Şimdi Ara

Superonline Kapattırma Süreci

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
14
Cevap
0
Favori
1.557
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar 2 yıllık superonline fiber kullanıcısıyım taahhütüm 1 ay sonra bitecek ve bana göre artan fiyatlardan ve rakip firmalardaki kampanyaların daha uygun gelmeye başlamasından dolayı kapattırmak istiyorum.

Kapattırma işlemi için nasıl bir yol izlemeliyim taahhüt bittikten sonra bir süre daha devam edip o şekilde mi kapatma işlemlerine başlamalıyım, yoksa taahhüt bitmeden bir kaç gün öncemi bu işlemlere başlamalıyım.

İki şekilde de aklıma takılan noktalar var. taahhüt bitmeden önce ararsam ceza uygularlar mı. Taahhüt bitip bir kaç günlük sürede istemim dışında taahhüt uzatmak gibi bir şey yaparlarmı. Dilekçe gönderilmesi gerekiyormuş dilekçeyi gönderdik diyelim bu dilekçe elimize ulaşmadı gibi bir şey denilebilir mi. Modemi teslim etmem gerekiyormuş bu modemi herhangi bir superonline bayisine götürmem gerekiyormu.

Deneyimli arkadaşların bilgilerine ve yönlendirmelerini ihtiyacım var. Bildiğiniz stres yaptı bende neredeyse uykularıma girecek.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi krep -- 18 Aralık 2014; 16:00:37 >

• krep kullanıcısına yanıt
    tahaddüt bitmeden kapatırsanız ceza tahaddüt ü geçerseniz yeni fiyatlardan güncelleme yapılır.

tahaddüt bittiği gün kapatın yada yeni tarifeye geçin yoksa sizin tarife yeniden güncellenir.
    kampanyalı tarife kullanıyorsanız zamlı yeni fiyatlar gelir
    normal tarifedeyseniz yine aynı gelir.

telefonla yada yüz yüze ana bayiden yeni tarifeye geçin

kapatmak için de aynı şeyler yapılır...

ben bayiden yeni kampanyaya geçtim telefonla yapmak istemedim.

superonline ve ttnet fiyat ve kampanyaları araştırın...
    Taahhüt bittiği gün en düşük tarifeye geçin ki fazla ücret geçirmesinler Sonra da ister bayiye giderek, isterseniz de merkeze faks çekerek imzalı fesih dilekçenizi verin. Yönetmeliklere göre iptal talebi ulaştıktan 24 saat içinde hizmetinizi sonlandırmaları gerekiyor.
  • İlk olarak taahhütünüzün bitmesini bekleyin. Bittiği günün ertesi MH'yi arayın iptal ettirmek istediğinizi söyleyin ve iptal onayını alın. Ardından size yakın bir Superonline şubesine gidip modemi teslim edin. Oraya hem modem için bir teslim belgesi veriyorsunuz hem de hattınızı iptal ettirdiğinize dair bir belge veriyorsunuz. O belgelerin birer kopyasını kendinize alın.

Merkeze faks çekebilirsiniz ama en garantili yolu bayiye vermek veya genel müdürlüğe iadeli taahhütlü olarak göndermek. Modemi 15 gün içinde vermezseniz de 150 TL ceza keserler.
  • Bilgiler için teşekkürler. Benim için en önemlisi kendi kafalarına göre yeni taahhüt başlatmamaları, taahhütüm 16 ocakta bitiyor yanlış hatırlamıyorsam ertesi günü bir bayiye modemle gidip işlemlerimi halletmeyi düşünüyorum ama tek sorun modemi herhangi bir bayinin alıp almayacağı.
  • Taahhüt bittikten sonra sizden onay almadan taahhüdü yenileyemiyor olmaları gerekir ama işi garantiye almak için müşteri hizmetlerinden bilgi alın. Ttnet olsa taahhüt bittikten sonra taahhütsüz olarak güncel fiyatlardan devam ettiğinizi söyleyebilirdim net bir şekilde ama Superonline'ın taahhütsüz bir abonelik sistemi olmadığı için emin olamıyorum. Mutlaka teyit alın. Normal şartlar altında taahhüdün bittiği günden bir sonraki gün cezasız olarak iptal edebiliyor olmanız gerekir.
    Sitesinde bayi listesi var. Bu bayiler modemi teslim almak zorunda. Sorun çıkarırlarsa müşteri hizmetlerini arayıp şikayet edin.
  • Ankara da merkezi denilecek bir semtde oturuyorum listeye baktım ve en yakını arabayla gidersem 20 - 25 dk sürüyor, bu adamların daha önce sanki daha fazla yerleri vardı gibi en azından ankara kızılayda vardı diye hatırlıyorum onuda göremedim
  • Ben süreci net olarak açıklayayım. Emin olmadan yazılanlar dezenformasyona sebep olabilir, olmasın.

Taahhütünüz bittiği andan itibaren tarife fiyatından devam edersiniz. Siz istemeden tekrar taahhüt yapılması gibi bir durum söz konusu değil. Bu da şu şekilde ücretlendirilir;

Örnek veriyorum; kullanmış olduğunuz internetin taahhütlü fiyatı 30 TL(Günlük ortalama 1 TL), normal tarife fiyatı ise 60 TL(Günlük Ortalama 2 TL). Ayın 23'ünde de taahhütünüz bitiyor. 23'üne kadar Günlük 1 TL'den, 23'ünden sonra ise günlük 2 TL'den ücretlendirilirsiniz. 25'inde iptal işlemleriniz tamamlandı, 30x(23/30) + 60x(2/30) = 27 TL son ay fatura ödersiniz.

İptal işlemleri nasıl yapılır?

Taahhütünüz bittiği gün MH arayarak iptal etmek istediğinizi belirtin. Size en yakın Superonline Abone Merkezi'ne(SAM) giderek iptal dilekçenizi vermeniz gerektiği bilgisini iletecektir (SAM yoksa Faks ile gönderebilirsiniz).

Yukarıda birisi Genel Müdürlüğe İadeli Taahhütlü mektup gönderin demiş; Yok öyle bişey. Ya Faks, ya da elden teslim etmeniz gerekiyor.

Kızılay için söylüyorum; En yakın Kolej'de var, Kızılay'dan yürüyerek 10 dakika sürüyor.

Dilekçeniz işleme alınıncaya kadar (SAM'a verirseniz anında işleme alınır, Faks'ta 48 Saat içerisinde) Faturalandırma devam eder, dilekçe işleme alındığı anda faturalandırma durur ve iptalden önceki son 7 günlük süreç başlar. 7 günde isterseniz iptalden vazgeçebilirsiniz, fakat vazgeçmezseniz otomatikman iptal olur.

7 günlük süreçten sonra internetiniz tamamen iptal olur. 10 gün içerisinde modemi iade edebilirsiniz. Tamamen iptal sağlanmadan modemin iadesini Bayi almayacaktır.

• quote:

Orijinalden alıntı: mitican

Ben süreci net olarak açıklayayım. Emin olmadan yazılanlar dezenformasyona sebep olabilir, olmasın.

Taahhütünüz bittiği andan itibaren tarife fiyatından devam edersiniz. Siz istemeden tekrar taahhüt yapılması gibi bir durum söz konusu değil. Bu da şu şekilde ücretlendirilir;

Örnek veriyorum; kullanmış olduğunuz internetin taahhütlü fiyatı 30 TL(Günlük ortalama 1 TL), normal tarife fiyatı ise 60 TL(Günlük Ortalama 2 TL). Ayın 23'ünde de taahhütünüz bitiyor. 23'üne kadar Günlük 1 TL'den, 23'ünden sonra ise günlük 2 TL'den ücretlendirilirsiniz. 25'inde iptal işlemleriniz tamamlandı, 30x(23/30) + 60x(2/30) = 27 TL son ay fatura ödersiniz.

İptal işlemleri nasıl yapılır?

Taahhütünüz bittiği gün MH arayarak iptal etmek istediğinizi belirtin. Size en yakın Superonline Abone Merkezi'ne(SAM) giderek iptal dilekçenizi vermeniz gerektiği bilgisini iletecektir (SAM yoksa Faks ile gönderebilirsiniz).

Yukarıda birisi Genel Müdürlüğe İadeli Taahhütlü mektup gönderin demiş; Yok öyle bişey. Ya Faks, ya da elden teslim etmeniz gerekiyor.

Kızılay için söylüyorum; En yakın Kolej'de var, Kızılay'dan yürüyerek 10 dakika sürüyor.

Dilekçeniz işleme alınıncaya kadar (SAM'a verirseniz anında işleme alınır, Faks'ta 48 Saat içerisinde) Faturalandırma devam eder, dilekçe işleme alındığı anda faturalandırma durur ve iptalden önceki son 7 günlük süreç başlar. 7 günde isterseniz iptalden vazgeçebilirsiniz, fakat vazgeçmezseniz otomatikman iptal olur.

7 günlük süreçten sonra internetiniz tamamen iptal olur. 10 gün içerisinde modemi iade edebilirsiniz. Tamamen iptal sağlanmadan modemin iadesini Bayi almayacaktır.

7 gün icinde ob churn aboneyi arar mi :-)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: command_4

Bana sorsan aramaz ama churn bu uslu durmaz sağı solu belli olmaz :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: mitican

quote:

Orijinalden alıntı: command_4

Bana sorsan aramaz ama churn bu uslu durmaz sağı solu belli olmaz :)

Iptv den fesih verdiyse bence arar :-)

• mitican kullanıcısına yanıt
    Bilgi için teşekkür ederim Koleje dilekçe için gidebilirim orası rahat aklımda modemle gitmek vardı dediğinize göre modemi iptal süreci başlamadan almıyorlar, ek olarak modem için sanırım belirtecekleri yere götürmem gerekiyor sanırım, orasıda kurulum yapan yer olacak gibi oda elvankentte artık onuda o zaman düşüneceğim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: krep

Bilgi için teşekkür ederim Koleje dilekçe için gidebilirim orası rahat aklımda modemle gitmek vardı dediğinize göre modemi iptal süreci başlamadan almıyorlar, ek olarak modem için sanırım belirtecekleri yere götürmem gerekiyor sanırım, orasıda kurulum yapan yer olacak gibi oda elvankentte artık onuda o zaman düşüneceğim.

Modemi istediğiniz SAM a bırakabilirsiniz, şuna bırakmak zorundasınız gibi bir kaide yok.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.