Şimdi Ara

FORMAT SONRASI PİNG SORUNU [ ÇÖZÜLDÜ ]

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
0
Favori
2.316
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar az önce format attım. ama formattan sonra ping değerlerin yerden gökyüzüne ulaştı resmen. bu konuda bir önerisi olan var mı acaba. nasıl düzelir bu.

FORMAT SONRASI PİNG SORUNU [ ÇÖZÜLDÜ ]

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Santiago Munez -- 19 Aralık 2014; 10:58:37 >

• driverleri güncelle
    kurduğun windows üzerinde oynama yapılmışsa internetini sömüren bir program içeriyor olabilir
  • quote:

Orijinalden alıntı: leventlert

driverleri güncelle
    kurduğun windows üzerinde oynama yapılmışsa internetini sömüren bir program içeriyor olabilir

driverları güncelledim. modemi 8-10 kere kapadım açtım şuan 300'lerden 80'lere düştü.ben formattan hemen sonra olduğu için şüphe duydum ama belki sunucularda bi sıkıntıda olabilir.
  • ya sunucudan,ya da bilgisayardan kaynaklı bir sorun. ağına başkası giriyorsa bilemem,sorunu tam olarak tespit etmen lazım.
  • Birde modemi resetlemeyi(fabrika ayarlarına döndürme) dene.
  • Test işlemi sırasında Windows update işlemleri gerçekleşmiş olabilir , testi daha sağlıklı yapmak için bazı işlemler gerçekleştirebilirsiniz , ilk olarak denetim masası - yönetim şablonları - servisler yolundaki Windows update işlemini durdurup devre dışı bırakın ,ikinci işlem olarak tcp optimizer kullanabilirsiniz forumda ilgili konular mevcut , basit olarak yönetici olarak çalıştırdıktan sonra optimal ayarlara alıp cihazı resetliyorsunuz . Bu işlemleri uyguladıktan sonra testleri tekrar gerçekleştirin , eğer sorun yaşar iseniz , Ethernet kartı driveri ile yada servis sağlayıcısından olacilir

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • evet arkadaşlar update'leri devre dışı bıraktım ve modemi fabrika ayarlarına geri döndürdüm şuan normale döndük ping'te cevap veren tüm arkadaşlara teşekkür ederim .

sorun çözülmüştür
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.