Şimdi Ara

Ekmek Yapma Makinası (52. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
2.819
Cevap
60
Favori
600.678
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 5051525354
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • alla alla benimkinden neden yedek kap çıkmadı acaba? bide benim bıçak artık çıkmıyor bunu nasıl çıkartacağız? bu arada tel kutunun içindeki straforun kenarından çıkıyor dikkatlice bakın derim
  • quote:

Orijinalden alıntı: mllm

Eski kitapçığı biraz büyültüp koymuşlar ama yanına da Renkli basım büyük bir kitapçık daha eklemişler. Çok güzel tarifler var. Taratayım da eklerim buraya.

hayırlı olsun! yeni tarif kitabı bekleniyor...
  • quote:

Orijinalden alıntı: yokan

alla alla benimkinden neden yedek kap çıkmadı acaba? bide benim bıçak artık çıkmıyor bunu nasıl çıkartacağız? bu arada tel kutunun içindeki straforun kenarından çıkıyor dikkatlice bakın derim

Yedek kap 4 yıl önce aldığım makinenin kabı. Yeni makineden yedek kap çıkmıyor.
    Bıçağı çıkarmak için; ekmeği kaptan aldıktan sonra kabın dibine 1-2 parmak kadar su koyup bir müddet beklet, kalan ekmek parçaları yumuşayınca bıçak çok kolay çıkıyor.
    Hakikaten teli straforun içine sokmuşlar iyi ki kutuyu atmamıştım eski makineyi koymuştum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mllm -- 28 Eylül 2010; 9:50:42 >

• Sıcak fırsatlarda yeni okudum; Vatan'da Simbo 4705 80 Tl'ye düşmüş.
    Ben pazar günü aynı yerden 90'a almıştım.
  • ben aldigim 2 ekmek makinesinide iade ettim.
  • kaç aydır hiç ekmek almıyorum hep bununla yapıyorum çok iyi oldu
  • mrb, ben de yakında aranızdayım. sayenizde iyice heveslendim ve siparişi verdim, sabırsızlıkla bekliyorum..

siparişim: AEG Clatronic Ekmek Yapma Makinası BBA 2605

inşallah iyi bir makinadır. ne övgü ne yergi.. hiç bir yoruma rastlamadım.
  • Ekmek yapma makinası'nda Moulinex'i göz ardı etmeyin derim. Ben sinboyu sadece 1 hafta kullandım geri iade ettim. ( Boyutu küçük olduğu için). Gidip moulinex Home Bread XXL modelini aldım. Herkese tavsiye ederim. Forumda bir arkadaş sinbo'nun bıçak kısmında 3. yılda boya atmasından söz etmiş. Sinbo kullanalar dikkatli olun derim. Kontrol edin boya atması var mı yok mu diye. Sağlıklı ekmek yiyecem diye sağlığınızdan olmayın.
  • Ben de bugün Boyner' den 199TL, 6 taksitle Kenwood BM450 aldım.
    Yanında musluklu blender hediyesi ile.
  • Dostlar,

Bir hevesle bu makinalardan alıp herhangi bir sebepten 1 ya da 2 kez kullanıp rafa kaldıran oldu mu, bir gazla zamanında taze meyva sıkacağı almıştık, öylece kaldı da aynı şeyi yaşamak istemediğim için soruyorum.

2 kişilik, çok fazla ekmek tüketmeyen bir aile için küçük bir model önerebilir misiniz?
  • Biz de 2 kişiyiz. Hanım 2 günde bir ekmek yapıyor ve ekmek almıyoruz şimdilik.
    Şimdilik diyorum çünkü senin durumunda olduğu gibi katı meyve sıkacağı da almıştım, bir süre kullandı ve bir köşede duruyor öylece.
    Bakalım bu makineden ne zaman sıkılacak bizimkisi
    Ama şunu söyeliyeyim, ekmekler çok lezzetli.
  • Geribildirim için teşekkürler TuVNeRa
  • @eozen81, yukarıda da yazdım. Kullanan kullanıyor. Alışkanlık haline getirmek gerek.
    Biz 2. makineyi aldık. Birincisi 4 yılda hurda oldu.
  • tşk mllm,

peki 2 kişi için hacim olarak ufak hangi modeli almalı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Hazar

Ben de Kenwood'u denedim. 3 saat 25 dakikalık programın sadece son 55 dakikasında "pişirme" işlemi yaptı. Geri kalan kısım yoğurma ve dinlendirme kısmı. İlk ekmeği Sinangil Çavdar Unu karışımıyla yaptım. Ek olarak ceviz ve dereotu ekledim. Dereotları kayboldu, bir sonraki sefere farklı içerikler denerim.
    Oldukça kabardı ekmeğim.

Ekmek Yapma Makinası

Kapağın altındaki vidalar paslanmış mı? Benim makine aynısı. 2. kullanımda sağ ön vida paslandı.

• Allah iyiliğinizi versin. Sayın Soberman'a akıl verenler çıkmış. Töbe yarabbim. :)
  • EYM almak istiyorum...

Essenso kullanan var mi?? Tavsiye eder msnz??

Baska ne tavsiyeniz olur...
  • ekmek yaparken karşılaştıklarım,evde ekmeği ben yaparım hanımlar nedense pek bu işi sevmiyorlar

iyi bir marka aldım ekmek yapmıyor diye geri verdim sonra sinbo aldım iyi netice alamadım,kitapçığından süre programlarına baktım en uzun mayalanma
    programını buldum bu çok önemli buda program nosu iki (2) dir sonuç mükemmel 3-4 senedir kullanıyorum diğer programlara hiç bakmadım.
    maya olarak 1 dolu tatlı kaşığı dr oetker kuru toz maya,1 tatlı kaşığı tuz ve 1 tatlı kaşığı şeker.süt kullanacaksanız az kullanın çay bardağı yeter.
    Büyüklük olarak iyi çünkü daha fazla büyük ekmek bayatlıyor.Ekmek piştikten makineden çıkarılmamalı 1-2 saat sonra servislenmelidir.
    Ayrıca no 8 ile güzel pizza hamuru yapıyorum.

Afiyet olsun.
  • Çift Hazneli Ekmek Yapma Makinesi

Ekmek Yapma Makinası

Çift Hazne ile aynı anda iki farklı lezzette ekmek yapabilme
    450 gr X 2
    Güç (w) 800
    Program Seçimi (adet) 11
    Pişirme Seçimi Çok, Orta, Az
    Zamanlayıcı
    Cam Pencere
    Sesli Uyarı
    On/off Düğmesi

Çift hazneli olması ilgimi çekti, ama ne kadar gerekli onu da bilmiyorum.
    Büyük bir ekmektense iki parça ekmek daha pişkin olabilir
    Fakat 800 watt az değil mi ?

Deneyimi olanlar, bu çift hazneye ve Arçelik'e bir yorum getirebilirler mi
    Teşekkürler

• 
Sayfa: önceki 5051525354
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.