Şimdi Ara

Monitör yerine Tv Kullanmak

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
7
Cevap
0
Favori
283
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar genelde fps oyunları oynuyorum. Ekran kartim gtx 970 ve monitör yerine 100 ekran 200 hz lik televizyon kullansam herhangi bir sıkınt yaşar mıyım?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Televizyon hertz'leri aslında kandirmacali.

Ben de Samsung 46es7000 (840 hz cmr diye satılıyor) bağladım. 60 hz üzerine çıkmıyor. Hoş, çoğu oyunda geniş ekranda 60 hz'de oynamak hiç de fena gelmemişti. Ama o reklamı yapılan hz'ler pratikte öyle çalışmıyor.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Peki monitörden farki var mi? Olumlu veya olumsuz.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Çoğu tvde gecikme ve input lag süreleri fazladır. Bunlar da fps oyunlarında sıkıntı yaratabilir. Oyunları çok ciddiye almıyorsan, zevkine oynuyorsan kullanabilirsin.
  • Input lag, dusuk tazeleme hizlari, pwm kullanimindan oturu olusacak flicker, boyutuna gore dusuk cozunurluk (ppi), yuksek response time, olmayan frame sync teknolojisi, etc etc.

Daha saymama gerek yok sanirim. Ha bunlara ragmen "ben kullaniyorum cokta guzel" filan diyen mutlaka vardir. Tata'da otomobil, onuda memnun olarak kullanan cok var ama bu mercedesin kalite farki gercegini degistirmiyor.
  • Arkadaşlar ben bu televizyonla ps3'te battlefield 4 oynuyordum ve memnundum. Sizce aynı televizyonu pc ye bağlasam ps3' bağladığım zamandan farklı olur mu?
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.