Şimdi Ara

Blu dünyanın ilk 7 inçlik akıllı telefonunu satışa sunduğu iddiasında

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
28
Cevap
0
Favori
780
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• Blu dünyanın ilk 7 inçlik akıllı telefonunu satışa sunduğu iddiasında

Son dönemde telefon özelliğine sahip tablet modellerinin Asya bölgesinde büyük ilgi gördüğünü ve üreticilerin bu tarz cihazlara daha fazla yatırım yapmaya başladığını görüyoruz. ABD'l Blu ise telefon özellikli tablet yerine akıllı telefonların boyutunu büyütmeyi tercih etmiş. 

Firmanın lanse ettiği Blu Studio 7.0 dünyanın ilk 7 inçlik akıllı telefonu olduğu iddiasında. Bununla birlikte bu sınıfta bir kavram karmaşası yaşanıyor. Genelde 7 inç ve üzeri ekranlar tablet sınıfında yer alıyor. Bu sınıfta da pek çok telefon özellikli tablet mevcut. Blu Studio 7.0 örneğinde olduğu gibi 7 inç üzeri bu cihazlara telefon mu veya tablet mi demek lazım bunun çizgileri çok belirgin değil. Ancak firma cihazın bir akıllı telefon olduğu konusunda ısrarcı.

Kompakt yapısı sayesinde arka cebinizde bile rahatlıkla taşıyabileceğiniz söylemini kullanan Blu Studio 7.0 modelinde 1024x600 piksel çözünürlükte bir ekran mevcut. Çift çekirdekli 1.3GHz saat hızında bir MediaTek işlemcisinden gücünü alan cihaz 1GB RAM ve 8GB artırılabilir kapasiteye sahip. 5MP çözünürlükte LED flaşlı ana kameranın konumlandırıldığı modele 3000mAh gücünde bir batarya yeterli görülmüş. Cihazın işletim sistemi Android 4.4.

Oldukça düşük seviyede bir donanıma sahip olan Blu Studio 7.0 9.4mm kalınlığa ve 294gr ağırlığa sahip. Model 149$ fiyat etiketi ile Amazon üzerinden ABD'de satışa sunulmuş durumda.  

• Nereye gidiyoruz acaba ?
  • Aşırı gereksiz.

• 7'' falan bizi kesmez ya 10'' yapsınlar 15'' yapsınlar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sercandk -- 18 Aralık 2014; 16:15:57 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 3000 mah :D

• Akıllı telefon bunu mu demek istediniz ? Tablet
  • Kompakt yapısı sayesinde arka cebimizde bile taşınmaz bu.

• Millet neden buyuk bir ekranli telefon cikinca panik yapiyorsa anlamis degilim,alma kardesim zorla al diyen yok,secenek bol git kucuk ekranli al..

• İlk defa bir ürün için çöp diyorum ama gerçekten de çöp bu tablet

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Maden 7 inç telefon yaptık diyorsunuz Kenarlarını ince çerçeve yapın bari. Çerçeveler çok kalın. sharp aquos crystal telefonları gibi full ekran yapsalar anca telefon boyutlarına yaklaşır bu 7 inçlik cihaz:)

• akıllı telefon için büyük tablet için küçük kalmış.

• Asus Fonepad der giderim :)

• Böyle ele cebe sığmayan telefon almaktansa Hücresel tablet daha mantıklı

• Note4 ü kulağıma goturmeye utanıyorum

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Kardeş Payı'nda ironi niyetine 7 inç tablet kullanıyorlardı demek gerçek oluyor.

• Neremize koyacaz bunu?

• quote:

Orijinalden alıntı: addidas_85

İlk defa bir ürün için çöp diyorum ama gerçekten de çöp bu tablet

Ben de kim çöp diyecek diye bakıyordum
    +1

• 6 inç telefon kullanıyorum, tam sınır 7 inç artık fantazi oluyor. Ben laptop taşımamak için 6 inç aldım. boyda uzun olduğum için pantolon cebide büyük oluyor sorun yok.

• quote:

Orijinalden alıntı: ibribr

quote:

Orijinalden alıntı: addidas_85

İlk defa bir ürün için çöp diyorum ama gerçekten de çöp bu tablet

Ben de kim çöp diyecek diye bakıyordum
    +1

Ya bunu söyleme nedenim, boyut filan değil asıl sebep 3000mah batarya, bu alet kesinlikle akşama kadar dayanamaz note 3 ün bataryası akşama anca yetişiyor bu ise 7" ile öğleyi anca görür

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• Ne olduğu belirsiz birşey konuşmaya bile gerek yok.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.