Şimdi Ara

Oyun için dizüstü mü? Konsol mu? sizler için yorumladık! (16. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
411
Cevap
4
Favori
11.493
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1415161718
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: the clicker1

<blockquote class="quote"><i>alıntı:</i><br><br>Orijinalden alıntı: smalsrol<br><br><blockquote class="quote"><i>alıntı:</i><br><br>Orijinalden alıntı: sendemail<br><br><blockquote class="quote"><i>alıntı:</i><br><br>Orijinalden alıntı: the clicker1<br> <br> şunu da söyleseydiniz ya 2500 TL verip aldığınız pc 2 sene sonra çıkacak AAA oyunların hiçbirini açamayacak genç arkadaşları para alıp bu şekilde etkilemeniz hiç olmamış yakışmamış size insanları yanlış yönlendiriyorsunuz eksik bilgi veriyorsunuz. Karşılaştırmayı sizden gelen sorular üzerine yaptık derken bile bıyık altından gülerek söylüyorsunuz ayıptır<br> </blockquote><br> Aynen katılıyorum, helal olsun kardeşim.</blockquote><br><br>2.5 senelik masaüstü Pc'm var, far cry 4 ü dahi ultrada oynuyorum hala, neyin kafasını yaşıyorsunuz siz ?</blockquote><br><br>Haklısın bizim 2500 TL diye bahsettiğimiz cihaz da masaüstü pc zaten :D sen neyin kafasını yaşıyorsun bir açıklarsan seviniriz :D Ayrıca FC4 ün sistem gereksinimleri grafikleri ortada çalıştırmayan pc ler zaten çöplüktedir sen GTA5 i, Withcer 3 ü Batman'i düşün onları çalıştırabilecek misin onların derdine yan. Witcher 3 ün yapımcısı ekran kartlarınızı değiştirmenin vakti geldi demişti dizüstü pc de nasıl değiştirecekler? Biz bunu anlatıyoruz eğer videoda masaüstü pc ile konsol kıyaslansa yine bir derece olurdu ama monster ın notebook u ile ps4 karşılaştırılmış bu da kel alaka olmuş, sırf para için insanları yanıltmışlar madem para aldınız ürünü inceleyin ne gerek var ps4 karşılaştırmasına, yok ps4 ile kıyas yapacaksanız o zaman monster laptop un da eksilerinden bahsedin para aldınız diye sadece makineyi övüp geçmeyin yoksa böyle tepki alırsınız

Bak güzel kardeşim sen önce Pc ile laptop ne demek onun ayrımını yap, masaüstü Pc de ne demek oluyor ? Masaüstü Laptop var da haberimiz mi olmadı ? Sen 2500 liralık Pc dersen insanın aklına masaüstü bilgisayar gelir. Ancak Pc dünyası ile alakası olmayanlar bu kadar kesin konusaşibilir. Ne demek 2 sene sonra "asla" hiç bir oyun çalışmaz. Ben yaklaşık 4 senede bir ekran kartı değiştiren biriyim ve bu 4 sene zarfı içinde 1080p high ayarların altına hiç düşmem. High'ın altına düştümü ekran kartı değişirim olur biter. Ama gidip Titan ekran kartı almam, orta-üst segment ekran kartları yaklaşık 700 lira civarında ve en kötüsü bile 3 sene idare ediyor insanı. Hani diyorsun ya Witcher'ı açacakmı diye, oyun neden ertelendi sanıyorsun, konsollar oyunu kaldıramıyor diye adamlar optimize etmeye uğraşıyorlar. Pc'de millet ultra ayarlarda oynarken konsolda mid-high arası bi grafik olucak. Ama ben gerçek bir hardcore oyuncuyum, yılbaşı indirimlerinden bir Ps4 alıp exclusiveleri oynamak istiyorum. Ama biliyorum ki multi-platform oyunlar Pc'mde daha güzel olucak. Şunu da eklemek istiyorum, Hard-core oyuncuların büyük bir kısmı oyuncu laptop'u anlayışına karşıdır. Ben elimdeki telefonla bile oynadıgım oyunlardan gram zevk alamıyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi smalsrol -- 18 Aralık 2014; 14:46:45 >
    < Bu ileti BölümSonuCanavarı sitesinden atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: smalsrol

<blockquote class="quote"><i>alıntı:</i><br><br>Orijinalden alıntı: the clicker1<br><br><blockquote class="quote"><i>alıntı:</i><br><br>Orijinalden alıntı: smalsrol<br><br><blockquote class="quote"><i>alıntı:</i><br><br>Orijinalden alıntı: sendemail<br><br><blockquote class="quote"><i>alıntı:</i><br><br>Orijinalden alıntı: the clicker1<br> <br> şunu da söyleseydiniz ya 2500 TL verip aldığınız pc 2 sene sonra çıkacak AAA oyunların hiçbirini açamayacak genç arkadaşları para alıp bu şekilde etkilemeniz hiç olmamış yakışmamış size insanları yanlış yönlendiriyorsunuz eksik bilgi veriyorsunuz. Karşılaştırmayı sizden gelen sorular üzerine yaptık derken bile bıyık altından gülerek söylüyorsunuz ayıptır<br> </blockquote><br> Aynen katılıyorum, helal olsun kardeşim.</blockquote><br><br>2.5 senelik masaüstü Pc'm var, far cry 4 ü dahi ultrada oynuyorum hala, neyin kafasını yaşıyorsunuz siz ?</blockquote><br><br>Haklısın bizim 2500 TL diye bahsettiğimiz cihaz da masaüstü pc zaten :D sen neyin kafasını yaşıyorsun bir açıklarsan seviniriz :D Ayrıca FC4 ün sistem gereksinimleri grafikleri ortada çalıştırmayan pc ler zaten çöplüktedir sen GTA5 i, Withcer 3 ü Batman'i düşün onları çalıştırabilecek misin onların derdine yan. Witcher 3 ün yapımcısı ekran kartlarınızı değiştirmenin vakti geldi demişti dizüstü pc de nasıl değiştirecekler? Biz bunu anlatıyoruz eğer videoda masaüstü pc ile konsol kıyaslansa yine bir derece olurdu ama monster ın notebook u ile ps4 karşılaştırılmış bu da kel alaka olmuş, sırf para için insanları yanıltmışlar madem para aldınız ürünü inceleyin ne gerek var ps4 karşılaştırmasına, yok ps4 ile kıyas yapacaksanız o zaman monster laptop un da eksilerinden bahsedin para aldınız diye sadece makineyi övüp geçmeyin yoksa böyle tepki alırsınız</blockquote><br><br>Bak güzel kardeşim sen önce Pc ile laptop ne demek onun ayrımını yap, masaüstü Pc de ne demek oluyor ? Masaüstü Laptop var da haberimiz mi olmadı ? Sen 2500 liralık Pc dersen insanın aklına masaüstü bilgisayar gelir. Ancak Pc dünyası ile alakası olmayanlar bu kadar kesin konusaşibilir. Ne demek 2 sene sonra "asla" hiç bir oyun çalışmaz. Ben yaklaşık 4 senede bir ekran kartı değiştiren biriyim ve bu 4 sene zarfı içinde 1080p high ayarların altına hiç düşmem. High'ın altına düştümü ekran kartı değişirim olur biter. Ama gidip Titan ekran kartı almam, orta-üst segment ekran kartları yaklaşık 700 lira civarında ve en kötüsü bile 3 sene idare ediyor insanı. Hani diyorsun ya Witcher'ı açacakmı diye, oyun neden ertelendi sanıyorsun, konsollar oyunu kaldıramıyor diye adamlar optimize etmeye uğraşıyorlar. Pc'de millet ultra ayarlarda oynarken konsolda mid-high arası bi grafik olucak. Ama ben gerçek bir hardcore oyuncuyum, yılbaşı indirimlerinden bir Ps4 alıp exclusiveleri oynamak istiyorum. Ama biliyorum ki multi-platform oyunlar Pc'mde daha güzel olucak.

saçmalamakta zirveye ulaşmışsın masaüstü pc denilmesi normal pc personel computer yani kişisel bilgisayar demektir bu destkop yani masaüstü yada dizüstü olabilir o yüzden ayrıca da belirtilebilir rezil olmuşsun daha da sıvamaya çalışma kelime oyunu yapma. Herkes yukarıdaki videoya göre yorum yapıyor sen neye göre yorum yapıyorsun videoyu izledin mi? Hala sıvamaya çalışıyorsun aferin, rezil olmuşsun sus bari. Bilgisayar dünyasından anlarım diyorsun saçma sapan yorum yapıyorsun videoda tanıtılan ürünün ekran kartına baktın mı? Ben sana konsollarla pc yi karşılaştırmıyorum videodaki tanıtılan ürün hakkında yanlış bilgi verilmiş diyorum sen ne anlatıyorsun

• Cehalete bak ya ... İzlerken kabarıyorum arkadaş. Far Cry 4'ün yapımcısı PS4'ün Ultra ayarlara eş değer olduğunu söyledi. Yüksek donanımlı PC'lerde yüksek kare saniye oranları ile oynamanız mümkün dedi.

Adamlar High'da bugünün oyununu 20 karede oynamış şu laflara bak. 2600 liraya o performansı alsam intihar ederim. 2 yıl sonra bırak oyun oynatmayı sürücü çıkarmazlar o cihaza.

İzledikçe daha neler çıkacak bakalım.

Bu arada bu tarz gereksiz bir program çekeceğinize PC'de oyunları nasıl 30 karede akıcı bir şekilde oynayabileceğimize dair bir rehber falan yapsaydınız da memlekete bir faydanız dokunsaydı.

PC'de aldığım 46 fps , konsolda ki 30 fps kadar akıcı olmuyor. V-sync'yi açtın mı hepten vefat.

Önce bir şunların açıklamasını frame-time olayını , tazeleme hızı fps oranlarını açıklayıp, olası bu tarz düşük fps durumlarında şu pc'de ki eski donanımlarımızı (pek çok oyunu 40-50 fps arasında açabiliyorum ama ani kare saniye yükselmeleri ve düşüşleri yüzünden, ani takılmalardan, sttuter dediğimiz olaydan açılmayan v-sync yüzünden oluşan yırtıklardan açınca oluşan gecikmelerden çıldırıp duruyoruz) değerlendirebileceğimiz bir senaryo olsaydı.

PC'de şunlara çözüm bulunda 5000 lira da helal olsun 6000 lirada. Eskidikçe belirli kare saniye oranlarına sabitler dururuz. Ama yok oynanmıyor. PC'de 60 kare saniyenin altı resmen kanser ediyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: freshmind

Cehalete bak ya ... İzlerken kabarıyorum arkadaş. Far Cry 4'ün yapımcısı PS4'ün Ultra ayarlara eş değer olduğunu söyledi. Yüksek donanımlı PC'lerde yüksek kare saniye oranları ile oynamanız mümkün dedi.

Adamlar High'da bugünün oyununu 20 karede oynamış şu laflara bak. 2600 liraya o performansı alsam intihar ederim. 2 yıl sonra bırak oyun oynatmayı sürücü çıkarmazlar o cihaza.

İzledikçe daha neler çıkacak bakalım.

Bu arada bu tarz gereksiz bir program çekeceğinize PC'de oyunları nasıl 30 karede akıcı bir şekilde oynayabileceğimize dair bir rehber falan yapsaydınız da memlekete bir faydanız dokunsaydı.

PC'de aldığım 46 fps , konsolda ki 30 fps kadar akıcı olmuyor. V-sync'yi açtın mı hepten vefat.

Önce bir şunların açıklamasını frame-time olayını , tazeleme hızı fps oranlarını açıklayıp, olası bu tarz düşük fps durumlarında şu pc'de ki eski donanımlarımızı (pek çok oyunu 40-50 fps arasında açabiliyorum ama ani kare saniye yükselmeleri ve düşüşleri yüzünden, ani takılmalardan, sttuter dediğimiz olaydan açılmayan v-sync yüzünden oluşan yırtıklardan açınca oluşan gecikmelerden çıldırıp duruyoruz) değerlendirebileceğimiz bir senaryo olsaydı.

PC'de şunlara çözüm bulunda 5000 lira da helal olsun 6000 lirada. Eskidikçe belirli kare saniye oranlarına sabitler dururuz. Ama yok oynanmıyor. PC'de 60 kare saniyenin altı resmen kanser ediyor.

Ben de bunu anlatmaya çalışıyorum da bazı akıllılar videoyu dahi izlemeden hemen pc ps4 kıyaslaması yapıyor, buradaki olay videoda tanıtılan laptop un yetersizliği ve buna rağmen ps4 alacağınıza bunu alın denilmesi. Gerçekten ps4 ten kat be kat üstün bir laptop olur, 5-6 sene sorunsuz bütün oyunları açar, 5 sene sonunda low da da olsa AAA oyunları çalıştırır o zaman kıyaslarsın ama bu haliyle bu laptop ile ps4 kıyas bile edilemez. @smalsrol şimdi anlatabildim mi üstat?
  • quote:

Orijinalden alıntı: ksk_kaan

quote:

Orijinalden alıntı: netbook42

3000 tl verip arma3 ü ultrada hiç kasmadan oynayamayacaksam ne yapayım o pc yi ?

Pc degil Arma sıkıntılı bir oyun.

yok hocam benim pcde arma2 yi oynuyorum, kasma olmadan... ama ayar artırınca kasmaya başlıyor...
    arma2 dede geçerli bu dediğim arma3 dede. çok gerçekçi grafikler...

videoları izledim 1500 tllik ekran kartı assasian creed unitide 25-30 fpsde oynatıyor, sanki hafif kasıyor gibiydi... arma3 dede kasıyor gibiydi... oyunlarda sorun yok... sanırım 10.000 tl lik pclerde kasmayacak bu oyunlar ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi netbook42 -- 18 Aralık 2014; 15:02:17 >
  • Tamam hacı seninle tartışılmaz, iki insanın tartışabilmesi için birbirini anlaması gerek, ben a diyorum sen b diyorsun.
  • Orijinalden alıntı: smalsrol

Tamam hacı seninle tartışılmaz, iki insanın tartışabilmesi için birbirini anlaması gerek, ben a diyorum sen b diyorsun.
    Videoyu izlememişmiyim ? İşte dediğim gibi hayatta en sevmediğim insan tipi, şöyle kendini üstün görüp kesin ithamlarda bulunanlardır. Neyse, tartışmayacam.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: ksk_kaan

quote:

3000 tl verip arma3 ü ultrada hiç kasmadan oynayamayacaksam ne yapayım o pc yi ?

Pc degil Arma sıkıntılı bir oyun.

yok hocam benim pcde arma2 yi oynuyorum, kasma olmadan... ama ayar artırınca kasmaya başlıyor...
    arma2 dede geçerli bu dediğim arma3 dede. çok gerçekçi grafikler...

videoları izledim 1500 tllik ekran kartı assasian creed unitide 25-30 fpsde oynatıyor, sanki hafif kasıyor gibiydi... arma3 dede kasıyor gibiydi... oyunlarda sorun yok... sanırım 10.000 tl lik pclerde kasmayacak bu oyunlar ?

Oyunu yapan firmalarin kazmaligi acikcasi dedikleriniz.Ubisoft bilerek mi yapiyor bilinmez fakat rezil oyunlar cikartiyor.Fps dusmeleri,takilmalar surekli var oyunlarinda.Arma 3 de opt ozurlu bir oyun diyor herkes.

• hem ps4ten oynayıp hem pcden oynasanız tamam da bu tek taraflı olmuş biraz, ben reklam amaçlı olmasına yordum yoksa böyle bişeyin size de mantıklı geldiğini sanmıyorum
  • Ayrıca videoda asla Ps4 yerine gidin bu laptop'u alın demiyorlar, bir seçenek olarak sunuyorlar. Sana şu konuda katılıyorum, bu laptop 5 seneden fazla götürmez, ama rahat 2 sene götürür.
  • Şuan 2500 lira param olsa bu monster notebooka vereceğim paraya gider 1200 liraya bir PS4 alırım , üzerine kalan 1300 liraylada gider bir masaüstü kurarım uzun yıllar hem konsoldan hem Pc'den faydalanarak keyfime bakarım Mesela AMD A10 7850K lı bir sistem kursan ileride eline para geçince yanına mantel için birde r7 yada r9 ekran kartı takarsın o miss sonuçta uzaya çıkmayacağız ya

Ki AMD A10 7850K içerisindeki r7 Gpu'sunun bile bana göre çok şaşırtıcı ve iyi derecede oyun performansı var

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Renovatio90 -- 18 Aralık 2014; 16:34:01 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Renovatio90

Şuan 2500 lira param olsa bu monster notebooka vereceğim paraya gider 1200 liraya bir PS4 alırım , üzerine kalan 1300 liraylada gider bir masaüstü kurarım uzun yıllar hem konsoldan hem Pc'den faydalanarak keyfime bakarım Mesela AMD A10 7850K lı bir sistem kursan ileride eline para geçince yanına mantel için birde r7 yada r9 ekran kartı takarsın o miss sonuçta uzaya çıkmayacağız ya

Konudaki belkide en mantıklı yorumlardan bir tanesi ! Ancak bu kadar güzel özetlenebilirdi.

3000 lira laptopa verip üstüne birde kıyas yapmak ! Artık kimin hakkına giriyorlarsa (bu videoyu izleyip kim o laptopları alacaksa) Allah affetsin.

Not: Bunlar ucuzlamış halleri imiş birde oyuncu laptoplarının

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi freshmind -- 18 Aralık 2014; 15:21:57 >
  • quote:

Ayrıca videoda asla Ps4 yerine gidin bu laptop'u alın demiyorlar, bir seçenek olarak sunuyorlar. Sana şu konuda katılıyorum, bu laptop 5 seneden fazla götürmez, ama rahat 2 sene götürür.

2 senede bır bu fıyat aralıgında bır laptop almak lazım kabaca hesapla, ortalama konsol 6 sene desek 3 kez laptop degıtırcez demek oyundan keyıf alcak sevıyede oynamak ıcın.

wtıcher 3 ve gta da bu laptop cakılcak low medıum arası oynatır konsol akıcılıgı olmadan.zaten pc de baskasının sıstemınden dusuk oynuyorum hıssı bıle yeterlı benım oyundan sogumama.arkadasım ultra oynuyor ben medıum ama oyuna aynı parayı vermısım.

multıde yok 200 lıralık mouse una bı suru makro atamıs adamla ugras hılecıler vs ( burası konu dısı oldu bıraz)

konsolun esıtlıgını sevıyorum grafık sevıyesıde suan yeterlı ,konsollar her yıl grafıkte gucu yettıgı kadar ılerı gıder, ayrıca exclerde pclerde goremıyılcek grafık ve oynanıs dınamıklerı olur,pc dekı mevcut donanımla oyun grafıklerı gerıye gıder ılla yenılemenı ıster parcalarını belkıde bıkac sacma gereksız efekt koyup oyuna bılerek yapıyorlar bılemıyorum.

vıdeoda ps4 te evde tv oldugu es gecılıp monıtor ekledıler,ozman bu laptoptada 15.6 ıncte ılla oynanıcak yonunden bakmak lazım ozman da 15.6 oyun zevkı cıkmaz bu zamanda.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Spaceman81 -- 18 Aralık 2014; 15:41:05 >
  • Ben zaten oyuncu laptop'u konseptine karşıyım hacı, dediğin gibi küçük ekranda oyun oynamak hiç zevkli ve rahat değil. Ama 2500-300 TL lik bir Pc rahat 4 sene götürür. Ya pc ile konsol zevki ayrıdır hacım, sen gidip birine diyemezsin niye Ferrari araba aldın, git şahin al paran üstüne kalsın. Donanım ile uğraşmanın zevki ayrıdır, ama dikkatini şu noktaya çekmek isterim, hard core oyuncular durumları yettiği kadar her platformu elde etmeye çalışırlar, benim gibi :)
  • quote:

Ben zaten oyuncu laptop'u konseptine karşıyım hacı, dediğin gibi küçük ekranda oyun oynamak hiç zevkli ve rahat değil. Ama 2500-300 TL lik bir Pc rahat 4 sene götürür. Ya pc ile konsol zevki ayrıdır hacım, sen gidip birine diyemezsin niye Ferrari araba aldın, git şahin al paran üstüne kalsın. Donanım ile uğraşmanın zevki ayrıdır, ama dikkatini şu noktaya çekmek isterim, hard core oyuncular durumları yettiği kadar her platformu elde etmeye çalışırlar, benim gibi :)

evet bende zaten laptopla karsılastırıyorum oyuncu laptopu bence para ısrafı hadı mobil diyelim adaptorunu takmadan oynarsan zaten oyunlar kasıcak bı yere baglanıcaksınılla,pc yse kur masaustu kucukmu ıstıyorsun mını ıtx ne sıstemler yaptımım zamanında.hem guclu hem ufak.son kararımı konsoldan yana kullandım ıs gucten oynıcak vaktım az oldugu ıcın bana en sorunsuz hızlı ve konforlu sekılde oyun oynatcak alet lazımdı buda konsol oldu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Spaceman81 -- 18 Aralık 2014; 15:52:07 >
  • sanki laptopu tanıtan bir video gibi olmuş ama yinede ağzınıza sağlık.Ne zaman bir pc alsam doğru dürüst oyun oynayamadım.Bundan sonra bin liralık laptop alırım internete girmek için sonrada gider bir konsol alırım bakarım rahatıma. Fiyat konusunda haklısınız arkadaşlar konsol işi masraflı çok ama laptoplarında uzun ömürlü olmadığı bir gerçek.
  • monster notebook sponsorluğunda...
  • Mesut bey eskiden bir bolümde şunu demiştiniz "Sony yazılım konusunda çok iyi. Microsoft konsolda yazılımı çok zor toparlıyor." ve şimdi " Sony zaten yazılım konusunda çok berbat bir şirket ve Microsoft yazılım konusunda çok iyi." Bazen ne diyorsun iyi düşün.
  • quote:

Orijinalden alıntı: turker03

pcde oyun çeşidi daha fazla ve daha ucuz :D

Ekleme: Daha öncede bir kaç konuda yazdım, ps2den sonra oyun çeşitliliği giderek azaldı ve ölüyor. Oyun konsolu diyoruz ama kaç tane oyun var adam gibi 20 tane mi ? o da en iyi ihtimal. Ve çok pahalılar :D En komik yanı konsol alıyorsun oyun çıkmasını bekliyorsun :D böyle bir şey mümkün mü allah aşkına ama oluyor işte. Belki ki de sadece iki firmanın rekabet etmesidir, hatta onların bile rekabet içinde olamamasıdır, garip bir durum :S

indie oyunlarıda sayarsan şuan 200 den fazla oyun var ps4de

• 
Sayfa: önceki 1415161718
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.