Şimdi Ara

ARKADAŞLAR BÜTÇE 25000-30000 YARDIM?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
32
Cevap
0
Favori
1.079
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

İlk arabamı almak istiyorum biraz nakit biraz kredi 25000-30000 arası birşeyler çıkarmaya çalışıyorum fikirlerinize tavsiyelerinize ihtiyacım var, şimdiden minnettarım:

-Bekarım 33 yaşındayım en az 3-4 yıl kullanmak niyetindeyim, ağır hasarlı dışındaki araçlara da açığım illa hasarsızlık aramıyorum.

-Alacağım arabada satarken kar etme veya zarar etmeme gibi bir derdim yok önemli olan konfor ve sürüş keyfi ve biraz da performans

-Araçta çoğunlukla yalnız olurum sadece arkadaşlar ve aile olunca kalabalık olur o da yılda 1-2 ay hepsi o kadar.

-Çok fazla km yapmam yalnızca hafta sonları gezmek ve acil durumlarda kullanmak için kullanmak niyetindeyim.

-Aklımdaki araçlar Alfa, Lancer, Golf, (2004-2006) volvo...vs (Araç biraz şık olsun istiyorum)

-Sürüş keyfi olmayan piyasası yüksek olan renault,fiat,ford... tarzı araçları fiyat/performans düşük olduğu için eledim.

YORUMLARINIZ İÇİN ŞİMDİDEN TEŞEKKÜRLER

• Anarchy1 A kullanıcısına yanıt
    .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi oymak.beyi -- 18 Aralık 2014; 17:28:59 >
  • Taka taka başlığa mı taktın? İki gram fikir belirtip adama yardımcı olsaydın bari. @oymak.beyi

@Anarchy1 hocam çoğunlukla kendiniz olacağınız için Fiesta, Jazz, Yaris gibi B sınıfı araçlara da göz gezdirin derim. Belki içinden size uyanı çıkar. Hem daha modelli bir araç alma imkanı olur.
  • Sanki Bana Pele kullanıcısına yanıt
    Teşekkür ederim aslında 2006 Alfa 147 almak üzereydim ama sonra malum herkes aklımı karıştırdı. Araç tecrübem de olmadığı için emin olamadım.

Başlıkta ters bir durum mu var anlamadım ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Anarchy1

Teşekkür ederim aslında 2006 Alfa 147 almak üzereydim ama sonra malum herkes aklımı karıştırdı. Araç tecrübem de olmadığı için emin olamadım.

Başlıkta ters bir durum mu var anlamadım ?

Bence bir sorun yok. Ama internet jargonunda büyük harflerle yazı yazmak karşıdakilere hakaret anlamına geliyor diye biliyorum :)

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
    Bir de kalın puntoyla yazsak adres isteyeceklerdi herhalde :)
  • Aralarinda en iyi surus zevki ve dinamigini Ford ve Alfa da bulabilirsin. Ben size Focus oneriyorum. Titanium paket olursa daha iyi olur.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Teşekkür ederim, Focus'u bu sıralar fazlaca söylüyorlar onu da araştırayım olmazsa. Alfa 147 halen gündemimde, Lancer için heryerde konforsuz olduğu içeri çok fazla ses aldığını yazıyor sırf bu yüzden 2010 Lancer ' i kaçırdım kararsızlıktan.
  • Anarchy1 A kullanıcısına yanıt
    Lancer temiz ise ve hosunuza giderse alinip yalitim yaptirilabilir. Ama maliyeti ne olur tam bilgim yok ama cok pahaliya olmaz.

• Yatırm derken ses yalıtımı için mi görüntü için mi yatırım?

• quote:

Orijinalden alıntı: Anarchy1

Yatırm derken ses yalıtımı için mi görüntü için mi yatırım?

Ses yalıtımı. Lancerların yalıtımı zayıf deniyor. Pek bilgim yok. Sanırım yol sesini alıyor içeriye.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
    Evet motor sesi rahatsız etmese de lastik ve yol sesini ayrıca yüksek hızlarda rüzgar sesini alıyormuş fazlaca haliyle bunlar da hiç önemsiz değil

• Lancerin torku zayıf kalıyor 3binden sonra yurumeye başlıyor. Alfa 147 yakışıklı bir araç dusunulebilir

• 2012 Cruze alınabilir.
  • Alfa Romeo 147 2006 2007 yada fiat bravo senin için edeal secim olur. Yalniz 2. Eli pek iyi değildir.

• dkerem2 D kullanıcısına yanıt
    147 ya da lancer olacak sanırım tercihim, artık temiz araba yakalamaya kalıyor herşey.
  • Benim uzunca bir sürte ilgimi çekti o araç fakat Chevrolet in 2015 de Türkiye'den çekileceği söylentisi var sıkıntı yaratabilir bu durum.
  • Belki A5 Octavia bakabilirsiniz hocam.

• Çaktırmadan arada bir Lancer diyorum ama hiç pas veren çıkmadı :) Bir bildiğiniz varsa söyleyin arkadaşlar :)
  • yerinizde olmaz benzinli focus ghia alırım. tertemiz, mis gibi araçlar bulabilirsiniz ama biraz daha performans için tdci motorlu dizel araçlara yönelmeniz gerekir. dizelde de ghia bulabilirsiniz ama dikkatli bir araştırma yapmanız gerekir. olmadı collection alırsınız ama dizel focus kararı vermiş olsam, kesinlikle ghia alırdım 30 bin lira üst limitle.

edit: imla

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Umut T. -- 18 Aralık 2014; 21:20:01 >
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.