Şimdi Ara

LG, 4K televizyonlarına Quantum Dot teknolojisini ekliyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
23
Cevap
0
Favori
548
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• LG, 4K televizyonlarına Quantum Dot teknolojisini ekliyor

Televizyon sektöründe önemli çalışmaları olan ve pek çok yeni ürünü piyasaya kazandıran LG, LCD ekranlarda renklerin daha canlı gösterilmesini sağlayacak Quantum Dot teknolojisini ürünlerine entegre etmeyi planlıyor. 

Quantum Dot teknolojisi 2 ila 10nm arasında değişen boyutlara sahip nanokristallerin boyutlarına göre farklı bir renk yayması şeklinde çalışıyor. Quantum Dot teknolojisi ile üretilmiş bir şeridin LCD arka aydınlatma sisteminin önüne yerleştirilmesi sayesinde renk üretim oranı ve parlaklık önemli ölçüde artıyor. 

LG bu teknolojinin standart LCD ve LED televizyonlara göre yüzde 30 daha yüksek renk doğruluğu ve görüş açısı sağladığını belirtiyor. Bu televizyonlar ayrıca çevreye karşı da oldukça duyarlı olarak geliştirilmiş. Bünyelerinde herhangi bir kadmiyum veya zehirli ağır metal barındırmıyor. 

LG gelecek yıl IPS LCD panel kullanan 4K Ultra HD televizyonlarında bu teknolojiyi kullanacak ve ilk örneklerini de Ocak ayındaki CES 2015 fuarında sergileyecek. İlk örneklerin 55 ve 65 inç boyutlarında olacağı belirtiliyor. Fuar sonrasında televizyonların satış stratejisi de netleşmiş olacak.  

• Bu tv'lere en az 10 bin TL isterler şimdi:(

• Samsung kullanan birisi olarak lg panel üretiminde ve pasif gözlük ile üst sıralarda

• Sony'nin 2013 başında çıkardığı 4K tvlerindeki zamazingo. Güya en iyi panel üreticisi olacak peh.http://www.cnet.com/news/what-are-quantum-dots-and-how-could-they-help-your-next-tv/

• 2015 serilerinde olacakmi acaba

Kesin sadece üst seviyelere verir, biz 2-3 binlik modellere devam

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Xloud

Sony'nin 2013 başında çıkardığı 4K tvlerindeki zamazingo. Güya en iyi panel üreticisi olacak peh.http://www.cnet.com/news/what-are-quantum-dots-and-how-could-they-help-your-next-tv/

Sony ondan sizin çok övdüğünüz TV ve telefon bölümünden felaket zarar ediyor hatta TV bölümünü satmayı düşünüyor

LG panelleri ile JDI paneli bir tutmuşsun Bir de komedisiniz resmen

• quote:

Orijinalden alıntı: Elsa

quote:

Sony'nin 2013 başında çıkardığı 4K tvlerindeki zamazingo. Güya en iyi panel üreticisi olacak peh.http://www.cnet.com/news/what-are-quantum-dots-and-how-could-they-help-your-next-tv/

Sony ondan sizin çok övdüğünüz TV ve telefon bölümünden felaket zarar ediyor hatta TV bölümünü satmayı düşünüyor

Sana satsın sihirli annem izlersin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Xloud -- 17 Aralık 2014; 17:48:39 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Elsa

quote:

Lg nin donanım tasarım yazılım dayanıklılık ekstrem koşullar vs kıyaslayabileceğin bir tane bile cihazı yok. Her sene tasarım ödülü alıyor fuar ödülü alıyor. Reklam özürlü olduğu için satamıyor. Birçok editör bile sony yi alkışlıyor bir cihaz gösterde kıyaslayalım. Ekranını yakan g2 mi alev gibi olan g3 mü arkadaşlarım telefon cebimdeyken kapanıyor diyor :). Ayrıca Tv nin şahı sonydir. Zamanında Trinitron ları bilen bilir.Ve sinema hollywood ve yayın sektöründe sony kullanılır. TRIMASTER OLED teknolojisine bir bak derim.bükülebilen ekran teknolojisinide ilk sony yaptı ama öyle bir reklam döndüki 2006 da sonynin yaptığı şeyi 2010-2011 yılında sanki ilk defa samsung bulmuş gibi lanse edildi. Ayrıca internette çok büyük yanlış devam ediyor.JDI/JDC japan display insdustries/Corporation demektir yani firma ismi yani o marka ekran demektir. JDI DEDİĞİN O EKRAN DA IPS PANEL HABERİN OLSUN. Reklam yapmayı bilmiyor diye kötü olduğu anlamına Gelmez ve şöyle söyleyeyim eğer trde sonynin fiyatları samsungla aynı olsa 50 yaş artı kesim cihaz alırken sony dururken samsung almaz kaliteyi bilmeyen gidip güney kore malı çöp alsın

• Biraz daha Ucuzlaması lazım 4k TV lerin

• bazı çok ucuz 4k lar var, onların ne gibi özellikleri var da ucuz ?
  • Yani Quantum Dot denilen nane OLED'den daha mı başarılı yoksa OLED panellere yakın görüntü kalitesini daha uygun maliyetle mi veriyorlar.

• Arkadaşlar şurası bir gerçek: Bu teknolojilerin babası SONY'dir.

SONY maalesef tribünlere bu firmalar kadar oynayamıyor, reklam yeteneği zayıf ama teknik olarak bunların topunu 5 le çarpıp kübünü alır.

• 5000₺ den aşağı gelmez.

• quote:

Orijinalden alıntı: feerrroooo

Yani Quantum Dot denilen nane OLED'den daha mı başarılı yoksa OLED panellere yakın görüntü kalitesini daha uygun maliyetle mi veriyorlar.

Oled e yakın görüntüyü daha uygun maliyete getirebilmek için yapılan bir teknoloji,zaten led teknolojisinin üzerine şekilleniyor.ilk örnekleri tabi ki pahalı olacaktır

• iphone 6 çıkmadan önce de ekranı quantum dot teknolojisi olacak denmişti. sanırım amazonun kindle fire tabletinde var bu teknoloji.. ama dedikodular çıkmadı yine..

• LG ilk önce vertical banding e bir çözüm bulsun.
  • quote:

Orijinalden alıntı: V4LKyR

Arkadaşlar şurası bir gerçek: Bu teknolojilerin babası SONY'dir.

SONY maalesef tribünlere bu firmalar kadar oynayamıyor, reklam yeteneği zayıf ama teknik olarak bunların topunu 5 le çarpıp kübünü alır.

Led backlight lcd tv'lerde Sony'nin yıllar önce tanıttığı X serisi full rgb led backlight tv'lerini halen yakalayamadılar. İncelik adına white edge led ile ince tasarım yaparak tribünlere oynadı firmalar. Teknik olarak bahsettiğim X serisi cihazlar zirve noktasıydı.
    Koreli firmalar incelik, uygun fiyat ve reklam kozunu iyi kullanıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Vain -- 18 Aralık 2014; 6:44:30 >
  • bence LG TV piyasasında üste yerleşti. Panel ve Görüntü muazzam...yanına da webos serpti tadından yenmez oldu ;)

• LG monitör ve Tv sahibiyim,IPS panelleri çok başarılı. Harika işler çıkarıyorlar diğer firmalara bakınca

• Yalan yok LG tv işini çözmüş,bende kullanıyorum ips panelini ve muazzam görüntü var;tv alacaksanız LG'ye bir bakın derim

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.