Şimdi Ara

Lumia 435 sertifika onaylarından geçti

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
30
Cevap
0
Favori
585
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• Lumia 435 sertifika onaylarından geçti

Microsoft'un Nokia'nın mobil cihazlar bölümünü satın almasının ardından kendi ismini taşıyan ilk Lumia akıllı telefonunu geçtiğimiz aylarda tanıtmıştı. Anlaşılan Microsoft alt seviyeden ilerlemeye kararlı görünüyor. Firmanın Lumia 435 adında bir akıllı telefon üzerinde daha çalıştığı ortaya çıktı.

ABD haberleşme komisyonu ve Endonezya haberleşme komisyonu sertifika onaylarından geçen Lumia 435, donanımı itibariyle giriş seviyesi bir akıllı telefon. 4 inçlik ekranında 480x800 piksel çözünürlükte bir ekran yer alırken, Snapdragon 200 yongaseti gerekli gücü sağlıyor. Modelde 5MP çözünürlüğünde bir arka kamera mevcut. Boyut olarak model Lumia 520 ile benzer. 

Sadece boyut değil donanım olarak da Lumia 435 modelinin Lumia 520 modeli ile benzer olduğunu görüyoruz. Windows Phone ekosisteminin en çok satan akıllı telefonu konumundaki Lumia 520 modelini anlaşılan Microsoft bir anlamda tekrar pazara sunmak istiyor. 

Lumia 435 modeli daha önce Hindistan'a göderilen test prototiplerinin içerisinde de ortaya çıkmıştı. Birim fiyatı 57$ olan bu prototipin BV-5J adında yeni bir batarya taşıdığı tespit edilmişti. Bu bakımdan kısa süre içerisinde modelin piyasaya çıkması bekleniyor.  

• Koleksiyon yapası geliyor insanın

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Türkiye'ye en az 500 liradan gelir

• L520'nin Microsoft logolu olanı.

Her turlu gideri var.

• 400 den piyasası var Türkiye de.

• ismini kişiselleştirilebilir yapacağına arayüzü kişiselleştirilebilir yapsınlar. Nokia lumia daha çekici Microsoft lumia hiç güzel değil. fakat nokia devri bitti. bakalım Microsoft yönetimi daha ne tür facialara imza atacaklar.

• donanimin dusuk olmasi w10 iyi olmayacak kaygisi olusturuyor bende

• quote:

Orijinalden alıntı: oktayakgoz

donanimin dusuk olmasi w10 iyi olmayacak kaygisi olusturuyor bende

Sen bilmiyor musun her cihaza aynı güncelleme verilmeyecek

• ÇÖP

• General. kullanıcısına yanıt
    Adamlar zaten S5 , Note 4 ,iphone6 alma bunu al demiyor . Giriş seviyesi düşük fiyatli tel için ideal .

• biliyorum. yinede kaygilaniyorum

• carrefour geçenlerde 299 liraya 530 sattı buda bu civarlardan girerse en azından 300 tl lik telefon alan birisi işkence çekmek zorunda kalmaz alet kullanırken. lumialar 512 mb ramda 1gb lik androidden hızlı çünkü

• oktayakgoz kullanıcısına yanıt
    Ya siz iyimisiniz herkes w10 dan umudum yok diyo kardeşim Microsoft kendisi söylüyor w10 projesi bir çok firmanın yapamayacağı ve Microsoftun yıllardır üzerinden çalıştığı bir proje diye tek platform tek sistem projesi tek mağaza projesi Xbox,pc,tablet,tv,telefon hepsi tek isim altında tek mağazada birleşcek birinde yapılacak hata Microsoftun sonuna hazırlık olur ki Microsoft yabana atılcak bi sistemde değil.nokia devri bitti evet bitmesi gerekiyodu mecburi adamlar tek platform derken tek isim altında birleşmekten bahsediyor zaten.

• quote:

Orijinalden alıntı: 1zeus1

Ya siz iyimisiniz herkes w10 dan umudum yok diyo kardeşim Microsoft kendisi söylüyor w10 projesi bir çok firmanın yapamayacağı ve Microsoftun yıllardır üzerinden çalıştığı bir proje diye tek platform tek sistem projesi tek mağaza projesi Xbox,pc,tablet,tv,telefon hepsi tek isim altında tek mağazada birleşcek birinde yapılacak hata Microsoftun sonuna hazırlık olur ki Microsoft yabana atılcak bi sistemde değil.nokia devri bitti evet bitmesi gerekiyodu mecburi adamlar tek platform derken tek isim altında birleşmekten bahsediyor zaten.

Yahu microsoft hep diyor zaten. Bu dediklerini oturtması yıllar alır. 2 senedir wp kullanıyorum artık ümidim pek kalmadı.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Lumia 520 değil de, Nokia X'in WP versiyonu olmuş bu.
  • 57 dolar mı

• quote:

Orijinalden alıntı: 1zeus1

yazdiklariniz hepsi farkli input cihazlariyla calisan, farkli arayuzler kullanan hatta farkli mimaride islemcilere sahip cihazlar. bunlari birlestirmek hepsine tek isim vermek kadar kolay degil. keza microsft w8 ile bunu yapmaya kalkismadimi. masaustu kullanicilarina tablet arayuzunu pazarlamaya calisti. sonuclari ortada. isletim sistemini bir sekilde uydururlar buyuk sorun degil ama uygulamalari uydurmasi iste zor olan o. gelistiricilere tum arayuzlere, tum mimarilere uyumlu uygulamalar yaptirmak, hemde yuzbinlercesini, senelerce cabalayip bir yere varamiyacaginiz bir hayale donusebilir. keza bir platformun gercek gucu uygulama magzasidir,

• darkaura kullanıcısına yanıt
    Kastettiğin şey imkânsız gibi şuanlık ben onadan bahsetmiyorum misal telefon pc ile %100 senkonize olucak yani telefonu pcden rahatlıkla yonetip veri alışverişinde bulunabilecek.belki aramaları bile telefon ile yapabileceğiz tek bi e posta ile Xbox pc tablet pc telefonu senkronize edebileceğiz.

• microsoft çıkıp da windows phone 8 de artık bitti 10 la tamamen yeni bir sisteme geçiyorum demesin de öpün başınıza koyun, kaç yıldır windows mobil işletim sistemi kullandınız da onu yapıyor bunu yapıyor diyorsunuz... microsoft un bu zamana kadar yaptığı tek şey yeni sürümü çıkardığında eskiyi kullanım dışı bırakması, hiçbir zaman da çıkıp windows mobile zamanı olsun windows phone adını aldıktan sonra olsun çıkardığı ürüne bir sonraki sürümde bu cihaz çöp olacak demedi, mobil işletim sistemleri pazarında açık ara en az güvenilecek firma microsoft tur, önce bunu düşünerek konuşmakta fayda var

ayrıca bu senkronize olayı falan yeni bir keşif değil, bunu apple cihazlarla insanlar senelerdir yapabiliyor zaten, market aynı olmasına gelirsek de büyük palavradır o, aynı uygulama pc de çalışacak telefonda tablette çalışacak demek zaten tam komedi, yok böyle birşey, markete cep telefonu sürümü mobil sürümü ve pc sürümü konulacak, e bu zaten mevcut şu anda, aynı şeyi boyayıp alın size keşif diye iteleme derdinde olduklarından bu mevzu habermiş gibi sunulup duruluyor

bu aynı modellerin adını değiştirip sürekli piyasaya yeni ürün olarak sürme stratejisi de nokia dan miras kalmış birşey, nokia nın çökmesinin baş sebebi budur, rakipleri tek tük kuvvetli modeller çıkarıp tüm ilgilerini onlara verirken nokia günde 3 farklı model çıkarıyordu, ne müşteri bağlılığı sağlanıyordu ne de müşterinin güveni, haliyle telefon alacak adam da 1 hafta sonra üstüne bilmem kaç model çıkmış birçok özellik kırpılmış nokia yerine diğerlerini almaya başladı, bu 435 de başlı başına bir hatadır, 520 yle birebir aynı cihazı tekrar boyayıp piyasaya sürmekle hiçbir şey olmaz, dün 520 alan gidip de yeni model almaz, bugün 435 i almaya giden yarın nasılsa güncelliğini kaybedecek diye gidip de bunu almaz
  • Yalnız Nokia 4le başlayan bi telefon serisi yoktu , Microsoft biraz değişiklik yapalım demiş herhalde :)

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.