Şimdi Ara

Sıfır Otomatik Hatchback Tavsiyesi. Megane, Astra, Focus. Yardım Lütfen.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
20
Cevap
0
Favori
602
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Her ne kadar ilk arabamın ikinci el olmasını istesem de 8. aydır devam ettirdiğim arayışlarım sonucunda tiksindim ikinci el piyasasından. B segmenti arabalardan da içime her yönüyle sinen pek olmadı. Ufak araba da sevmiyorum. 50 bin lirayı donanımlı bir B segmentine gömmek yerine donanımsız C segmenti almaya karar verdim. Arabadan şurası elektronik olsun, şurası otomatik kararsın gibi beklentilerim yok. Güvenliği tam olsun yeterli. Çok az km yapacağım için yakıt da sorun değil. Tek kriterim arabanın sorunsuz olması. En az 5 yıl kullanmak istiyorum. Kafamdaki modeller şunlar (Ama 60 bin liranın altındaki otomatik hatchback tavsiyelerinize de açığım)

Renault Megane 1.6 Touch Cvt
    Opel Astra HB 1.6 Edition Active Select
    Ford Focus HB 1.6 Trend X Powershift

9 ocağa kadar yurtdışında olacağım için arabayı babam alacak. Yeni yıldan önce almak mı yoksa yeni yıldan sonra 2014 modelleri mi almak daha mantıklı olur? Araç kalmaması gibi bir sıkıntı olur mu?

İkincil olarak düşündüğüm modeller ise Skoda Rapid Spaceback 1.4 Tsi Dsg, Peugeot 2008 1.2 e-VTi ve Seat Leon 1.2 Tsi Dsg. Leon kalmamış diye duydum. Sipariş verip 2015 fiyatına mecbur olmak istemiyorum. Babamın yaşadığı şehirde Seat bayisi de olmadığı için şehir dışına çıkması lazım görmek için. Ondan eledim gibi bir şey.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi RaistlinXX -- 18 Aralık 2014; 22:56:14 >

• Bir forum klasiği ama size en uygun seçenek

Leon 1.2 TSI DSG + uzatılmış garanti

Edit: bayilerde bazı opsiyonlu araçlar varmış ( mesela cam tavanlı, mesela sunroof'lu) bi arayıp sorun

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cetiner19 -- 18 Aralık 2014; 22:59:09 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • 2015 yılını beklemek daha mantıklı yeni kasalar gelecek

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • cetiner19 kullanıcısına yanıt
    Cevabınız için teşekkürler. Mesajda yazdım ama görmediniz sanırım. Sipariş beklemek istemiyorum. 1.2 tsi dsg kalmamış diye duydum. Ayrıca arabayı babam alacak ve onun yaşadığı şehirde bir Seat bayisi de yok.
  • HAKTAN06 kullanıcısına yanıt
    Yeni kasaları beklemek istemiyorum açıkçası. 2015'te alırsam bile 2014 model düşünüyorum. 2015'te trafiğe çıkarsa 2014 harcı mı ne yatırmama gerek kalmıyormuş sanırım birkaç gün için. Ondan 2015 mi diye sordum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: RaistlinXX

Cevabınız için teşekkürler. Mesajda yazdım ama görmediniz sanırım. Sipariş beklemek istemiyorum. 1.2 tsi dsg kalmamış diye duydum. Ayrıca arabayı babam alacak ve onun yaşadığı şehirde bir Seat bayisi de yok.

İlk mesejı editledim. Bazı araçlar olduğunu duydum.
    2015'te zam gelebilir diyorlar. Bu araçlar içinde 2. Tercihim makyajlı focus 1.6 ps olurdu, en güncel araç o şu an

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • ilk araban mini cooper audi a3 bmw 1.16 falan olsun bali en azından alfa romeo bunların ikinci ellerine bak 159 favorimdir focusa falan yaşalanıncada binersin ;)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi HAKTAN06 -- 18 Aralık 2014; 23:09:15 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: HAKTAN06

ilk araban mini cooper audi a3 bmw 1.16 falan olsun bali en azından alfa romeo bunların ikinci ellerine bak 159 favorimdir focusa falan yaşalanıncada binersin ;)

A3 ve Bmw 1 serisinin de 2. ellerini takip ediyorum. İkinci el alırsam bir tek bunları alırım. Araca sıkıntı çıkarsa bile bari düzgün bir şeye biniyorum derim. Ama sıfıra daha yakınım. Dediğim gibi 2. el ile uğraşmak istemiyorum.
  • sen bi toyota bayisine git ozaman

• Auris bütçemin üzerinde. Tip olarak da çok beğenmiyorum.
  • 2. el az kullanılmış araçlara bakın bence .
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-hyundai-kusursuz-sifir-ayarinda-hyundai-i30-style-otomatik-191782015/detay

i30 sağlam ve sorunsuzdur uzun yıllar rahatca binersiniz 5 yıl tam garanti altında ilanın dizel olanları var 56 bin tl ama bir üst donanım derseniz 60 bin tl.
  • E-HDI E kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler. Bunu da aklımda tutayım. Sıfırına da bakabilirim.
  • Dizel alacaksanız focusu şiddetle tavsiye ederim. Benzinli hakkında fikrim yok.
  • Bunlar arasında yeni kasası yakın olmasa astra derdim ama şuan focus diyorum. Megane çok keyifsiz olacaktır.
  • Bu modelleri test ettiniz mi ?

Burdan Astra veya focus alın, ikisi de Üzmez.

C4 yine f/p olarak dusunulebilir.

• Disconnectus_Erectus kullanıcısına yanıt
    Hiçbirini test etmedim. Başlıkta belirttiğim gibi 9 ocağa kadar test etme imkanım da yok. Babam test etse çok da anlamaz arabadan. Ama çok da performans beklentim yok. Arabanın görüntüsü ve güvenliği önde daha çok. C4'ün ikinci elleri yakın takibimde. 46-47 bine 2012 c4 e-hdi comfort bulsam alırım hemen ama fiyatlar artmış biraz.
  • Astra 1.6 kalmamış. 1.4 için de bayiden geri dönüş bekliyorum.
    Megane için de elimizde şu an yok ama arayalım dediler. Aynı şekilde geri dönüş bekliyorum.
    Rapid spaceback için de aynısı dendi.
    Leon zaten yok.
    Ford'a da birazdan gidecek babam Focus için.

Eskiden nisanda bile önceki seninin arabaları kalırdı. Uygun fiyatlara satmaya çalışırlardı. Yeni yıl dolmadan tüketmişler 2014'leri. Kaldık böyle.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi RaistlinXX -- 19 Aralık 2014; 14:31:16 >
  • Aslında burada bahsi geçen markalardan hiçbiri sizi üzmez.
  • Astra 1.4 Turbo Active Select kullanıcısıyım .Ancak yazdığınız bu araçların arasında Focus 1.6 Trend X Powershift tercih ederdim. Çünkü 1.6 Astra ya göre daha avantajlı .10 HP daha güçlü, torku az da olsa fazla, CO2 emisyon oranı 149 gr (İleride emisyon üzerinden MTV alınması durumunda 125-150 diliminde değerlendirilecektir 1.6 Astra ise 167 gr).Ford 1/2 lt de olsa daha az yakıyor ve hızlanması daha İyi. Bagajı 70 lt daha büyük. Artı olarak jantlar çelik geliyor..Fordun eksisi AutoHill yok ve 3.000 TL daha pahalı. Astra 1.4 turbo deseydiniz OK derdim...1.6 motorlarda bence Ford daha iyi..2015 Ocak ayında uygun fiyatla alınabilir .Ocak MTV sini de ödememiş olursunuz böylece
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.