Şimdi Ara

Ekmek Yapma Makinası (121. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.819
Cevap
60
Favori
600.679
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 119120121122123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Ustacim zaten cok piyasasi olan bir urun degilmis.Yani bu urunun bosch siemens tarafindan uretilmisi yok :) kullanici yorumlarina bakarak karar verdim ins ileride teknik servisiyle sorun cikmaz

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Standartuye

Ustacim zaten cok piyasasi olan bir urun degilmis.Yani bu urunun bosch siemens tarafindan uretilmisi yok :) kullanici yorumlarina bakarak karar verdim ins ileride teknik servisiyle sorun cikmaz

Hadi hayırlı olsun o zaman.

• esse'nin kendi sitesinde indirimde 175 TL
    indirimi sepete ekleyince görebiliyorsunuz
    bugün veya yarın son diye biliyorum
    şu sıralar almayı düşünen varsa bu fiyata kaçırmasınlar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi machiner. -- 25 Kasım 2014; 9:29:06 >
  • machiner. kullanıcısına yanıt
    Akıl sağlığını korumak isteyen, Esse'nin kapısından bile geçmez. O kadar adi bir firma ve o kadar açık ve net yazıyorum.
    Bizzat tecrübe ettim.
  • Tecrübeni paylaşırsan sevinirim, istifade etmiş oluruz

• quote:

Orijinalden alıntı: machiner.

Tecrübeni paylaşırsan sevinirim, istifade etmiş oluruz

Esse'den bir çatal-bıçak takımı almıştık. Ömür boyu garantili diye satıyorlar böyle şeyleri. Ya da en azından o zamanlar öyleydi. (2010). Birkaç sene sonra bıçaklardan birinin sap kısmında bir metal çapağı oluştu. Hatta eşimin parmağına battı, kanattı. Ucuz-pahalı hiçbir mamülde görmediğim bir şeydi.

Ürünü aldık, Esse'ye götürdük.
    Kısaca şöyle dediler: "Bu takımın aynısından yok. Diğer mağazalara soralım. Oradan getirtip eksiğinizi giderelim."
    Bu böyle aylarca sürdü. Kaç telefon konuşması, kaç "biz size haber veririz, filanca gün tamam olur" yalanı... En sonunda, ısrarlı mücadelemiz neticesinde parayı geri vermeyi, malı iade almayı kabul ettiler.

O da nasıl. Mağazada 1 saatten fazla iade için bekletildik. İade için, satın almayı yaptığımız kartı şart koştular. Çoktan kapattığımız bir karttı. Orayı aradılar, burayı aradılar... Beklettiler, beklettiler. Nihayet nakit olarak paramızı geri verdiler. Tüm bu sürecin özeti şuydu: (Affedersiniz) İtin şeyine sokup çıkardılar müşterilerini.

Bir daha buradan mal alıp, bir sorunla karşılaştığımda aynı muameleyi görmemek için kapısından bile geçmemeyi yeğliyorum. Alan alsın ama böyle de bir tecrübe var.

Müşteriye satış sonrası hizmet sıfır.
    Üstelik ben, sorun çıktığı zaman markalarla iletişime geçtiğimde çok zaman hep olumlu geri dönüşler alan biriyim. Kendim zaten eski bir kurumsal iletişimciyim. Esse kadar berbat bir satış sonrası desteğe rastlamadım.

• quote:

Orijinalden alıntı: machiner.

quote:

Orijinalden alıntı: Elektrotek

Bir de şimdi gördüm karışımdan bahsetmişsiniz. Bu tip unları karıştırmanızı pek önermem içlerinden birinde bir bozulma varsa bütün para ve emeğiniz boşa gidecektir. Özelliklede belirttiğim unlar çok çabuk bozulan ürünler. Bu yüzden ayrı saklamak, ekmeği yaparken karıştırmak ve bittikçe azar azar almak çok daha mantıklı. Ben üretim tarihi en fazla bir ay önce olan ürünleri alıyorum -daha erken zaten bulunmuyor- buna rağmen bozulması sebebiyle bir kaç paket atmak zorunda kaldım.

hazır karışımlar çok pahalı malesef, her seferinde karışım hazırlamak da oldukça zahmetli oluyor.
    dediğiniz gibi bir defa komple karışımı mahvettim
    artık malzemeler ilk geldiğinde karıştırmadan önce iyice kontrol ediyorum, bir bozulma belirtisi varmı diye.
    onunla da yetinmeyip her malzemeden teker teker beyaz un ve tam buğday unu ile karıştırıp ekmek yaparak deniyorum

hammaddeler.com'da bir ara hepside oluyordu ve hiç sorun yaşamadım ama artık bulunmuyor
    en son ekolojimarket.com'dan aldım bir kaç ürün bozuk çıktı
    sadece son kullanm tarihinin geçmemiş olması da yetmiyor
    adamlar nerede ne koşulda saklıyorlar oda çok mühim

doğalsan'a bir ara mesaj yazdım;
    perakente satışınız yokmu veya hangi firmalara toptan şatış yapıyorsunuz diye,
    belli başlı büyük mağazaları sıraladılar ama hiç birinde hepsini birden veya sürekli bulmak mümkün değil malesef

Kusura bakmayın çok geç bir yanıt ama yeni bakabildim. Doğalsan ürünü bulmak gerçekten çok zor, ama temin edebildiğim tek yer Beğendik mağazaları. Migroslarda ise sadece karışım ürünleri bulunuyor.

• FAKİR PANE DELUXE kullanan arkadaşlar önerir misiniz? essenso vb başka markaya göre artı/eksi yönleri varsa nelerdir? evde essenso'nun ekmek yapma makinesini bir süre yakınızmızdan alıp kullandık memnun kaldık ama daha iyi bir öneri olacaksa fakir (450w değeri için) vb önerilerinizi bekliyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: drserk

FAKİR PANE DELUXE kullanan arkadaşlar önerir misiniz? essenso vb başka markaya göre artı/eksi yönleri varsa nelerdir? evde essenso'nun ekmek yapma makinesini bir süre yakınızmızdan alıp kullandık memnun kaldık ama daha iyi bir öneri olacaksa fakir (450w değeri için) vb önerilerinizi bekliyorum

450w nedir? Elektrik sarfiyatı mı model adı mı?
  • Fakir'in sitesinde yazıyor. elektrik sarfiyatı için belirtilmiş bir değer diye düşünüyorum. sonuçta tek bıçaklı
  • drserk kullanıcısına yanıt
    Bıçakla elektrik gücünün ilgisi olmaz ki. Ama 400 vat ise gerçekten zayıf bir makineymiş derim. Benim tek bıçaklı Arçelik 700 vat gücünde!
  • tek bıçak tek motorlu olur diye düşünerek bağlantı kurdum. tabi olay bıçak gücüne dayalı ise bilemem.. zayıf mı değil mi... ekmek yapma makinesi konusunda fakir önerilen bir marka mıdır?
  • hepside tek motorlu, o konuda bir sıkıntı çıkmaz
    benim tavsiyem hep çift bıçaklıdan yana oldu

fakiri hiç deneme fırsatım olmadı ama esse'yi bende denedim güzel makina
    her ne kadar lektem arkadaşımız çatal-kaşık takımında sorun yaşamış olsada türkiye piyasasındaki ortalama cihazların en iyilerinden
    geçen ay sitesinde indirim vardı, bitti. belki mağazalarda bulabilirsin.

EYM.ler genelde fazla sorun çıkaran karmaşık makinalar değil
    o yüzden fazla kasmaya gerek yok
  • teşekkür ederim, bende yeni gördüm.
    ankaraya yolum düşerse beğendikleri bir araştırayım.
    hatta doğalsan'a bile uğramayı düşünüyorum, güvercinlikteydi zannedersem
  • yaklaşık 4 senedir surekli kulanıyoruz en güzeli prmier di ama o model şuan yok satışta birde fakirri denedim malesef kulanılacak gibi degildi kazanı premiere uyuyordu oyle yedek parça olarak degerlendırdım

arçelik de 2 seneden fazla kulandım hiç sorun çıkarmadı (premier bir kaç sefer servıs yolunu gordü)
    çift ekmek yapan model garanti bitince işide bitti
    öneri ve bilgiler için teşekkürler
    Firmaların önce fiyatını yükseltip sonra ind yaptık demeleri ahlaksızca. Buna esse de dahil. Bu ürün 149 tlden satılırdı hep. İndirim dönemlerinde 99 tlye düşerdi.

Bu arada arçelik yeni modelini çıkarmış. Sitesinde çok detay yok. Ama farklı bir tasarım olmuş. İncemek lazım yakından. Modeli K 2720. Fiyatı ise korkunç. 359 tl.

• evet ahlaksızlık konusunda sana katılıyorum, çok haklısın.
    uzun zamandır internette o fiyatlara artık inmiyor, mağazalarda durum nedir bilmiyorum.

arçelik'in yeni modeli n11'de bir mağaza 258 tl.den satıyor, sağolsun bir kaç resim çekmiş koymuş.
    nedense üretici firmalar EYM hakkında hep ketumlar. detaylı bir bilgi ve görsel sunmuyorlar.

ürün gördüğüm kadarıyla tek bıçaklı. kapağı biraz değişik, plastik aksamı cam yapmışlar.

özelliklerde ise baget yapma dikkati çekiyor. bir ara moulinex'in bir modelinde vardı, zannedersem ona benzer bir şey. aslında güzel bir özellik ama baget aşamasını elle yapmak gerekiyor

glutensiz ekmek programı ve Ekstra sessiz çalışma farklı özellikler gibi gözüksede, kullanmadan incelediğim kadarı ile benim açımdan çok farklı bir ürün değil. hele o fiyat hiç değil
  • ekmek-yapma-makinesi

Bu ürün fiyatı nasil?
  • Gabren G kullanıcısına yanıt
    Arçelik K2715, bu forumda çok konuşuldu. Kullanıcısı çok. Fiyatı konusunda fikir sahibi olmak için bayilerden fiyat alıp karşılaştırmak iyi olur.
    Bayileri de tek tek dolaşmaktansa İnternet'ten telefonlarını bulunup aramak daha az yorucu olacaktır.
  • 
Sayfa: önceki 119120121122123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.