Şimdi Ara

Ekmek Yapma Makinası (49. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.819
Cevap
60
Favori
600.676
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 4748495051
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

4.demede tutturduk :) gayet iyi pişiriyor ve tadı mükemmel oldu
  • Merhaba,
    Bizde Arcelik K2710 aldık. Standart ekmegi deniyoruz ama olmuyor. Bizim 4uncu deneme de
    olmadı. Yaptıgınız herseyi basamak basamak ve kullandıgınız urun miktar ve markalarını
    yazarak detaylı olarak anlatırmısınız?
    tesekkurler,
  • Malzemeler:

210 ml su (ılık)
    2 ölçek yağ (kaşığın büyük tarafıyla)
    2 ölçek tuz (kaşığın küçük tarafıyla)
    2 ölçek şeker (kaşığın büyük tarafıyla)
    3.5 kup un
    2 ölçek instant maya (kaşığın küçük tarafıyla)

Yapılışı:

Yoğurma parçasını taktıktan sonra sırasıyla ;

Su, yağ, tuz, şeker, un ve en üste maya eklenir.

Pişirme; standart - çok pişirme

"Malzemeler oda sıcaklığında olacak."
    --
    Un markasını eklemiyorum bizde değiştirmek istiyoruz.. Söke un iyi diyorlar alıp deneyeceğiz.

quote:

Orijinalden alıntı: foctatum

Merhaba,
    Bizde Arcelik K2710 aldık. Standart ekmegi deniyoruz ama olmuyor. Bizim 4uncu deneme de
    olmadı. Yaptıgınız herseyi basamak basamak ve kullandıgınız urun miktar ve markalarını
    yazarak detaylı olarak anlatırmısınız?
    tesekkurler,

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Birce -- 5 Nisan 2010; 19:15:08 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Birce

Malzemeler:

210 ml su
    2 ölçek yağ (kaşığın büyük tarafıyla)
    2 ölçek tuz (kaşığın küçük tarafıyla)
    2 ölçek şeker (kaşığın büyük tarafıyla)
    3.5 kup un
    2 ölçek instant maya (kaşığın küçük tarafıyla)

Yapılışı:

Yoğurma parçasını taktıktan sonra sırasıyla ;

Su, yağ, tuz, şeker, un ve en üste maya eklenir.

Pişirme; standart - çok pişirme

--
    Un markasını eklemiyorum bizde değiştirmek istiyoruz.. Söke un iyi diyorlar alıp deneyeceğiz.

Un markası ustalaştıktan sonra çok önemli değil. Fakat ilk başlarda hazır un karışımları kullanılırsa kolayca kabaran güzel ekmekler yapılıyor moral takviyesi olur.

Biz ekmek makinasını 5-6 senedir kullanıyoruz, şu anda her tür unla iyi ekmek yapabiliyoruz, örneğin şu anda taş değirmen tam buğday açık un kullanıyoruz zor kabarıyor ama değişik program ve karışımlarla iyi sonuç alınıyor

• Merhaba Arkadaşlar,
    Bir EYM almaya karar verdim ama ne alacağımı bilemiyorum.
    Sizce TEFAL 3001 mi KENWOOD BM256 mı alayım?
    Yada başka bir makine mi alayım?
  • Selamlar..Kısa süre önce Tefal 3001 ekmek yapma makinesi aldık..Alet piyasada satılan hazır karışımlarla (sinangil) yapıldığında çok mükemmel ekmekler yapmasına rağmen kitapçığındaki tariflere uyarak normal unlarla ekmek yapmaya çalıştığımızda güzel sonuçlar vermiyor..3 deneme yaptık..İlk 2 si başarısız oldu..3.deneme de ekmek kalıp olarak güzel olmasına rağmen tat olarak daha çok pastaya benzedi ve kabukları biraz sert oldu...Bir de üst kısım içine çökük çıkıyor makineden..Bu neyden kaynaklanıyor acaba..Un kalitesinden olabilir mi? Gramajları tutturmak için minik bir mutfak tartısı dahi aldık..:(
  • quote:

Orijinalden alıntı: x15

Selamlar..Kısa süre önce Tefal 3001 ekmek yapma makinesi aldık..Alet piyasada satılan hazır karışımlarla (sinangil) yapıldığında çok mükemmel ekmekler yapmasına rağmen kitapçığındaki tariflere uyarak normal unlarla ekmek yapmaya çalıştığımızda güzel sonuçlar vermiyor..3 deneme yaptık..İlk 2 si başarısız oldu..3.deneme de ekmek kalıp olarak güzel olmasına rağmen tat olarak daha çok pastaya benzedi ve kabukları biraz sert oldu...Bir de üst kısım içine çökük çıkıyor makineden..Bu neyden kaynaklanıyor acaba..Un kalitesinden olabilir mi? Gramajları tutturmak için minik bir mutfak tartısı dahi aldık..:(

program ayarını doğru yaptığınızdan emin olun
  • quote:

Orijinalden alıntı: NitroWar

quote:

Orijinalden alıntı: x15

Selamlar..Kısa süre önce Tefal 3001 ekmek yapma makinesi aldık..Alet piyasada satılan hazır karışımlarla (sinangil) yapıldığında çok mükemmel ekmekler yapmasına rağmen kitapçığındaki tariflere uyarak normal unlarla ekmek yapmaya çalıştığımızda güzel sonuçlar vermiyor..3 deneme yaptık..İlk 2 si başarısız oldu..3.deneme de ekmek kalıp olarak güzel olmasına rağmen tat olarak daha çok pastaya benzedi ve kabukları biraz sert oldu...Bir de üst kısım içine çökük çıkıyor makineden..Bu neyden kaynaklanıyor acaba..Un kalitesinden olabilir mi? Gramajları tutturmak için minik bir mutfak tartısı dahi aldık..:(

program ayarını doğru yaptığınızdan emin olun

Denemeler sonuç verdi..Makine gayet güzel ekmekler yapıyor...

• Şu an hangi makinayı önerirsiniz , fiyat max 150 lira olmalıdır.
  • merhabalar,

fotolar esliginde basarılı ekmekler... elinize saglık.

ben de yeni bir eym almaya karar verdim, kenwood bm 250 bizimkilerde kaldı. gene kenwood ama bu sefer bm450 niyetlendim.

netten en ucuz bulabildigim boynerde, fiyatı 254 tl.

bana onerebileceginiz daha uygun fiyatlı yer var mı?

---murat_5320; sana piyasada 120-140 tl fiyat aralıgında kenwood bm250 onerebilirim. kullandım ve memnun kaldım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kabrero -- 19 Nisan 2010; 16:34:41 >
  • Selam arkadaşlar..

Anneme anneler günü hediyesi olarak ekmek yapma makinası almak istiyorum..

Ne tavsiye edersiniz?? Max: 200 - 250 civarı
  • King K-107 mı alsam Sinbo SBM-4705
    hangısı daha ıyıkı acaba
  • Abim konu linkini attı, okudum, aklımı çeldiniz

İlk işim para biriktirip bi tane almak olucak.
    Sonrasında ise cılkını çıkarana kadar ekmek yapıcam
  • Abiler, ablalar, kardeşler, dostlar... ekmek yapma makinesi dediğiniz nedir ki? Altında bir rezistans, bir de küçük motor var hepsi o. TV, Telefon, otomobil falan olsa anlarım. Altın kaplama olsa ne yazar. En ucuzunu alın işinizi haydi haydi görür. Bende sinbo var. 3 yıldır haftada 1-2 defa ekmek yaparım. Maşallah tık demedi. Gidip pahalı markalara boşuna para vermeyin.
  • hergun ekmek yapılmazmı bunlarda?
  • yapılır niye yapılmasın
  • Evet arkadaşlar Edaisy nickli kardeşime yani aileme netten bir sinbo 4507 aldım pazartesi elinde olacak....edaisy delidir bakın neli neli ekmekler çıkarır size resimler ekler aklınız durur benden sölemesi :D
  • hadi hayırlı olsun bakalım bende sinbo 4507 almayı dusunuyorum bu hafta
  • merhabalar biz de de kenwood bm250 var ayarını bir türlü tutturamadık ayarını tutturamadığımız gb bir de kullanma klavuzunu kaybettik. nette deli gb aramama rağmen hiç bir yerde bulamadım. rica etsem elinde olan birileri pdf olarak atabilir mi? yardımcı olacak arkadaşlara şimdiden çok teşekkürler!
  • quote:

Orijinalden alıntı: dark_prencess

merhabalar biz de de kenwood bm250 var ayarını bir türlü tutturamadık ayarını tutturamadığımız gb bir de kullanma klavuzunu kaybettik. nette deli gb aramama rağmen hiç bir yerde bulamadım. rica etsem elinde olan birileri pdf olarak atabilir mi? yardımcı olacak arkadaşlara şimdiden çok teşekkürler!

klavuzu burdan indirebilirsinhttp://www.ekmeksanati.com/documents/Ekmek%20tarifleri_Kenwood.pdf

bizdede kenwood var ilk başlarda klavuza bakıyordum ama yaptıkça zaten alışıyor insan, ortalama birşey tutturuluyor.örneğin 1kg lik ekmek için biz

330ml su, 2 kap un, 1,5 küçük ölçek maya, şeker, tuz, bir büyük ölçek sıvı yağ

ölçülerinizi kullanıyoruz.burda dediğim değerler makine ile gelen kap ve ölçek için geçerli.

• 
Sayfa: önceki 4748495051
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.