Şimdi Ara

3 lü Monitör yapmak

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
0
Favori
667
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar 3 lü monitör yapmayı düşünüyorum Samsungun 4k monitörünü alicam haftaya, ayriyetten 2 tane 1280x1024luk monitör var bf4de 3 lü monitör yapabilir miyim? Lutfen sadece kesin bilgisi olan yazzin ekran kartim r9 280x Teşekkürler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi woltage123 -- 17 Aralık 2014; 22:35:06 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• woltage123 kullanıcısına yanıt
    Konuya 3'lü monitör yapmadan öncesinden başlayacak olursak, tek 280X, 3 monitör için yetersiz kalır; hatta tek 4K monitör için de. 280X CF yapmayacaksan bu işe hiç bulaşma. CF yapacağın sistemde de iyi bir işlemci lazım, 2 kart + o işlemciyi besleyecek güçlü PSU lazım vs vs. Masraf, sadece monitörle bitmiyor yani...
  • Konuyu doğru yere açtım ve 1280 1920 1280 yapıcam direk 1280 3840 1280 değil psu diyorsun monitöre takıcam ne alakası var

Konuyu açtığın bölümle alâkalı bir şey yazmadım.

* * *

Toplamda 4480x1024 çözünürlüğün olacak. Yani şu an oynadığın oyunlarda kaç FPS alıyorsan, 1280x1024 çözünürlüğe göre 3.5 kat FPS düşüşü yaşayacaksın. Bundan dolayı "Tek 280X yetmez" dedim. 100 yerine 30 FPS'ye razı isen o başka tabi.

PSU ve diğer parçaları 2 tane 280X için yazdım.

4K monitörü sadece tek kullanırken 4K çözünürlükte kullanabilirsin. 3 monitörü sorunsuz şekilde bağladığını farz edelim. Yükseklikleri aynı olmayacağı için görüntü garip bir şekilde kesilecektir. Bu şekilde kullanmak istemezsin zaten. Ancak, görüntüyü 3 monitörün tam ortasına gelecek şekilde ayar yapabilirsen (öyle bir imkân var mı bilmiyorum bu arada) olur ancak; tabi 4K monitörü de, diğer monitörlerle aynı çözünürlüklerde kullanabilirsin bu şekilde.

• Onu Yanlış anlamışım yek 280x yeterli kalicagina eminim araştırdım ve gtx760 hd7970 (280xsi aynı zaten) 3lu monitör ultra ayarlada rahatça kullanılıyor. 3nun duzensizligine gelcek olursak amacim helikopter kullanmak olcak 2 monitöru bilerek aşağıda tutucam 1920lik o yüzden kullanmadim. Fps testleri baktığımda ise tam rakam hatırlamıyorum gayet iyiydi

Bende de 280X var ve 1920x1080 çözünürlükte bile oyunda akıcılık sağlamak için ayar kısıyoruz. O çözününürlükte ultra ayarda oynanabilecek oyunun grafikleri eskidir sanırım. Yoksa mümkün değil tek kartla.
  • Battlelogun forumunda gördüm birisi 280xle 1920 1920 1920 yapmış ordan bende denemek istedim youtube baktım r9 270x le bile yapmışlar tek grafik kartı ultra ayarlarda hemde akıcı bi şekilde ilk başta bende senin gibi düşündüm pc de olsam youtube linkini atcam ama sunu yazarsan ilk cikandi r9 270x olan
    Battlefield 4 r9 280x triple monitor

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.