Şimdi Ara

müzik kulağımı nasıl geliştirebilirim ?

Bu Konudaki Kullanıcılar:
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
6
Cevap
0
Favori
225
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • müzik kulağımı nasıl geliştirebilirim ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Bol bol farkli tarzlarda muzik dinlemek disinda kendim uygulamaya calistigin bir yontemi soyliyeyim , icinde fazlaca melodi ve enstruman iceren sarkilari uzaktan az sesle dinlemeye calis ve melodileri ayirt etmeye calis , tam arastirmadim ama mantiken bilimsel olarak da guzel bir yol olabilir bu .

• Bi enstruman cal kesinlikle ve kulaktan dinledigin muziklerin melodilerini bulmaya calmaya calis tabi uzun bi surec bu

• Çok müzik dinle. Önce basit melodiler dinleyerek onları mümkünse bir orgda falan kulaktan çalmaya çalış. Sonra git gide kulağın gelişecek ve dinlediğin basit bir melodiyi hiç zorlanmadan, anında çalmaya başlayacaksın. Sonra biraz daha karmaşıklara geç, böyle böyle geliştirmeye çalış kendini. Ama çok gelişmesini istiyorsan bir enstrümanı gerçekten "çalmaya" başla, eğitimini al yani. Nota, gam, aralık vs. de öğrenirsen çok daha rahat çalmaya başlarsın kulaktan da. Teoriyle pratiği paralel bir şekilde geliştir. Kulağın zaten bir şeyler çaldıkça dinledikçe gelişecek ister istemez.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ShaG

Çok müzik dinle. Önce basit melodiler dinleyerek onları mümkünse bir orgda falan kulaktan çalmaya çalış. Sonra git gide kulağın gelişecek ve dinlediğin basit bir melodiyi hiç zorlanmadan, anında çalmaya başlayacaksın. Sonra biraz daha karmaşıklara geç, böyle böyle geliştirmeye çalış kendini. Ama çok gelişmesini istiyorsan bir enstrümanı gerçekten "çalmaya" başla, eğitimini al yani. Nota, gam, aralık vs. de öğrenirsen çok daha rahat çalmaya başlarsın kulaktan da. Teoriyle pratiği paralel bir şekilde geliştir. Kulağın zaten bir şeyler çaldıkça dinledikçe gelişecek ister istemez.

Bildiğin basit melodiler var mı ?

• quote:

Orijinalden alıntı: SONEKTRA

quote:

Orijinalden alıntı: ShaG

Çok müzik dinle. Önce basit melodiler dinleyerek onları mümkünse bir orgda falan kulaktan çalmaya çalış. Sonra git gide kulağın gelişecek ve dinlediğin basit bir melodiyi hiç zorlanmadan, anında çalmaya başlayacaksın. Sonra biraz daha karmaşıklara geç, böyle böyle geliştirmeye çalış kendini. Ama çok gelişmesini istiyorsan bir enstrümanı gerçekten "çalmaya" başla, eğitimini al yani. Nota, gam, aralık vs. de öğrenirsen çok daha rahat çalmaya başlarsın kulaktan da. Teoriyle pratiği paralel bir şekilde geliştir. Kulağın zaten bir şeyler çaldıkça dinledikçe gelişecek ister istemez.

Bildiğin basit melodiler var mı ?

Hocam youtubedan çocuk şarkılarına falan bakabilirsin. Ben kulaktan çalmaya ilk Çerkes müzikleriyle başladım, Çerkes olduğum için epey Çerkes müziği biliyordum, bizim müziklerde melodileri çok karmaşık olmayan, kulaktan rahat çalınabilecek şeyler vardır. Ben bunlar sayesinde geliştirdim kulağımı. Bir de dinlediğin şarkıların vokal melodilerini çıkarmaya da çalışabilirsin, vokaller de genelde çok karışık olmaz.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.