Şimdi Ara

Hyundai Getz hangisi daha mantıklı?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
40
Cevap
1
Favori
21.076
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Herkese hayırlı günler. Dizel getz alma niyetine girdik hayırlısıyla. Şuan içime sinen 2 araba var. Fakat kasa ve özellik açısından kararsız kaldım şöyle ki;

2006 Model 105.000 KM'de. Eski görünüm 1.5 CRDİ GL Active Getz. 3 Parça Lokal boyalı.
    Abs 4 cam otomatik klima Hidrolik direksiyon sunroof yol bilgisayarı vs. araç full. Ancak dediğim gibi Eski görünüm fiyatıda 19.250 TL

Diğer araç

2006 Model 100.000 KM'de. Yeni görünüm makyajlı kasa bu 2006 ve Sonrası Getz modelleri. 1.5 CRDİ Classic. Sol 2 Kapı Değişik Sol 2 Çamurluk boyalı.
    (ABS YOK!!) 4 cam oto, Klima, Hidrolik direksiyon. Özellikler standart fiyatı 19.000 TL

Aslında içime sinen yeni görünüm olan Getz ancak ABS yok. ancak abs olmamasıda iyi bi özellik değil Yani arabalar seri ve fren sistemi önemli gibi geliyor.
    Arada kaldım ABS önemlimi bu kadar İlk arabam olucak hayırlısıyla çokta sakinin araç kullanan birisiyim.

Sizce ne yapmalıyım, hayırlı günler arkadaşlar.

• Getz 1.5 dizel giden ama durmayan bir araç, hangi akılla onu o araca koydular bilmiyorum.. Bu yüzden ABS'li olanı alın. kaldı ki yeni kasa olanın sol taraftan ciddi kazası olmuş.

Bana sorarsanız 1.4 benzin+lpg seçeneği daha mantıklı sizin için.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Aytürk

Getz 1.5 dizel giden ama durmayan bir araç, hangi akılla onu o araca koydular bilmiyorum.. Bu yüzden ABS'li olanı alın. kaldı ki yeni kasa olanın sol taraftan ciddi kazası olmuş.

Bana sorarsanız 1.4 benzin+lpg seçeneği daha mantıklı sizin için.

Evet çok atak bir araç haklısın. 2011 modelinde bile Abs halen standart özellikte değil. Çok saçma gerçekten. Evet araç sahibi ile görüştüm Sol taraftan 2 kapıya bi çarpma olmuş Servise vermiş 2 Kapı sacı değişicek denmiş ancak sahibinden habersiz kapıları değiştirmişler ve renkt tutsun diye 2 çamurluğa boya atmışlar. Çok ciddi bir şey değilmiş aslında.

Dizel istiyorum lpg ile sıkıntı oluyor babamın aracından biliyorum otopark vs almıyorlar.

• Abs hangisinde varsa onu alın hocam
  • quote:

Orijinalden alıntı: xxkoksalxx

Abs hangisinde varsa onu alın hocam

Abs bu kadar önemli mi diyorsun :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: oguzhankpc

quote:

Abs olmadan o araba gider de durmaz :) ki ben abs li era kullandım o da durmuyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: DoctorEconomy

quote:

quote:

Abs olmadan o araba gider de durmaz :) ki ben abs li era kullandım o da durmuyor

Alıntıları Göster
    2009 dizel getz im var Abs siz gayet güzel bence .
    Burada abs nin olup olmaması 2 . 3. planda olması gerekiyor.
    ilk km si daha sonra değişeni ve boyası olup olmaması tabiki ücreti daha önemli .
    abs si yok diye sakın 2. yi almaktan vazgeçmeyin arasında bir fark yok getz te.

• quote:

Orijinalden alıntı: yasn123

ilk km si daha sonra değişeni ve boyası olup olmaması tabiki ücreti daha önemli .

Dun aksam abs olan ve olmayan arabalari izledim abssiz almak korkuttu biraz. Peki fren sistemi nasil abssiz kullaniyorsunuz bilirsiniz
  • quote:

Alıntıları Göster
    Diğer arabalar modeli/kasası yenilendikçe donanımı arttırır, getz de tam tersi.

Kuzenime yazın ilk 2004 model 1.3 gls lpg li modelini aldık. Uzaktan kumandalı anahtarı,yolcu havayastıgı,yol bilgisayarı abs klima deri direksiyon falan hepsi var. Yeni modellere bakıyorum,çoğunda abs yok.

Birde dikkatli olun,ikisininde km. ne hikmetse 100 binde. Gerekli sorgulamaları unutmayın.

• quote:

Orijinalden alıntı: oznk40

Diğer arabalar modeli/kasası yenilendikçe donanımı arttırır, getz de tam tersi.

Kuzenime yazın ilk 2004 model 1.3 gls lpg li modelini aldık. Uzaktan kumandalı anahtarı,yolcu havayastıgı,yol bilgisayarı abs klima deri direksiyon falan hepsi var. Yeni modellere bakıyorum,çoğunda abs yok.

Birde dikkatli olun,ikisininde km. ne hikmetse 100 binde. Gerekli sorgulamaları unutmayın.

Evet evet yeni modellerin cogu boş eski kasalari daha dolu. Tabi ki Hyundai kendi servisinde ekpertiz yaptirmayi dusunuyoum ayrica sase no ile sigortaciya pert olup olmadigini kontrol ettiricem. 20.250ydi zatenfull olani. Telefonda yaptigim pazarlik ile dusurttum arac basinda daha gorusmedik. Sanirim full olan eski gorunmu tercih edicem.
  • oguzhankpc O kullanıcısına yanıt
    Şu şekilde örnek veriyim şirket araçlarımız yeni clio ve fluence abs fren sistemli araçlar frene basınca kızaklama yapıyor araba çakılıyor.
    Benim getz te ise aracı kasmadan yavaşlatıyor.
    Ayrıca ufak araçlarda abs li olup olmamasının çok fazla bir + sağlayacağını düşünmüyorum.
    Çok süratli giderken bu araç abs de olsa bir den durmaz sonuçta hundai a biniyorsun .
    yeni model getz olması biraz cazip geldi açıkçası hem 250 tl daha ucuz :)
  • quote:

Şu şekilde örnek veriyim şirket araçlarımız yeni clio ve fluence abs fren sistemli araçlar frene basınca kızaklama yapıyor araba çakılıyor.
    Benim getz te ise aracı kasmadan yavaşlatıyor.
    Ayrıca ufak araçlarda abs li olup olmamasının çok fazla bir + sağlayacağını düşünmüyorum.
    Çok süratli giderken bu araç abs de olsa bir den durmaz sonuçta hundai a biniyorsun .
    yeni model getz olması biraz cazip geldi açıkçası hem 250 tl daha ucuz :)

Mevzu durma meselesi değil zaten durma eğilimi gösterince arabaya yön verme. Allah korusun bir kazaya karışsanız arabanın boya durumu sizi kurtarmaz.
  • Ben yazın era kullandım yeterli bilgiye sahip olduğumu düşünüyorum. Era abs liydi.
    Araba dip gazda bir an havalanıp türbülansa gircekmiş gibi oluyo ve gittiği gibi durmuyor.
    Getzin daha hafif oldugunu varsayarsak durma ve fren esnasında manevra açısından abs li olanı alın.
  • Getzde eradan cok hafif degil sanirim ama biraz daha tombul evet cok seri arabalar gercekten fren onemli diye düşünüyorum. Absde zaten arkadasin dedigi gibi kisa mesafede durma durumu degilmis. Abs serr bir frende kontrolu kaybetmeyip direksyonu yonlendirmeye yriyormus. Allah korusun kaza durumunda panik yapip ne kadar yon verebilirim bilmiyorum Allah göstermesin tabi.
  • quote:

Herkese hayırlı günler. Dizel getz alma niyetine girdik hayırlısıyla. Şuan içime sinen 2 araba var. Fakat kasa ve özellik açısından kararsız kaldım şöyle ki;

2006 Model 105.000 KM'de. Eski görünüm 1.5 CRDİ GL Active Getz. 3 Parça Lokal boyalı.
    Abs 4 cam otomatik klima Hidrolik direksiyon sunroof yol bilgisayarı vs. araç full. Ancak dediğim gibi Eski görünüm fiyatıda 19.250 TL

Diğer araç

2006 Model 100.000 KM'de. Yeni görünüm makyajlı kasa bu 2006 ve Sonrası Getz modelleri. 1.5 CRDİ Classic. Sol 2 Kapı Değişik Sol 2 Çamurluk boyalı.
    (ABS YOK!!) 4 cam oto, Klima, Hidrolik direksiyon. Özellikler standart fiyatı 19.000 TL

Aslında içime sinen yeni görünüm olan Getz ancak ABS yok. ancak abs olmamasıda iyi bi özellik değil Yani arabalar seri ve fren sistemi önemli gibi geliyor.
    Arada kaldım ABS önemlimi bu kadar İlk arabam olucak hayırlısıyla çokta sakinin araç kullanan birisiyim.

İlk aracın 2008 modelini kullanıyorum, ABS bu araçta olmazsa olmaz durumunda. cidden ani frenlerde kendini sağa sola atma durumu var, eğer bulabilirseniz yeni kasanın abs'lisini bulun. kesinlikle pişman olmazsınız ayrıca getz'in yaklaşık 1.2 ton civarında bir ağırlığı söz konusu. buna rağmen çok seri ivmelenmeleri var, yani ciddi mânada seri bir araç. isteseniz de istemeseniz de araba gidiyor. o yüzden abs konusunda ısrarcıyım ben.

Aklınıza takılan bir durum olursa özelden benimle irtibata geçebilirsiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kaptân-ı Cihan -- 17 Aralık 2014; 15:59:08 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Kaptân-ı Cihan

quote:

Herkese hayırlı günler. Dizel getz alma niyetine girdik hayırlısıyla. Şuan içime sinen 2 araba var. Fakat kasa ve özellik açısından kararsız kaldım şöyle ki;

Diğer araç

İlk aracın 2008 modelini kullanıyorum, ABS bu araçta olmazsa olmaz durumunda. cidden ani frenlerde kendini sağa sola atma durumu var, eğer bulabilirseniz yeni kasanın abs'lisini bulun. kesinlikle pişman olmazsınız ayrıca getz'in yaklaşık 1.2 ton civarında bir ağırlığı söz konusu. buna rağmen çok seri ivmelenmeleri var, yani ciddi mânada seri bir araç. isteseniz de istemeseniz de araba gidiyor. o yüzden abs konusunda ısrarcıyım ben.

Hyundai Era 1.5 crdi/ AT araç sahibiyim, Araçta abs esp 4 disk fren herşey var ona rağmen durmuyor araç.

Görünüm olarak haklısın makyajlı modeli daha güzel ama,abs hava yastığı gibi unsurlar çok önemli.

Zaten araçların güvenliği malum,güvenlik ekipmanları olmayınca da kazaya davetiye çıkarıyoruz resmen.

ABS nasıl olmaz bir araçta hayret yani.

• quote:

Orijinalden alıntı: cenktun34

Hyundai Era 1.5 crdi/ AT araç sahibiyim, Araçta abs esp 4 disk fren herşey var ona rağmen durmuyor araç.

Görünüm olarak haklısın makyajlı modeli daha güzel ama,abs hava yastığı gibi unsurlar çok önemli.

Zaten araçların güvenliği malum,güvenlik ekipmanları olmayınca da kazaya davetiye çıkarıyoruz resmen.

Alıntıları Göster
    Kesinlikle abs olsun.
    Her ne kadar ben sakin kullanırım ilk aracım diye düşünsende bende aynı fikirdeydim ama 110 hp 235 torku pedalda hissedince ister istemez ışıkta bayırda dürtüyor adamı :) makyajlı kasa abs olanı beklemeni tavsiye ederim. Satarken makyajlı olması ilgi cekiyor. Riomu 3 saatte sattım bide kia tutulmuyo derler. yeterki makyajlı absli olsun her türlü satılır. Bide alıp bincem diyosan en az 2-3 sene binersin 2017 de abs olmayan araç daha da satmanı zorlaştırır.
    Durmuyo diyen arkadaslar lastikle balataları yenilesin araba gayet guzel duruyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: Kaptân-ı Cihan

quote:

Diğer araç

Cok guzel keske o modelde alabilme durumum olsa ancak en fazla 19500 falan o da zorla oyle bi imkanım var. Evet burada bu konuyu actiktan sonra sjan kesinlikle absli olanj almayı düşünüyorum. Tesekkur ederim ilginiz icin

• quote:

Orijinalden alıntı: cenktun34

Eralarin ic dizayni cok hosuma gidiyor :) evet cidden makyajli kasa on numara cezbetti beni ama guvenlikte onemli..
  • quote:

Orijinalden alıntı: astamiga

Kesinlikle abs olsun.
    Her ne kadar ben sakin kullanırım ilk aracım diye düşünsende bende aynı fikirdeydim ama 110 hp 235 torku pedalda hissedince ister istemez ışıkta bayırda dürtüyor adamı :) makyajlı kasa abs olanı beklemeni tavsiye ederim. Satarken makyajlı olması ilgi cekiyor. Riomu 3 saatte sattım bide kia tutulmuyo derler. yeterki makyajlı absli olsun her türlü satılır. Bide alıp bincem diyosan en az 2-3 sene binersin 2017 de abs olmayan araç daha da satmanı zorlaştırır.
    Durmuyo diyen arkadaslar lastikle balataları yenilesin araba gayet guzel duruyor.

Evett haklisin bi kisma torku cok yuksek arabaların ama cidden ben sakin kullanıyorum ya :) dedigim gibi makyajli kasa absli almama bütçem el vermiyor bi de niyetine girdim bi an once olsun istiyorum eski kasasini satamaz miyim kolay. Sonucta full araba.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.