Şimdi Ara

ASUS X553MA-SX376B - 800 TL..

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
9
Cevap
2
Favori
5.022
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar iyi fiyat, iyi işlemci... Oyun oynamayacaklar için ideal bir laptop.. Fiyat normalde 900 Lerde olurdu bu işlemcilerde.. Bu sebepten sıcak fırsat niteliğinde olduğunu düşünüyorum.. İşlemcinin bulunduğu laptoplar incelenirse fiyatın sıcak olduğu görünür..

http://www.teknosa.com/urunler/125032867/asus-x553ma-sx376b-notebook

• Bir ilgilenmeyi bıraktık acaip işlemciler çıkmış. Fiyatı fena durmuyor sanki. Gpu ne kullanıyor bu?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: dEs_

Bir ilgilenmeyi bıraktık acaip işlemciler çıkmış. Fiyatı fena durmuyor sanki. Gpu ne kullanıyor bu?

Cpu kulanimini bilmiyorum hocam, lakin islemci 4 cekirdek, nisan ayinda uretime sunulmus.. 4 cekirdek pentium bi islemci oyun oynamayan kullaniciyi tatmin eder.

• Bu notebook'ta kullanılan N3540 işlemcinin 8 watt güç harcaması çok iyi, güncel bir işlemci fakat performansı amd tarafında a6-5200 intel tarafındaysa celeron b830 seviyesinde.
  • quote:

Orijinalden alıntı: say me

Bu notebook'ta kullanılan N3540 işlemcinin 8 watt güç harcaması çok iyi, güncel bir işlemci fakat performansı amd tarafında a6-5200 intel tarafındaysa celeron b830 seviyesinde.

Hocam bu seviye de kıyasladığımız da fiyat yine de uygun gibi, yanlışım mı var?

Örnek vermek gerekirse..

http://www.vatanbilgisayar.com/lenovo-g5030-pentium-n3540-216ghz-4gb-ram-500gb-hdd-156-int-w81-notebook.html

• bazen13 kullanıcısına yanıt
    900TL üst sınır olmak üzere Pentium 3560M, 3550M, 2030M, 2020M işlemcili modelleri seçmek, uzun süreli günlük kullanım(3-4 yıl) açısından daha iyi olacaktır.Şahsen eşe dosta bu işlemcileri içeren modelleri alıyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: say me

900TL üst sınır olmak üzere Pentium 3560M, 3550M, 2030M, 2020M işlemcili modelleri seçmek, uzun süreli günlük kullanım(3-4 yıl) açısından daha iyi olacaktır.Şahsen eşe dosta bu işlemcileri içeren modelleri alıyorum.

Fikrinize elbette saygım sonsuz, karşılaştırdığımda, n3540 üstün durumda, intel ortalamasında.. ben bahsettiğiniz işlemcilerle aynı seviye de fayda vereceğini düşünüyorum, yıl ve performans bakımından..

http://www.islemcikarsilastir.com/karsilastirma/500-144-1180/intel-pentium-n3540-vs-intel-pentium-3560m-vs-intel-pentium-3550m

İyi akşamlar..

• Yüksek GHZ bence çok daha önemli.B950 Lenovo almıştım 2.1ghz 3 sene önce 3 senedir 24 saat açık tık demedi bilgisayar.Bir de SSD attım ofis uygulamalarında canavar gibi.Ama evde ayrıca 1.5 ghz 1007u var yine SSDli işlemci sürekli tıkanıp duruyor.Tavsiye çekirdeğe ön belleğe bakmadan yüksek ghz dir.Tabi sadece alt seviye notebook işlemcilerinde.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ecay

Yüksek GHZ bence çok daha önemli.B950 Lenovo almıştım 2.1ghz 3 sene önce 3 senedir 24 saat açık tık demedi bilgisayar.Bir de SSD attım ofis uygulamalarında canavar gibi.Ama evde ayrıca 1.5 ghz 1007u var yine SSDli işlemci sürekli tıkanıp duruyor.Tavsiye çekirdeğe ön belleğe bakmadan yüksek ghz dir.Tabi sadece alt seviye notebook işlemcilerinde.

Ayni benim asus laptopu ifade etmissin..

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.