş. reno 84ten itibaren.
  • Dacia logan rekor kırmış iyi araba demekki.

• bu arızaların ne arızası olduğu önemli daciayı sona yazmışlar taksiciler çatır çatır en az 400- 500.000 yapıyo doğru düzgün masraf çıkarmadan.
  • Hiç satılmayan araçları az kusurlu olması normal.

• quote:

Orijinalden alıntı: berkaydj

bu arızaların ne arızası olduğu önemli daciayı sona yazmışlar taksiciler çatır çatır en az 400- 500.000 yapıyo doğru düzgün masraf çıkarmadan.

taksici ve genel ticari araç sürücülerinin arıza eşikleri yüksektir. direksiyon yerinden çıksa, parmakla mili çevirip öyle idare edebilirler. bu durum arıza istatisklerine yansımaz. araç arızalıysa yürür, ama arızalıdır.
  • Ah toyota bir türlü içim ısınamadı sana ne olur aracının iç mekanına biraz daha özen göstersen. Vw sevdamdan sonra en sevdiğim iki japondan birisin... Arıza oranlarında da gene sevdirdin bana kendini kerata seni...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Lacano -- 19 Aralık 2014; 13:22:08 >
  • Üst yaş kategorisi daha anlamlı bence;

Avensis D segmentinde 1.

2-3 yaşta 4.
    4-5 yaşda 15.
    6-7 yaşda 5.
    8-9 yaşda 2.
    10-11 yaşda 6. Olmuş

Genel ortalamada en sorunsuz 3 modelden biri galiba.

Not: Avensisi olan komşuma "neden passat degilde avensis?" (klasik soru ) diye sorduğumda, "çabuk dökülüyormuş" demişti. İçimden "avensis aldığın için olmasın sakın" diye geçirmiştim. Adam haklıymış meğerse. (Passat 2-3 yaşda 83. )
    LİNK: http://www.anusedcar.com/index.php/tuv-model/toyota-avensis

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi homebird -- 19 Aralık 2014; 13:36:43 >

• Toyota candır.

• Civic 35. sırada şaşırdım doğrusu. Ben 20 lerde bekliyordum.
  • 8 - 9 yılda 15 miş ama civic tamam toparladı. biraz. Benim araçda 7 yıllık şuan
  • bu listeden cıkardıgım sonuc 911 alınmaz
  • http://www.anusedcar.com/index.php/tuv-model/toyota-avensis

8-9 yıllık periyotta 2.

2-3 yıllıkta 4.

4-5 yıllıkta 2.

Anlaşılan avensisi 10 sene kulanacağız

Hanıma araç bozulup duruyor değiştirelim demezsem hayatta yenisini aldırmaz

• konu yine çiş yarışına dönmüş... yok o sağlam yok benimki ilk 3 te yok o kötü vs vs...
  •  Model ve yaşlara göre arıza durumları
    motor şanzıman akslar ellenmeden yapılmış gerçek km...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi falken34 -- 19 Aralık 2014; 18:23:23 >
  • Japon farkı

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.