Şimdi Ara

Astra sport 1.3 CDTI / Astra sport 1.6 CDTI / Golf VII Comfortline

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
41
Cevap
0
Favori
1.090
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

her zamanki klasik araç kıyaslanan ve her okuduğumda bir türlü kafamda netleştiremediğim 3 model arasında fikrinizi almak istiyorum,

hafta sonu artık aracı almak istiyorum öncelikle dizel ve 2013-2014 modellere bakıyorum,incelediğim üç model;

*Astra sport 1.3 CDTI
    *Astra sport 1.6 CDTI
    *Golf VII Comfortline

ya 68-69 bin verip sıfır golf alacağım, (ikinci el piyasası sıfırdan pahalı o yüzden sıfıra yöneliyorum) yada astra alacağım, astra da ikilemim ya 1.3 motora 56 bin vermek yada 1.6 ikinci ele 64 bin (bununda sıfırı 68-69 gibi), dış tasarım olarak gönlüm astradan yana, ancak iç dizayn ve kaliye golf. donanım olarak ise astra daha önde.
    Astra daki bir diğer sorunum 64 bin gibi 2014 1.6 mı almalı yoksa 56 bine 2013 1.3 motor mu? yada hiç uğraşmadan sıfır golf mü:)

Bu hafta kesin halletmek istiyorum fikrinizi paylaşırsanız memnun olurum,

Teşekkürler,

• quote:

Orijinalden alıntı: WorldİnMyEyes

Arkadaşlar merhaba,

her zamanki klasik araç kıyaslanan ve her okuduğumda bir türlü kafamda netleştiremediğim 3 model arasında fikrinizi almak istiyorum,

hafta sonu artık aracı almak istiyorum öncelikle dizel ve 2013-2014 modellere bakıyorum,incelediğim üç model;

*Astra sport 1.3 CDTI
    *Astra sport 1.6 CDTI
    *Golf VII Comfortline

ya 68-69 bin verip sıfır golf alacağım, (ikinci el piyasası sıfırdan pahalı o yüzden sıfıra yöneliyorum) yada astra alacağım, astra da ikilemim ya 1.3 motora 56 bin vermek yada 1.6 ikinci ele 64 bin (bununda sıfırı 68-69 gibi), dış tasarım olarak gönlüm astradan yana, ancak iç dizayn ve kaliye golf. donanım olarak ise astra daha önde.
    Astra daki bir diğer sorunum 64 bin gibi 2014 1.6 mı almalı yoksa 56 bine 2013 1.3 motor mu? yada hiç uğraşmadan sıfır golf mü:)

Teşekkürler,

Işıklarda yarışma meraklısı değilseniz beni ekonomik konforlu getirsin götürsün derseniz 1.3 işinizi görür bence.

• Astra 1.6 daha zevkli olur. Varsin iki kurus fazla yaksin ne farkeder

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • WorldİnMyEyes W kullanıcısına yanıt
    http://www.arabalar.gen.tr/volkswagen-golf-1-6-tdi-bmt-comfortline-i3521.html
    .
    aralarında 8 - 10ar bin lira var.
    max bir yaşında 2.el mantıklı.
    sadece motor farkı için 10bin fazla vermek mantıksız.
    yeni auris ve focus3 hb dizel de değerlendirilebilir.
    o fiyatlarda 2.el dizel 1.6 mondeo,508,superb felan da alınabilir.

• Astra 1.6 110 bg alin. En az yakani bu çünkü.

• Düz vites astra daha albenili

• lordford50 kullanıcısına yanıt
    İlk başta auris aklımdaydı ancak bayiye gidip araca binince gerek yükseklik gerek ön göğüsün yapısı çok bastı beni, yoksa ilk onun niyetine girmiştim:)
  • quote:

Orijinalden alıntı: krom7

quote:

Arkadaşlar merhaba,

*Astra sport 1.3 CDTI
    *Astra sport 1.6 CDTI
    *Golf VII Comfortline

Teşekkürler,

Işıklarda yarışma meraklısı değilseniz beni ekonomik konforlu getirsin götürsün derseniz 1.3 işinizi görür bence.

evet 1.3 bence de işimi görür gibi geliyor, sert araç kullanan biri değilim, ancak gerek aracın 2015 sonu gibi kasa değiştirecek olması gerekse bayilerde artık 1.3 olamamasından dolayı test edemeyişim biraz kafamı karıştırdı, sonra 1.6 sına niyetlendim, bu seferde şuaralar sıfırı aynı olan golf kafamı karıştırdı, kasa olarak astrayı eskiden beni çok beğeniyorum hatta golfe karşı önyargılarım bile vardı ancak gerek iç dizaynın ferahlığı gerekse malzeme kalitesi kafamı iyice karıştırdı

(hatta golfü görmek için doğuşa gittiğimde leona baktım araba dıştan harika, ama içine binince kalite farkı bariz ortada, vazgeçtim, ve opel-golf arasında kadım)

• quote:

Orijinalden alıntı: umutsirvan

Astra 1.6 110 bg alin. En az yakani bu çünkü.

Bayiler direkt 136 beygirlik olanı satıyorlar, internette 110 olmasına rağmen sıfır piyasasında yok
  • Su anda 1.6 90ps mid plus golf var bizde arac iyi guzel ama benim gozumde siradanlasti. Surasi boyle diyecegim kotuleyecegim pek bi yeri yok ama bu araci almamiz bi anda oldu oyle ince eleyip sık dokuyarak olmadi bi anda oldu. Secim sansimiz olsaydi ben opel astra derdim.

1.3 aatrayi onermem cunku ben olsam 1.3 almam. Alacak olsam 1.6 136lik astrayi alirim ve oneririm.

• quote:

quote:

Bayiler direkt 136 beygirlik olanı satıyorlar, internette 110 olmasına rağmen sıfır piyasasında yok

110 bg olanı 15 bin km kullandım. 136 bg olanı 2200 km dir kullanıyorum. Sakin kullanan biri 110 luk alsın. Gerçekten çok ekonomik.

• quote:

quote:

quote:

110 bg olanı 15 bin km kullandım. 136 bg olanı 2200 km dir kullanıyorum. Sakin kullanan biri 110 luk alsın. Gerçekten çok ekonomik.

136 lık olanı ben de kullanıyorum ultra memnunum tavsiye ederim. 136 lıkla 110 luk arasında tüketim farkı reel de ne seviyelerde?

• 1.3 astradan uzak durun, 1400kg kasa içi çok yetersiz bir motor. B sınıfı motorunu c sınıfına koyan opel ne yapmak istedi belli değil. Uzun süre kullanacaksanız astra alabilirsiniz, ihtiyaç halinde satmak istediğinizde golf minimum değer kaybı yaşatacaktır. Astra 2. elde üvey evlat muamelesi görüyor. 1.6 dizel çok güzel bir motor, benzinli gibi sessiz ve tork ve güç olarak zevkli bir motor. Konfor istiyorsanız golf açık ara önde, tasarım olarak astra yanında çok sönük. Kalite olarak golf 1 tık önde. Yol tutuşta astra 2 tık önde.
  • Alternatif olarak mazda3 alınabilir.
  • WorldİnMyEyes W kullanıcısına yanıt
    2.el C segmentinde çok fazla indirim olmuyor ama D segmentinde güzel fiyatlar karşınıza çıkabiliyor,
    sedan sorun olmazsa,bir yaşında mondeo,508,süperb,latuted,laguna3,C5 vs bakılabilir.
    .
    golf ile leon kıyaslamasını bende görmüştüm, bariz kalite farkı vardı.
    aynı şekilde, Astra sedan ilk çıktığında bakmaya gitmiştik, baz donanım insignia ile karşılaştırdığımızda , Astra gerçekten çok zayıftı.
    insignia dan kalite ve dizayn vs fışkırıyordu.
    focus3 hb, civic hb 1.6 felanda bakılabilir.

• siz golf bulun da tercihi kalsın :)
  • Astra 1.6 136ps CDTI motorun çok yaktığı söyleniyor genel olarak verilen rakamlar yüksek ancak tabi 1.3 ile aralarında güç farkı ve tork farkı da var yani seçmek baya bir zor ancak 1.6 motorun hem yeni hemde daha geliştirilmesi gerektiğini düşünerek ben 1.3 alın derim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: cliors

quote:

quote:

quote:

136 lık olanı ben de kullanıyorum ultra memnunum tavsiye ederim. 136 lıkla 110 luk arasında tüketim farkı reel de ne seviyelerde?

Yerine göre 0,5 yerine göre 1 lt hocam.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: cliors

quote:

quote:

quote:

Yerine göre 0,5 yerine göre 1 lt hocam.

180 Lik astra dan selamlar

Eğer 136 lık bu kadar yakır ise halime şükredeyim

• Golfün 5 vites olduğunuda unutmayın,astra 6 vites,uzun yolda yakıt tasarruffu için 6.vites çok önemli.
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.