Şimdi Ara

KIŞ LASTİĞİ YARILDI.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
31
Cevap
1
Favori
1.318
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bu sene 3. kış olacak. çok fazla kullanmadım. Şehir içinde 30 km gibi yavaş hızda ufak bir çukurdan geçerken gümledi. Yanaktan 2-3 cm lik bir yarılma olmuş. lastikçi yamadığını bir sorun olmayacağını söyledi. Tabi yüksek hızlarda bir risk oluşturur. Continental ts 850 185/55/16 ölçülerini de istediğim an bulamıyorum. Bir müddet böyle yamalı kullanmak ne kadar mantıklı ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ornapsen -- 15 Aralık 2014; 10:04:34 >

• yanaktan yarılma durumunda bildiğim kadarıyla tamir de etkili bir çözüm olmuyor, görmeden etmeden de yorum yapmak yanlış, lastikçi sadece tamirci değil aynı zamanda lastik satan ve tanınan bilinen bir yerse dediği doğrudur, sadece tamirciyse genelde olmaz bu git yenisini al diyene rastlamadım daha
  • evet aynı zamanda lastik satan bir yer. . ön taraftaki yarılmıştı tamirden sonra arkadaki ile yer değiştirdi. normalde 5cm lik bir yama koyuyorsam buna daha büyük bir yama koydum dedi. Tabi lastiğin direnci o noktada kırıldı artık. Benim de markaya güvenim ... :( . yarın fotoğraf da koyarım.
  • O lastik çukura girince yarıldıysa, aynı şekilde tekrar patlama olasılığı çok yüksek.
    Bence riske atmayın. Lastiği değiştirin.
  • Lastigin markasını paylaşa bilir misiniz ? Marka en azından kullanıcıya algı saglayacaktır.
  • continental ts 850 185/55/16 . yarın foto da koyacağım
  • yine siz bilirsiniz ama bence o şekilde kullanmayın lastiği
  • quote:

Orijinalden alıntı: ornapsen

evet aynı zamanda lastik satan bir yer. . ön taraftaki yarılmıştı tamirden sonra arkadaki ile yer değiştirdi. normalde 5cm lik bir yama koyuyorsam buna daha büyük bir yama koydum dedi. Tabi lastiğin direnci o noktada kırıldı artık. Benim de markaya güvenim ... :( . yarın fotoğraf da koyarım.

Bence o lastği kullanma , arkaya takılması nasıl bir mantık neyi değiştirir.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Söküp takma işlemlerinde hayvan gibi davrandıkları için yanaklar riskli hale geliyor bence.
  • bir lastik normal şartlarda yanlardan patlamaz

ya üretim hatası vardır yada yanakları bir yere (genelde kaldırıma) kötü bir şekilde sürtüldüğünde hasarlanıp sonrasında yarılır

kaldırıma sürekli sürten kişiler görüyorum ,ya bunun çok kötü olduğundan haberleri yok yada umursamıyorlar
  • Fotoğraflar..

] KIŞ LASTİĞİ YARILDI.
     KIŞ LASTİĞİ YARILDI.

Yamadan dolayı biraz bombe de yaptı
     KIŞ LASTİĞİ YARILDI. KIŞ LASTİĞİ YARILDI.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ornapsen -- 16 Aralık 2014; 10:59:42 >

• ornapsen kullanıcısına yanıt
    bence o lastik bitmiş

yanakta olan bu kadar büyük yarığa yama yapan lastikçinizi de değiştirseniz iyi olur

bu tür hasarlarda hava yavaş yavaş değil anında ineceği için çok tehlikeli durumlara düşebilirsiniz ,kaymasın diye alınan kış lastiğinin havasının anında boşalması halinde olabilecekleri tahmin edersiniz zannederim
  • haklısınız resimlere baktıkça içim rahat etmiyor. yeni bir tane alıcam artık..
  • Lastik hava basınçlarını periyodik kontrol etmezseniz çukurda esneyip jant-yer arasında sıkışır o hale gelir. Yanak sürekli dönme esnasında esnediği için yama tutmaz. Lastikçi arkaya takmış zira yine kendiniliğinde yama atıp patladığında en azından kontrolü kaybedip kaza yaparsanız kendisini bulmayın diye. Bir takım (2 adet ) lastik alıp önlere takmanızı arkalara da en iyi durumda olan 2 sini aktarmanızı öneririm. 30 km ile takla atmak mümkün o nedenle yavaş giderim diye kendinizi kandırmayın. Başkasının da canına zarar gelmesin.
  • sert lastikler yarılmaya mecbur.?.aynı zaman'da firen mesafeleri'de değişir ,en mantıklı olan yaz ve kış lastiği olarak yumşak lastik tavsiyedir.

siz yarılan lastiği stepne olarak kullanın,yenisini almak en mantıklısı.

can taşıyan candan mal taşıyan maldan olmamasın..???...

efsanemühendis....zkz...
  • Yandan yama sıkıntılı iş. Bu tür yarılmalar için en güzel çözüm daha küçük janta kalın yanaklı lastik takmaktır. Belki estetik olmaz ama biraz daha uygun fiyatlı lastik alır(lastik fiyatlarında ölçüler önemli), balon yapma ihtimalini bile biraz azaltabilirsiniz.
  • Bizim tırın lastiğine yama yaptılar böyle yandan, usta dedi işte abi bişi olmaz eskisinden sağlam v.s v.s sökme takma dahil 100 lirayı cebe indirdi. Tıra malzeme yüklenirken gümledi daha yola çıkmadan.
  • Aslında temiz yamalansa gider ama iyi işçilik lazım.
  • Yanaga yama olmaz ne kadar iyi yapilirsa yapilsin.
  • Canınız yada başkasının canı, 300-400 TL.. den değersiz değildir.

Yanak hasarlarında tamir işine hiç girmeyin , atın o lastiği...
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.