Şimdi Ara

5.1 EV SİNEMA SİSTEMİ KURMAK İSTİYORUM

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
10
Cevap
0
Favori
736
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • ARKADAŞLAR ŞİMDİ BEN BU İKİ ÜRÜNÜ ALIP LG 47LA660S TELEVİZYONA BAĞLI MİNİ PC BAĞLAMAK İSTİYORUM ACABA Bİ SORUN YAŞARMIYIM?

http://www.hizlial.com/yamaha-yst-rsw-300-subwoofer-hoparlor-black/10016622?gclid=CjwKEAiAk8qkBRDOqYediILQ5BMSJAB40A5U-6XwFbzImkIXtUtmaZ2TwEDr1uw9P-2w5yZuDiCchxoCv_Xw_wcB

http://www.gold.com.tr/pioneer-s-slt200-ev-sinema-hoparlor-sistemleri_u

1500,00 TL BÜTÇEM VAR VE KULE TİPİ Bİ 5.1 SİSTEM İSTİYORUM AMA BLU-RAY VEYA DVD PLAYER İSTEMİYORUM.

ONUN İÇİN HAZIR SİSTEMLER ALMIYORUM DAHA UCUZA GELİYOR AMA BENDE EVDE MSİ WİNDBOX DC111 MİNİ PC VAR ONA SİSTEMİ BAĞLAMAK İSTİYORUM.

http://www.hizlial.com/msi-windbox-dc111-044xtr-1037u-10ghz-2gb-500gb-freedos-mini-pc/10363549?gclid=CjwKEAiAk8qkBRDOqYediILQ5BMSJAB40A5Uf5i7Mu3xRv51z6gN8dHFteCzE_IYSIXanURFmBhpvBoCGlTw_wcB

MKV FORMATINDA FİLM İNDİRİYORUM ONLARI SURROUND Bİ ŞEKİLDE İZLEMEK İÇİN.

• kara inci K kullanıcısına yanıt
    DVD yada bluray player istemiyorsanız, o zaman alacağınız ürün AVR'li bir ev sinema sistemi olmalıdır.

Kule tipi olmadığı için aşağıdaki gibi bir set işinizi görecektir. Bu seti muhtemelen 1500-1600 tl civarına alabilirsiniz.
    http://gsaelektronik.com/urun/boston-acoustics---pioneer-sinema-sistemi-kampanyasi_1947.aspx?CatId=213

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hayır yanlış anlamışsınız hoparlörler kule tipi olacak onun için pionerin 5.0 surround setinin linkini koydum.

• kara inci K kullanıcısına yanıt

Yalnız 1500tl bu tarz bir sistem için biraz düşük bir bütçe.

O zaman herkeze önerdiğim ve de kullananların memnun olduğu Magnat supreme 802 sete bakın derim. Çünkü o çubuk gibi hoparlörler hiçbir b.ka yaramaz, saçma sapan aletlere para vermeyin.

Bahsettiğim setin kule hoparlörleri aşağıdaki linktekilerdi. Arka ve merkez için ise aynı serinin 102 ve 252 diye geçen hoparlörleri ile 5.0 set olarak 1500tl'ye satılıyorlardı. Şimdi kur arttığı için daha pahalıya gelebilir, siz Gsa Orhan bey ile telefonda konuşun. Bu arada linkteki fiyatların liste fiyatı olduğunu ve üzerinden %20-25 kadar indirim alabileceğinizi unutmayın.
    http://gsaelektronik.com/urun/magnat-monitor-supreme-802-kule-hoparlor_710.aspx?CatId=229

Bütçeniz düşük olduğu için ve kaliteden ödün vermemek için ilk etapta Avr ve linkteki kule hoparlörü alıp, para geçtikçe de arka ve merkez hoparlörleri ekleyebilirsiniz.

Avr nedir derseniz de forumda giriş seviyesi Avr sistemler diye bir başlık var. Oradan gerekli bilgileri öğrenebilirsiniz.

• Linkini verdiğiniz hoparlörleri (5.0 set) doğrudan bir kaynağa bağlayamazsınız, amfi ünitesi gerekir. Bu hoparlörlerin amfi, player ünitesi ve subwoofer ile beraber paket olarak satılanı pioneer bcs 424k kodu ile teknosada 699-799tl fiyat aralığında satılıyor zaten. Bluray playerini kullanmak zorunda değilsiniz, cihazın hdmi, optik, usb vb girişleri ikişer adet mevcut. Filmleri gayet güzel surround olarak izlersiniz, paranızın yarısıda cebinizde kalır.

Yok ben daha kaliteli istiyorum derseniz turuncu55' in önerdiği avr, hoparlör kombinasyonlarına bakmanız lazım.

• Çok teşekkür ederim ama ben daha sonra ses sistemine para vermek istemiyorum aslında z906 subwooferı ve kontrol ünitesi ve 4 kule 1 normal gibi bişey düşünüyordum ama z906 sadece subwoofer ve kontrol ünitesini satan bulamadım.
    Sonra 5.0 kule tarzı hoparlörleri alırım diyordum ama satan yok. Hep takım halinde bende küçük hoparlör istemediğim için onuda almak istemiyorum.

• Tamamda ordaki hoparlörler blu-ray'e bağlanıyor. Subwoofera bağlamak istiyorum aynı z906 gibi

• quote:

Orijinalden alıntı: kara inci

Tamamda ordaki hoparlörler blu-ray'e bağlanıyor. Subwoofera bağlamak istiyorum aynı z906 gibi

Hoparlörlerin çalışmak için ihtiyaç duyduğu amfi, z906vb sistemlerde subwooferin içine yerleştirilmiştir. Böyle bir subwoofer bulsanız bile, bağlayacağınız hoparlörlerin ohm, watt vb değerleri uygun olmazsa duyacağınız ses sizi memnun etmez, verdiğiniz paraya yazık olur. Bu tip sistemlerde, hoparlör değişikliği size birşey kazandırmaz.

Bu konuda bence 3 alternatif var:

1- Z906 vb bir sistem alıp kullanmak

2- pioneer bcs424 benzeri playerli bir paket sistem almak

3- Avr ve hoparlör takımı almak.

Onun sub ı, bunun kolonu vb işine hiç bulaşmayın.

• İşte o yüzden bende soruyorum birbirleriyle uyuşup uyuşmadığını benim belirttiğim sistemlerin.

• quote:

Orijinalden alıntı: kara inci

İşte o yüzden bende soruyorum birbirleriyle uyuşup uyuşmadığını benim belirttiğim sistemlerin.

O subwooferin, subwoofer olmaktan başka bir özelliği yok.( olmazda zaten) Diğer hoparlörleri bağlayacağınız çıkışları olmaz, içinde ses kodeklerini çözecek 5.1 dağıtacak vb devreler olmaz. Siz z906 nın subwooferi üzerinden düşünmeyin konuyu. O paket bir sistem ve sesi işleyecek ünite subwooferin içine konumlanmış. Normalde piyasadan alacağınız subwooferlarda böyle bir şey olmaz. Normal olarak, sub olsun hoparlör olsun Avr ye bağlanmak için üretilir.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.