Şimdi Ara

Yandex Navigasyon'da haritaları telefonunuza indirmek mümkün

Bu Konudaki Kullanıcılar:
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
11
Cevap
0
Favori
594
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  •  Yandex Navigasyon'da haritaları telefonunuza indirmek mümkün,

Yandex.Navigasyon’un yeni sürümü istediğiniz şehrin haritasını cihazınıza indirebilmenizi sağlayarak 3G üzerinden veri kullanımını azaltıp daha hızlı bir navigasyon deneyimi sunuyor.

Türkiye’nin tüm yollarında detaylı ve ücretsiz navigasyon hizmeti sunan Yandex.Navigasyon yeni sürümüyle kullanıcılarına daha hızlı ve daha rahat bir deneyim sunuyor. Yandex.Navigasyon’un yeni sürümü, kullanıcıların istedikleri şehirlerin haritalarını cihazlarına indirebilmesine olanak tanıyor.

Kullanıcılar, Yandex.Navigasyon’un yeni sürümüyle yaşadıkları yerin veya ziyaret etmek istedikleri bir şehrin haritasını 3G veya WiFi vasıtasıyla cihazlarına önceden indirip minimum düzeyde veri kullanımı yaparak uygulamadan faydalanabiliyor. Bu özellik sayesinde kullanıcılar aylık mobil veri harcamalarından tasarruf ederken, uygulama içinde de gönül rahatlığıyla daha fazla vakit geçirebiliyor.

İndirilebilir haritaların sağladığı faydalar sadece mobil veri kullanımında tasarruf etmesiyle sınırlı değil. Cihazların pilini daha ekonomik kullanma konusunda da büyük avantajlar sunan yeni sürüm, önceden yüklenmiş olan haritaları da kullanarak daha hızlı çalışıyor.

Yandex.Navigasyon’un indirilebilir haritalar özelliği, Android ve iOS sürümleri tarafından destekleniyor.

http://www.hurriyet.com.tr/teknoloji/27782568.asp

Yorumum şudur ki.

Gerçekten yandex bir çok paralı navigasyon cihazlarına 5 çeker.

• Bir şey sormak istiyorum haritayı indirme olayı güzel oldu fakat veri bağlantısı olmadan da adres girip o yönü gösterse iyi olmaz mı ?
    Olması da gereken bu değil mi zaten ?
    Cadde sokak isimlerini arama yerine yazıyorum çıkmıyor sizde de öyle mi ?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: byJuck

Bir şey sormak istiyorum haritayı indirme olayı güzel oldu fakat veri bağlantısı olmadan da adres girip o yönü gösterse iyi olmaz mı ?
    Olması da gereken bu değil mi zaten ?
    Cadde sokak isimlerini arama yerine yazıyorum çıkmıyor sizde de öyle mi ?

Mrb hocam,

Basit mantıkla onu soyle yorumlayabiliriz.

Yandexin en onemli ozelliklerinden biri

Cadde sokak ismi bulmadan adres,

İkinci onemli ozelliği ise

Trafiği baz alarak rotasyon olusturması.

Yani seni kestirme yollara sokuyor.
    Bu yuzdende veri baglantısı cok onemli rol oynuyor.

Digee turlu dwdigil n gibi olsa cok dolanırsın

Yandexin sradan navigasyondan farkı bu iste..

Farkında olsanız, bunun cok iyi bir swy oldugunu anlarsınız. :)

Bence bu programı aktif kullanan ve kullanması bilen insanlar icin navigasyon çöptür. Bu yuzden de bu uygulama icin defalaeca yandex e TESEKKUR MAİLİ attımm :)

Sizde atabilirsiniz..

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Kesinlike kullanacak olan arkadaslarıma tavsiye ederim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • farego kullanıcısına yanıt
    İyi de hocam ne alakası var ben anlamadım. Madem çevrim dışı bir harita var ve gps ile senin yerin bellidir oraya en kısa şekilde yine gidilebilir uygulama onu hesaplayamıyor mu? Harita inik zaten bunun için veri bağlantısına gerek yok (bence)
    Adres derken sokak ismi cadde ismi önemli yerlerin isimlerini zaten haritaya entegre edebilirler

• quote:

İyi de hocam ne alakası var ben anlamadım. Madem çevrim dışı bir harita var ve gps ile senin yerin bellidir oraya en kısa şekilde yine gidilebilir uygulama onu hesaplayamıyor mu? Harita inik zaten bunun için veri bağlantısına gerek yok (bence)
    Adres derken sokak ismi cadde ismi önemli yerlerin isimlerini zaten haritaya entegre edebilirler

Yandexin çalışma sistemi onlinedir. Diğer türlü yaptıkları zaman bir çok problemlerle karşılaşacaklarını düşünüyor olabilirler.

Zaten yapmasınlarda ,
    ,
    Yandex en önemli sonucu bu şekilde veriyor. Ve çokta veri kaybına sebebiyet vermiyor. Bundan emin olabilirsiniz.

Ek olarak

Son yazmış olduğunuzu yapan navigasyon var mı yandex kadar 4 4 lük ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi farego -- 19 Aralık 2014; 23:06:51 >

Edebilirler / yapabilirler dedim var mı bilmiyorum ben navigasyon için ilk bu uygulamayı indirdim.

• quote:

Edebilirler / yapabilirler dedim var mı bilmiyorum ben navigasyon için ilk bu uygulamayı indirdim.

Nasıl peki kullanımda herhangi bir sıkıntı yaşıyor musunuz ?

Yanıldınız mı hiç

Aslında size şöyle diyeyim bu programın kullanımı ile ilgili bilinmeyen detaylar yüzünden, kişinin bahanesi hemen programın üzerinde yetersizlik olarak ilan ediliyor. Aslında öyle değil sadece alışmak, irdelemek ve doğru kullanmak gerekiyor.
    Uygulamaya tapmayalım isterseniz? :)
    Güzel uygulamada sıkıntı yokta benim dediğim (İnternetsiz) olsa güzel olurdu. Zaten ayda bir haritalar güncellenir diyorlar böylece gitgide geliştirirlerdi.

• quote:

Uygulamaya tapmayalım isterseniz? :)
    Güzel uygulamada sıkıntı yokta benim dediğim (İnternetsiz) olsa güzel olurdu. Zaten ayda bir haritalar güncellenir diyorlar böylece gitgide geliştirirlerdi.

Tapmak kelimesini çıkartın lütfen.
    Tapmak yalnızca ALLAH'A mahsustur.

İyi geceler.
  • Konu nerden nereye geldi zor muyum anlamadım ki.

Toparlıyım ben kullanmak isteyen arkadaşlar uygulama gayet iyi hadi bakalım...

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.