Şimdi Ara

Kaza yaptım fikir alabilir miyim (ACİL)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
20
Cevap
0
Favori
584
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Bu sabah kaza yaptım arkadaşlar kusur oranı kimde ve ne kadar acaba size danışmak istedim yardımcı olursanız çok sevinirim...

Olay şöyle oldu ben düz devam edecekken karşıdan gelen servis aracını gördüm; sinyal vermediği için bende olağan süratimle devam ettim(40-50 ile gidiodum). Servis aracı birden sola doğru döndüğünü fark ettim fren yaptım kurtarayım dedim ama kurtaramadım sağa doğru çevirdim yönümüde. Karşı aracın sağ tampon benim aracın sağ taraf çarpıştı.

https://store.donanimhaber.com/89/b3/3c/89b33cc8549eb2fad7d32004be6e24a9.png

https://store.donanimhaber.com/0c/0c/69/0c0c6931aee9e6740abb4630e09d3111.JPG

https://store.donanimhaber.com/7e/64/e8/7e64e8be245b2054b1878a0ed407c8d8.JPG

https://store.donanimhaber.com/27/d5/a9/27d5a9b6978f01c5a20b843369de798f.JPG
     Kaza yaptım fikir alabilir miyim (ACİL) Kaza yaptım fikir alabilir miyim (ACİL) Kaza yaptım fikir alabilir miyim (ACİL) Kaza yaptım fikir alabilir miyim (ACİL)

• Öncelikle geçmiş olsun. Senin çizdiğine göre ve görsellere göre hatalı olan karşı taraf. Sonuçta ne olursa olsun sağa yada sola dönüş yaparken onun exra dikkatli olması gerekir :)
  • Sağolun, bende öyle düşündüm ancak birkaç kişi tarafından objektif olarak değerlendirilmesi daha uygun olur diye paylaşayım dedim. Zaten yazdığım gibi karşı taraf sinyal vermeden döndü ben kurtarmaya çalıştım ama olmadı...
  • Geçmiş oldun hocam,fakat bom boş yolda nasıl oldu bu kaza?
  • Kabahat karşıda. Sinyal vermediği gibi, dönüş yapacağı yolu da kontrol etmemiş.
  • Yol bomboş hakkaten ancak ben sinyal vermediği için yoluma devam ettim sabit hızımla aniden karşı taraf kırdı sola fren yapsamda mesafe kısa olduğu için kurtaramadım.
  • Tutanakta karşı tarafın olayı nasıl anlattığını merak ettim.

Sinyal vermiş olsa dahi, ilk geçiş hakkını Size vermediği için servis aracı tam kusurlu görünüyor.

Tutanakta Sizin hızlı olduğunuzdan söz edilmişse tali kusur verilebilir.
  • En başta sinyal verdiğini iddia etti karşı taraf baya bi gerildi ortam tabi orda sonra ekip çağırdım ben zaten baktım anlaşılacak durum yok sonrasında sinyal verdiğini söylemedi benim hızım konusuda geçmedi açıkçası zaten mesafe o kadar kısayken yaptı ki bu dönüşü benim arka tekerlekten ön tekerleğe fren izim var araba boyu kadar süratim olsa kafadan girerdim heralde; bu durumda asli yada tam kusur karşıda mı gelir sizce? teşekkürler
  • baranyk B kullanıcısına yanıt
    Bu durumda asli (tam) kusurlu servis aracı olmalıdır.

Geçmiş olsun...
  • Sağolun; yalnız asli %100 olmuyor diye biliyorum bu konuda bilginiz varsa paylaşır mısınız?
  • Raporta karşı taraf ne yazdı acaba?
  • raporu polis tuttu, sözel olarak biz olayı anlattık dediğim gibi kendisinin döndüğünü söyledi sinyal verdim demedi ve sonradan farkettim dedi sözel olarak tabi bu memur bey ne yazdı yarın öğrencem onu...
  • Yol sizin. Hem sinyal vermiyor, hem de sizin yolunuza giriyor. "Sonradan farkettim" demesi de size hak kazandırır. %100 karşı taraf kusurlu.
    Girmeye çalıştığı sokaktan çıkarken kaza olmuş olsaydı yol onun olduğu için siz %100 kusurlu olurdunuz, ama olay bu şekilde gerçekleşmemiş.
    Geçmiş olsun.
  • umarım öyle sonuçlanır Volkan bey yarın sonucu yazarım buraya, cevap yazan herkese teşekkür ederim...
  • bende kaza yapmıştım karşı taraf suçunu kabul etmedi polis tutanağı bize bıraktı gitti..tutanağı siz yazın dedim 2010 yılında kanun çıktı demişti..sizin olayda da anlaşmazlık var ve polis tutmuş tutanağınızı..polisler kaçtı gitti resmen ya bayan olmamla mı alakalı nedir?
  • coltes kullanıcısına yanıt
    Vergimizle rezil olmayla alakalı.

Almanya'da olsa mesela iki polis gelir iki farklı tutanak tutulur. Çelişki varsa incelenebilmesi içindir. Sadee maddi hasar da olsa lastik dişleri, varsa fren izleri ölçülür, kayda geçer. Her ekipte ayarlayamıyorlar ama tercihen polislerden birisi kadın diğeri erkek olur.

Biz daha çok vergi ödüyoruz ama yine de İstanbul'da polisin geldiğini görmedim, sadece yol ister polis.
  • dönüş kurallarının 1 ve 4ncü maddelerinde belirtilen. sinyal verme ve sağdan gelen taşıtlara ilk yol hakkı verme bölümleri ihlal edildiğinden minibüs %100 suçlu.
  • Karşı tarafa asli kusur bana ise tali kusur verilmiş gerekçe; 52a/1 kavşağa girerken hız kesmeme, ayrıca fren yapmadığım belirtilmiş. Hızım 40-50 ayrıca fren izim de var nasıl böyle karar çıktı anlamış değilim.
  • baranyk B kullanıcısına yanıt
    Fren izinizin fotoğrafını çektiyseniz bu fotoğrafla birlikte karara itiraz edin. Tamamen servis suçlu burada.
  • itiraz ettiğim takdirde süreç uzayacak olmasa ederdim var elimde fotoğraf arka tekerden ön tekere kadar olan mesafede fren izi var ki buda süratimin ne kadar az olduğunu gösterir ancak karar böyle çıktı...
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.