Şimdi Ara

Çamaşır makinesi üzeri kurutma makinesi montajı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
16
Cevap
1
Favori
94.627
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Electrolux ewf 1286 Lew modeli cihazımın üzerine yine electrolux marka bir kurutma makinesi almak istiyorum.Yalnız aklımda bir soru işareti mevcut bildiğim kadarıyla çamaşır makinesi üzerine kurutma makinesi koymak için çamaşır makinesi üst kapağını delerek aparat takılması gerekiyor.
    Ben bu aparatı taktırmak yerine başka türlü bir aparat kullanarak çamaşır makinemin üst kapağı delinmeden montaj yaptırmak istiyorum.Çünkü daha sonra bu ürünleri yanyana kullanacağım.
    Özet olarak Siemens yada Electrolux marka bir kurutma makinesi alsam çamaşır makinemin üst kapağını delmeden nasıl montaj yaptırabilirim?

Bu konuda yardımınızı rica ederim.
    Tşk.

• Benim alttaki makinam ama electrolux, kısacası electrolux üzerine siemens makina montajı yapılabiliyor mudur?
    Teşekkürler.
  • Açıkçası telefonda kime sorsam yanlış bilgi verme ihtimali yüksek bana denemiş olan bir arkadaştan öneri lazım.
    Siz Siemens bayisi olduğunuz için bu bilgiye herkesten kolay ulaşabilirsiniz ve kesin bilgi ulaşmış olur.
    Soru basit : Electrolux 1286 lew makine üzerine Siemens'in herhangi bir kurutma makinesi sorunsuz şekilde konulabilir mi?Konulursa da delme vs işlem yapılmadan aparatın takılmasını istiyoruz.
    Cevap evet ise Siemens'i listeme ekleyeceğim.
    Not:Bu arada verdiğiniz numarayı 5 kere aradım sanırım birinde 15 sn kadar açıldı telefon ses yok ( bant kaydı vb. ) diğerlerinde açılmadı dahi, sanırım telefonlarında bir sıkıntı mevcut.
    Teşekkür ederim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gggkkknnn -- 16 Aralık 2014; 10:57:47 >
  • gggkkknnn G kullanıcısına yanıt
    Makineler geçici olarak üst üste duracaksa sabitlemeden direk üst üste koyun. Makineniz gövdeyi çok fazla sallayan bir makine olmadığı için bir sorun yaşanmaz bence. Ayrıca iki makinenin de Ayakları altına halı kaydırmaz kesip koyarsanız daha emniyetli olur. Kayma riski azalır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi K-E-N-A-N -- 16 Aralık 2014; 11:18:27 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • cetin.s kullanıcısına yanıt
    O zaman Gökhan bey zemine kurdurup sonra kendisi koyar makinenin üstüne

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi K-E-N-A-N -- 16 Aralık 2014; 11:56:19 >
  • Electroluxteki aparat delmeli değil, arkadan sıkıştırma yöntemi ile takılıyor. Siemens'i ben delmeli diye biliyordum, yeni aparat geliştirdiler demek ki. Siemens'te mevcut prosedürde çamaşır makinesi farklı marka ise üzerine kurulum yapılmıyor.

• Cevaplar için öncelikle teşekkür ederim.
    Sırayla üzerinden geçecek olursak :
    Serdar bey; size yaptığınız iş konusunda bir şey demedim sadece yetkili bayi olduğunuz için bizden daha doğru bilgiye ulaşmanız kaçınılmaz.Ayrıca verdiğiniz numaraya ulaşamadığım için size danışmak istedim ki zaten forumda bu amaçla herkes bir şeyler paylaşıyor.

Kenan Bey;Yarın makine bozulursa sıkıntı çıkartırlar açıkçası o riske giremem.

Candoğan Bey; Başka marka cihaz takılamayacağına dair Siemens'ten kesin olarak sorgulayabileceğim bir yer var mıdır?Açıkçası şu fiyatlarla Siemens almak çok daha cazip ki Electrolux'ün servisi kabul etmeliyiz ki çok zayıf.Genel merkez desek sorun çözmek yerine basit günlük çözümler üretiyor...Çok konuştum ama bana önerebileceğiniz cihazlar nelerdir?Ama Electrolux kurutma makineleri farkettiniz mi bilmiyorum çok zamlandı.

Kısacası arkadaşlar bana şimdilil Electrolux makinemin üzerinde 1-2 ay kullanabileceğim yeni evime taşınınca da yanına alacağım bir model (A++ özelliği olması önemli) önerir misiniz? Siemens mevcut özellikleri ve 2090 TL'lik fiyatıyla çok cazip ama aynı özellikler şuan AEG ve Electrolux te 2400 TL civarı ayrıca bide servis aklımdaki bir soru işareti olarak durmaktadır.

Örnek fiyatlar:
    AEG LAVATHERM T96699IH 2400 TL
    Electrolux EDH3686GDE A+ 8 Kg Kurutma Makinesi 1999 TL
    Electrolux (şuan kodunu bulamadım, önü gri olan modeli) 2400 TL en ucuz.

Yardımlarınız için çok teşekkür ederim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gggkkknnn -- 16 Aralık 2014; 17:07:54 >

• Merhaba Serdar Bey,
    Elimdeki makine electrolux ewf 1286 lew modelidir.Bu makine üzerine kurdurmak istiyorum.
    Kolay gelsin
  • Ben de candoğan hocanın tavsiyelerine uyarak 1286lew modeli almıştım çok memnunum. candogan62 hocam çok teşekkür ediyorum bizi bilgilendirdiğiniz için. Yorumlarınızı büyük heyecan ve ilgiyle takip ediyorum, sizden öğrendiğim bilgilerle adım çıktı bana soruyorlar hangi makine iyidir diye kaç makine aldırdım öyle. (bana kalsa kesinlikle electrolux almazdım adını dahi duymamıştım)
    Yine o tavsiyelerden Electrolux EDH3684PW3 kurutma makinesi aldım yeni. Servis makineyi üstüne kurmak için 2 farklı sistemle aparatla üst üste koyduğunu söyledi. Ucuz olanı 140 lira civarıydı, kaliteli olan 170 civarı tam hatırlamıyorum net fiyatlarını. Ucuzundan sipariş verdik (ellerinde hazır olmuyor, kuruluma gelince söylüyorsunuz sipariş veriyorlar) gelince haber vericez dediler. 2-3 hafta oldu hala bekliyoruz

• Serdar bey cihazı koyacağım yeri görseniz iki cihazı birbirine bağlamasanız da düşmez dersiniz.Yanları ve arkası kapalı makine için tasarlanmış bir yer.Sadece önü açık ona makine 60 cm ise toplamda yanlardan 5 'er cm boşluk kalacak şekilde 70 cm genişliğinde.Burada yanlar ve arkası duvar ve üzeri fayans kaplı yani riskli bir şey yok ama işte servis garantiyi başlatmıyorsa bu yolu seçemem.
    şuan oturduğum ev kendimizin ve anca sığıyoruz yeni yaptırdığım inşaatta ise her şeyi düşündüm.O yüzden rahatım.

Şimdi kış geldi , kurutma ihtiyacım arttı 2-3 ay beklemek istemiyorum.O yüzden şimdi almayı düşünüyorum..
    Özetle bana kurulum yapacak bir servis lazım :) Yada Arçelik alacağım onu her türlü kurdururum ama gidip Arçelik almak istemiyorum.
    Tşk

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gggkkknnn -- 17 Aralık 2014; 8:53:12 >
  • İmkansız :( Ben yalan dolan işleri de sevmem açıkçası.Yoksa 50 türlü bu işlemi yaptırırım ama ne gerek var değil mi.
    Bana yasal yoldan bir çözüm gerekiyor.
    Teşekkürler
  • Sizden alışveriş yapamadım zaten , çamaşır makinesi electrolux bulaşık profilo sanırım siemens kısmet olmayacak :)
    Teşekkür ederim yinede.
  • electrolux bağlantı aparatıni uygun fiyat a nereden alabilirim ? servis gelmeden elimde olsun istiyorum serviste 550tl diye söyledi satış elemanı..nette bulamadım.

• salih38yildirim S kullanıcısına yanıt

alabildiniz mi bende arayıştayım cevap verirseniz sevinirim

• Mrb servisten temin ettik /fiyat farkı olmadığı için montajı da servis yapıyor.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.