Şimdi Ara

Sürücü Belgesi Sertifikası Hakkında

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
7
Cevap
0
Favori
211
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Ağustos 2012'de aldığım A2 sertifikam var. Hem aklımdan çıktığından hem de pek hevesim kalmadığından ehliyete dönüştürmedim. İnternette 2 yıl süresi oldugunu, fakat alındığı tarih mi yoksa içinde bulunduğu yıl mı oldugu konusunda bir bilgi bulamadım. Konu hakkında bilgisi olan varsa cevabını bekliyorum.

İyi akşamlar.
    Hazar

• Siz sorunun cevabını linkte bulabildiniz mi ?
  • Evet buldum. 1 ocak 2015' e kadar almaz iseniz hakkınız yanıyor.

Sürücü kurslarına giderek sertifika almaya hak kazanan ancak bunu sürücü belgesine dönüştürmeyenler 2015 yılına girmeden mutlaka belgeye dönüştürmeleri gerekiyor. Aksi takdirde belgeleri iptal olacak. Sertifikaların sürücü belgesine dönüştürülmesi için verilen 2 yıllık süre 2015 yılında doluyor.
  • Teşekkür ederim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: HazzaR

Arkadaşlar merhaba;

Ağustos 2012'de aldığım A2 sertifikam var. Hem aklımdan çıktığından hem de pek hevesim kalmadığından ehliyete dönüştürmedim. İnternette 2 yıl süresi oldugunu, fakat alındığı tarih mi yoksa içinde bulunduğu yıl mı oldugu konusunda bir bilgi bulamadım. Konu hakkında bilgisi olan varsa cevabını bekliyorum.

İyi akşamlar.
    Hazar

29/05/2013 ve öncesinde alınan tüm sertifikalar 29/05/2015 e kadar ehliyete dönüştürülmediği taktirde iptal edilecek.

29/05/2013 sonrasındaki sertifikaların geçerlilik süresi 2 yıldır.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.