Şimdi Ara

10.sınıf fizik :(

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
49
Cevap
0
Favori
2.389
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 9.sınıfta fiziği anlıyordum bu yıl gerçekten hiçbir şey anlayamıyorum sınav notum 30 tavsiye verir misiniz lütfen :(

• Up

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • internetten tekrar videoları izleyebilirsin ve

sürekli soru çözerek yapabilirsin, 9. sınıfta vektörler falan var 10. sınıfta elektromanyetik olması lazım pek zor konular degil sürekli tekrar ve soru çözmen lazım gerisi gelecektir
  • quote:

Orijinalden alıntı: CANSIMSEKK

internetten tekrar videoları izleyebilirsin ve

sürekli soru çözerek yapabilirsin, 9. sınıfta vektörler falan var 10. sınıfta elektromanyetik olması lazım pek zor konular degil sürekli tekrar ve soru çözmen lazım gerisi gelecektir

Yok hocam bunların müfredat değişti ya şimdi baya azaltılmış ve hafifleştirilmkş konular bunlar neye şikayet ediyor anlamak zor

• Konun elektrik falansa 2-3 formul not al.Sonra paso soru coz.Bende yapamiyordum ama soru pratigiyle oturdu aslinda fizigin en kolay ve zevkli konusudur

• quote:

Orijinalden alıntı: simuc

quote:

Orijinalden alıntı: CANSIMSEKK

internetten tekrar videoları izleyebilirsin ve

Yok hocam bunların müfredat değişti ya şimdi baya azaltılmış ve hafifleştirilmkş konular bunlar neye şikayet ediyor anlamak zor

aynen hocam konulara baktım da Kaldırma kuvveti, elektrik, dalgalaf ve optik var, o kadar da zor degil zaten öğretilen seyler daha konuya giriş.

kaynak:http://masamot.com/wp-content/uploads/downloads/2014/02/10_SINIF_FIZIK_MUFREDAT_2014-2015.pdf
  • Müfredat değiştiği için 9.sinifta fizigin doğası, özkütle, dayanıklılık, akışkanlar ve plazmalar, hareket, kuvvet, Newton'un hareket yasalari, is, güç, enerji, ısı, sıcaklık, genlesme gibi konular isledik . Bu yıl basınç ve kaldirma kuvveti, elektrik ve manyetizma, dalgalar, optik konuları var.basinc ve kaldirma kuvvetinde cok zorlanıyorum elektrikte coloumb yasaları felan isliyoruz cok zorlaniyorum. Tavsiye için teşekkür ederim :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dzn -- 18 Aralık 2014; 11:17:27 >
  • Basınç ve kaldırma kuvveti 11.siniflar görüyor diye biliyorum eski müfredatta

• Kaynak olarak ne önerirsiniz ben de fem yayınları var hocam tavsiye etmişti. Sizler ne önerirsiniz ?

• quote:

Orijinalden alıntı: dzn

Kaynak olarak ne önerirsiniz ben de fem yayınları var hocam tavsiye etmişti. Sizler ne önerirsiniz ?

Palme YGS ve fdd önerebilirim eger yeni başlıyorsan.

Eger biraz iyiyim dersen Eksen yayınlarını öneririm.
  • .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dzn -- 19 Aralık 2014; 17:24:15 >
  • Up

• Up

• Up
  • Matematik için tavsiyesi olan var mı ?

• şuanki 10 müfredatıyla 11 aynı, ben 11 im ve sizinle aynı konuları görüyoruz, hani zora zor derim ancak şuanki konular çok zor değil, ileriki konular çok daha zor, bizim sınıftadada zor diyorlar ancak bence ana mantığı çözmek yeterli, esen konu özetli soru bankası al ve hocayla beraber ilerle
  • Teşekkür ederim :) alan seçmediğimiz için fizik dersi 2 saat ve konu sayısı çok fazla derste de konular hızlı bir şekilde işleniyor dediginiz kitapları inceliycem ve formülleri yazarak çalışıp çözümlü sorular çözeceğim

• Up

• Matematik için tavsiyesi olan?

• Up

• 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.