Şimdi Ara

Acil yardım!!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
0
Favori
887
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar iyi akşamlar. Bugün boschtan beyaz eşya aldım.
    Buzdolabı KGN57AW25N
    Çamaşır makinesi WAT24460tr
    Bulaşık makinesi SMS53E02
    Fırın HGV 64W323. Modeller bunlar. Yarın teslimatı yapacak bayii. Acaba seçimlerim doğru mudur? sıkıntılı bi model varsa teslimat yapılmadan değiştirmek istiyorum. Bu cihazlar hakkında bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olursa memnun olurum. Toplam fiyat ise 5650.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Hocam biz de boschtan yeniledik mutfağı.
    Çamaşır makineniniz güzel çok talep gören modellerden. Fırçasız motor var ses seviyesi de düşük sanırım. Yeni model olsa da şikayet falan duymadım forumda. Eminim memnun bırakır.
    Fırını araştırmadım simfer albeni aldık ufağından biz:)
    Bulaşık makinesinin polinox olduğunu bilerek alıyorsunuzdur muhtemelen. Su konusunda cimri değilmiş güzel. başka da bilgim yok:)
    Yalnız bosch no-frostları beğenmiyorlar bu forumda pek kullananlar. Kendim low-frostta karar kıldığımdan neden beğenmediklerinin üzerine düşmediğimden bilgim yok o konuda. Kötü cihaz değildir tabii de f/p olarak mı beğenmiyorlar, buz kırma sesi mi vardı tam hatırlamıyorum. İsterseniz modeli kullanan birilerine danışın.
    Acaba daha ucuza alabilirmiydiniz diye baktım da buzdolabı hariç indirimdeymiş zaten hepsi:))

İyi günlerde kullanın...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi **cyborg** -- 15 Aralık 2014; 22:12:32 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: **cyborg**

Hocam biz de boschtan yeniledik mutfağı.
    Çamaşır makineniniz güzel çok talep gören modellerden. Fırçasız motor var ses seviyesi de düşük sanırım. Yeni model olsa da şikayet falan duymadım forumda. Eminim memnun bırakır.
    Bulaşık makinesinin polinox olduğunu bilerek alıyorsunuzdur muhtemelen. Su konusunda cimri değilmiş güzel. başka da bilgim yok:)
    Yalnız bosch no-frostları beğenmiyorlar bu forumda pek kullananlar. Kendim low-frostta karar kıldığımdan neden beğenmediklerinin üzerine düşmediğimden bilgim yok o konuda. Kötü cihaz değildir tabii de f/p olarak mı beğenmiyorlar, buz kırma sesi mi vardı tam hatırlamıyorum. İsterseniz modeli kullanan birilerine danışın.
    Acaba daha ucuza alabilirmiydiniz diye baktım da buzdolabı hariç indirimdeymiş zaten hepsi:))

İyi günlerde kullanın...

Değerli yorumlarınız için teşekkürler. Aslında ben de lowfrost buzdolabı istiyorum ama satıcı eşimi nofrost konusunda ikna etti. Sizin lowfrost öneriniz nedir?
    Bulaşık makinesi kampanyada diye önerdi satış temsilcisi arkadaş, polinex olduğunu bilmeme rağmen model seçimin olmadığından kabul ettim. Ama şu an SMS68L12TR üzerinde yoğunlaştım. Nofrost u lowfrostla, bulaşık makinesini de bu modelle değişmem mantıklı olur mu acaba. Fiyat da aynı kalır.

• quote:

Orijinalden alıntı: obligasyon

quote:

Hocam biz de boschtan yeniledik mutfağı.

İyi günlerde kullanın...

Değerli yorumlarınız için teşekkürler. Aslında ben de lowfrost buzdolabı istiyorum ama satıcı eşimi nofrost konusunda ikna etti. Sizin lowfrost öneriniz nedir?
    Bulaşık makinesi kampanyada diye önerdi satış temsilcisi arkadaş, polinex olduğunu bilmeme rağmen model seçimin olmadığından kabul ettim. Ama şu an SMS68L12TR üzerinde yoğunlaştım. Nofrost u lowfrostla, bulaşık makinesini de bu modelle değişmem mantıklı olur mu acaba. Fiyat da aynı kalır.

Hocam öncelikle şunu söyleyeyim ben 1-1.5 ay önce low-no frost nedir bilmezdim. Sadece forumun beyaz eşya bölümünü takip ederek edindiğim bilgilerle yorum yapabilirim. Benim yorumuma göre model değiştirmenizi önermem, gerçekten işin uzmanı arkadaşlarımızın yorumunu bekleyin derim ya da kendiniz araştırın biraz.
    İnanın bulaşık makinesine çok uzağım programını vs bilmem ithal olsun diyerek SMS68N02TR aldık. Polinox olmayan(ithal modeller) M-N-U-T serileri ve en ucuzunun liste fiyatı (SMS68M32 gibi birşey olması lazımdı) 1674 lira.
    2. yazdığınız modelde 3. sepet var fazladan 55dk lık hızlı program var sanırım bir de 8db daha az sesi. yani ilk modelin sesi ikinci modelin 2 katından az daha fazla olabilir. desibell grafiğine bir daha bakayım. Ama çok da önemli değil ses olayı falan bunun sonu yok 1400 vermişken 1600verip ithal de alırsınız vsvs.
    bütçenize uygun olanı seçin eğer sorunsuz makineyse her ikisi de. forumda bir bakın kesin vardır yorum.

Ben ısrarla low-frost alacağım dediğim halde bana 3-4 kez no-frostu önerdiler. Bir bayan çok bilgiliydi gerçekten ama o bile bu forumdaki 5-10 arkadaşımız kadar bilgili değiller bence.
    Valla ben KDV58VW30N aldım 1649 liste fiyatı A+ olanı 1399 kampanyada. Annemin boyu kombi tipi için uygun olmadığından almadık yoksa KGE58AW30N ya da makyajlı hali DW30N 1850liralık liste fiyatıyla en çok tercih edilen modeldi.
    Burda kararı sizin vermeniz gerek. Buzluğumda hiç buz olmasın, soğutucu kısmında raflar arası sıcaklık farkı olmasın derseniz no-frost. Yok senede 1-2kez buzu temizlerim, raflar arası sıcaklık farkı avantaj bile yaratabilir, az yaksın ucuz olsun net hacim fazla olsun derseniz low frostlar mantıklı. Ben burda yazanlardan no-frostların(bosch için en azından) sebze meyvelerin uzun süre taze kalmadığını, kuru hava üflediğinden açıkta bırakılan yemeklerin üstünün kuruduğunu falan okumuştum. Ama bayideki satıcılar no-frostların low-frosttan daha fazla tazelik sağladığına hemfikirler. O yüzden kesin şöyledir diyemiyorum çünkü çalışan bayanın dürüstlüğüne güveniyorum. Ya onlar yanlış biliyor ya da ben yanlış bir çıkarım yaptım bu tazelik konusunda kafam karıştı. Ama buradaki arkadaşlarımız kadar bilgili değiller ondan eminim.

Eğer herhangi bir karar verip sonradan pişman olacağınızı düşünüyorsanız teslimi birkaç gün erteleyin biraz kendiniz bilgi edinin buradan derim. Çünkü gerçekten bir kere alınıyor beyaz eşya.

• Hocam ne yaptınız acaba merak ettim...
  • quote:

Hocam ne yaptınız acaba merak ettim...

Dostum öncelikle incelemen ve yardımın için teşekkür ederim. Seninle konuştuktan sonra biraz daha araştırma yapmaya karar verdim ama beyaz eşyaya da acele ihtiyacım olduğundan teferruatlı bir araştırma yapamadım. Neticede ise ocaklı fırınla, çamaşır makinasının aynı kalmasına karar verdim. Ç.m nin seçtiğim modeli forumdaki bir kaç uzman arkadaş tarafından da önerilmiş. Buzdolabında ise sizin de bahsettiginiz dw30n bulaşık makinasında da alman üretimi olan modeli belirledim(model adı şu an aklımda değil). Bu şekilde görüşmeye gittim. Ancak istediğim Modeller ellerinde yokmuş. Ama istersem onları da 10-15 güne getirebileceklerini söylediler. Burası Küçük bir ilçe o yüzden aranılan herşey bulunmuyor. Velhasılı kelam ben de bekleyebilecek durumda değildim. Hemen ev kurmam gerekiyordu artık yapacak birşey yok ilk belirlediklerimizi alacağız dedim aldık:) aslında en büyük çıkmazı bulaşık makinasında yaşıyordum ama eşim dün akşam kurulduktan sonra hemen kullandı. Yıkamasını çok beğendi. Umarım böyle devam eder. İnş.başımız ağrımaz. Size de ilginiz için tekrar teşekkür ediyorum :)

• obligasyon O kullanıcısına yanıt
    Hocam aciliyetiniz varmış beklemek yanlış karar olurdu gelecek olan iyi de kötü de olsa. En iyisini yapmışsınız. Bence bulaşık makinesini kafanıza takmayın. Çünkü aldığınız modelin liste fiyatıyla en ucuz alman modeli arasında 500TL var ve bu az para değil. Bu sizin makineniz kötü demek değildir sadece ithal modellerin biraz daha kaliteli olduğu söyleniyor. Bakın eşiniz de yıkamasından memnunmuş koku falan da yok demekki(burda bahsedenler oluyordu çünkü yoksa kullanmışlığım yok), öyleyse tercihiniz F/P olarak da doğru olmuş.
    Buzdolabı ayrı konu. No-frost low-frost farklı katogeriler olduğu için kıyaslama kişiden kişiye değişir. Biri beğenmezken biri beğenir. Sadece, no-frost alınacaksa, Boschtan tercih edilmemeli diye genel bir kanı gördüm burada o yüzden dikkat çektim o kısma. Siz memnun kaldıysanız çok gerisi teferruat.
    Önemli değil hocam. iyi günlerde kullanın...
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.