Şimdi Ara

Ekmek Yapma Makinası (43. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.820
Cevap
60
Favori
600.665
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 4142434445
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar, bozulan ekmek makinesinin yerine yeni çıkan ucuz Beko'yu alacağım ama,

Geri sayfalardaki tariflerde Arçelik makinelerde tavaya önce mayanın konduğunu, sonra ayrı bir kapta malzemelerin karıştırılarak eklendiğini, sonra pişirme tavasına döküldüğünü gördüm.

Bana göre bu çok saçma ve uğraşılmaz bir şey. Ben direkt sıvılardan başlayıp tüm malzemelerin sadece ekmek tavasına konacağı (yani başka bir kaba dökmekle uğraşılmayacağı)bir model alacağım. Zira bizim rahmetli Sinbo öyleydi.

Beko'nun yeni çıkardığı 2505 modeli de böyle mi acaba? Kullananlar bilgi verirse çok sevinirim. Eğer üst modelindeki gibiyse almayacağım.
  • quote:

Orjinalden alıntı: candogan62

Arkadaşlar, bozulan ekmek makinesinin yerine yeni çıkan ucuz Beko'yu alacağım ama,

Geri sayfalardaki tariflerde Arçelik makinelerde tavaya önce mayanın konduğunu, sonra ayrı bir kapta malzemelerin karıştırılarak eklendiğini, sonra pişirme tavasına döküldüğünü gördüm.

Bana göre bu çok saçma ve uğraşılmaz bir şey. Ben direkt sıvılardan başlayıp tüm malzemelerin sadece ekmek tavasına konacağı (yani başka bir kaba dökmekle uğraşılmayacağı)bir model alacağım. Zira bizim rahmetli Sinbo öyleydi.

Beko'nun yeni çıkardığı 2505 modeli de böyle mi acaba? Kullananlar bilgi verirse çok sevinirim. Eğer üst modelindeki gibiyse almayacağım.

Ben Beko 2505 kullanıyorum, sıvıların önce konulduğunu biliyordum ben de ilk defa duydum farklısını..Beko'yu gönül rahatlığıyla alabilirsiniz,diğerlerinden hiçbir eksiği yok zira fiyatı da çok uygun...forumda onunla yaptığım ekmeklerin resimleri de var,daha fazla bilgi isterseniz yazarım.

• @KX25,

Sizi yeniden aramızda görmek çok güzel. Ekmekler ve Sürbisa gayet uyumlu olmuş.

@xhoax,

Yeni bir ekmek dostuna daha aramıza hoş geldiniz diyorum. DeLonghi forumda biraz zayıf kalmıştı, destek için sizden biraz da fotoğraf istiyoruz. Ayrıca fırsat linki için teşekkür ediyoruz, ilgilenen arkadaş olacaktır mutlaka.

Söke uygulaması Tost Ekmeği:
     Ekmek Yapma Makinası

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi soberman -- 18 Mart 2009; 22:05:03 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: KX25

Ben Beko 2505 kullanıyorum, sıvıların önce konulduğunu biliyordum ben de ilk defa duydum farklısını..Beko'yu gönül rahatlığıyla alabilirsiniz,diğerlerinden hiçbir eksiği yok zira fiyatı da çok uygun...forumda onunla yaptığım ekmeklerin resimleri de var,daha fazla bilgi isterseniz yazarım.

Resimleri ve yazılarınızı inceledim, gerçekten hoş. Beko'nun diğer gri renkli olan modelinde ayrı kapta karıştırılarak yapılması gerektiği yazılmış, 2505'te tariflerin normal olmasına sevindim:) 900gr da yapabildiğine göre bugün sipariş veriyorum. Umarım sizin gibi memnun kalırım. Yardımınız için teşekkürler.
  • Beko BK2505 siparişini vermiş bulunuyorum. Hayırlısı olsun bakalım. Hepsiburada.com'dan aldım, 4.5TL olan kargo bedavaya gelsin diye bir de babama Nivea aftershave aldım umarım ondan kazıklanmamışızdır:D Toplam 104TL/8 taksit. Ne zaman gelecek sabırsızlıkla bekliyorum.
  • merhaba cevaplarınız için teşekkürler.ben makinamdan çok memnunum beko 2500 tavsiye ederim demem şuki kitapcığındaki tarifle küçük ekmek oluyor.biz 6 kişilik bir aileyiz bende malzemeleri arttırarak daha büyük bir ekmek elde ettim .şimdi ekmeyim baya kabarıyo nerdeyse cama deycek.etrafımdaki eş dostlarımada en kısa zamanda bir ekmek pişirme mak. almalarını tavsiye ediyorum.ben ilk önce bir yakınımda mulinex xxl le pişen ekmekleri gördüm çok beyendim.eşimede ekmekten getirip yedirdim.hemen ertesigün hiç araştırmadan arkadaşının dükkanından beko 2500 aldı. mulinexle pişen ekmekler daha beyez pasta tadı var benim ekmeklerim sizin resimleriniz gibi.bende acaba makinadan makinaya fark edermi diye düşünüyorum.vee artık hazır ekmek almıyorum. haaa ilk denememde 3 ekmeyim ziyan oldu ben tariflerden bilirken meyer aldığım un bayatmış unumu dağiştirdim mis gibi ekmeklerim oldu.
  • quote:

Beko BK2505 siparişini vermiş bulunuyorum. Hayırlısı olsun bakalım. Hepsiburada.com'dan aldım, 4.5TL olan kargo bedavaya gelsin diye bir de babama Nivea aftershave aldım umarım ondan kazıklanmamışızdır:D Toplam 104TL/8 taksit. Ne zaman gelecek sabırsızlıkla bekliyorum.

Ben de Hepsiburada dan almıştım EYM mi, hayırlı olsun diyorum şimdiden,Yapacağınız ekmeklerin fotoğraflarını bekliyoruz ..
  • Ben Essence marka ekmek yapma makinesi kullaniyorum,5 ay once 99 tl ye almistim,cok memnunum.
  • quote:

Orjinalden alıntı: soberman

@KX25,

Sizi yeniden aramızda görmek çok güzel. Ekmekler ve Sürbisa gayet uyumlu olmuş.

@xhoax,

Yeni bir ekmek dostuna daha aramıza hoş geldiniz diyorum. DeLonghi forumda biraz zayıf kalmıştı, destek için sizden biraz da fotoğraf istiyoruz. Ayrıca fırsat linki için teşekkür ediyoruz, ilgilenen arkadaş olacaktır mutlaka.

Söke uygulaması Tost Ekmeği:
     Ekmek Yapma Makinası

Teşekkürler hocam hoş bulduk. Net'e işyerimden bağlanıyorum ama fırsat bulursam ekmeklerin fotoğraflarını çekip burada sizlerle paylaşacağım.

• Burayı ilk kez görüyorum.Güzel bir konu olmuş.Bizde Kenwood'un ekmek yapma makinesi var.Modelini bilmiyorum,başlarda zorluk çektim,ama şimdi pek sorunum yok.Fakat sadece SÖKE'nin unlarını kullanıyoruz.Mesela,7 tahıllı olanı güzel.Başka tariflere bakacağım şimdi,güzel şeyler vardır mutlaka.

Ürünü alalı birkaç ay oluyor,ama keşke daha önceden alsaymışım.Tertemiz,mis gibi ekmek yiyoruz.
  • merhaba severin 3986 almayı düşünüyorum bu makinayı alıp kullanan memnun kalan veya şikayetci olan varmı acaba?
    birde nette deveyuku ve pratikev siteleri güvenlimi oradan alışveriş yapıp sorun yaşayan varmı acaba
    yardımlar için şimdiden herkese teşekkür
  • quote:

Beko BK2505 siparişini vermiş bulunuyorum. Hayırlısı olsun bakalım. Hepsiburada.com'dan aldım, 4.5TL olan kargo bedavaya gelsin diye bir de babama Nivea aftershave aldım umarım ondan kazıklanmamışızdır:D Toplam 104TL/8 taksit. Ne zaman gelecek sabırsızlıkla bekliyorum.

ah hocam 5 gün daha bekleyemedin mi ? )))
    ben de bugun sipariş verdim hizlialda 79 lira/ 10 taksit lkdv dahil ve kargo ücretsiz

neyse hayırlısı artık
  • Ben 85 e aldım:(
  • kepekli ekmek yaptı eşim
    güzel oldu
    tarifteki tuz bana birazcık fazla geldi bir dahasına tuzu azaltacağız
    700 gramlık yaptık tavanın yarısına kadar kabardı

Ekmek Yapma Makinası

Ekmek Yapma Makinası

Ekmek Yapma Makinası

• Takip edenler bilir. Ekmek yapma makinesinin yoğurma kolunu kaybetmiştim. Dün itibari ile servis aracılığıyla, kaybolan parçaya kavuştum. Bir ücrette almadılar. Sağolsunlar...
  • quote:

Orjinalden alıntı: HiGHWAYMOUSE

Takip edenler bilir. Ekmek yapma makinesinin yoğurma kolunu kaybetmiştim. Dün itibari ile servis aracılığıyla, kaybolan parçaya kavuştum. Bir ücrette almadılar. Sağolsunlar...

Sizin adınıza çok sevindim. Ücret almamaları da ayrı bir güzellik. Kaldığınız yerden devam ...
  • quote:

Orjinalden alıntı: HiGHWAYMOUSE

Takip edenler bilir. Ekmek yapma makinesinin yoğurma kolunu kaybetmiştim. Dün itibari ile servis aracılığıyla, kaybolan parçaya kavuştum. Bir ücrette almadılar. Sağolsunlar...

Çok sevindim bende, demekki servis önem veriyor müşteriye, çok güzel,yeniden kaybetmezsininz inşallah
  • arkadaşlar bende beko 2505 model EYM alarak aranıza katıldım..tecrübeli arkadaşlara bir sorum olacak:
    pizza hamurunu EYM kullanarak elde edebilirmiyiz, bu konuda bilgisi olan arkadaş varsa paylaşırsa memnun olurum,
    ..özellikle soberman arkadaşın sitesini inceledim cok faydali ve guzel bilgiler ve tarifler vermiş kendisine teşekkür ederim, ancak pizza hamurunun EYM ile değilde elde yapımı anlatılmış..
    ..EYM ile bu pizza hamuru nasıl elde edebiliriz bu konuda araştırma yapmama rağmen bir bilgiye ulaşamadım, yardımcı olacak olan arkadaşlara şimdiden teşekkürler.
  • quote:

Orjinalden alıntı: tsert61

arkadaşlar bende beko 2505 model EYM alarak aranıza katıldım..tecrübeli arkadaşlara bir sorum olacak:
    pizza hamurunu EYM kullanarak elde edebilirmiyiz, bu konuda bilgisi olan arkadaş varsa paylaşırsa memnun olurum,
    ..özellikle soberman arkadaşın sitesini inceledim cok faydali ve guzel bilgiler ve tarifler vermiş kendisine teşekkür ederim, ancak pizza hamurunun EYM ile değilde elde yapımı anlatılmış..
    ..EYM ile bu pizza hamuru nasıl elde edebiliriz bu konuda araştırma yapmama rağmen bir bilgiye ulaşamadım, yardımcı olacak olan arkadaşlara şimdiden teşekkürler.

Merhabalar, bende aynı marka EYM kullanıyorum. Soberman hocamın sitesindeki pizza tariflerinden birinin hamurunu EYM de hazırladım
    hamuru EYM de hazırladıktan sonra tarifde yazılanları uyguluyoruz yani,ben hamurları eşit parçalara bölüp buzdolabı poşetine koyup havasını aldım ve kapattıp,b öyle beş parçşa hamurum oldu, sonra plastik bir kaba koydum hepsini bir gece buzdolabında bekleyince hamur daha güzel oluyor,biraz zahmetli bu pizzayı yapmak ama

link bu çok da güzel oldu,en azından Soberman hocam görüntüsünü beğendi
    http://www.ekmeksanati.com/documents/kaliforniya_usulfc_pizza.html

• cevabınız için teşekkür ederim..

quote:

Orjinalden alıntı: KX25

quote:

Orjinalden alıntı: tsert61

arkadaşlar bende beko 2505 model EYM alarak aranıza katıldım..tecrübeli arkadaşlara bir sorum olacak:

Merhabalar, bende aynı marka EYM kullanıyorum. Soberman hocamın sitesindeki pizza tariflerinden birinin hamurunu EYM de hazırladım
    hamuru EYM de hazırladıktan sonra tarifde yazılanları uyguluyoruz yani,ben hamurları eşit parçalara bölüp buzdolabı poşetine koyup havasını aldım ve kapattıp,b öyle beş parçşa hamurum oldu, sonra plastik bir kaba koydum hepsini bir gece buzdolabında bekleyince hamur daha güzel oluyor,biraz zahmetli bu pizzayı yapmak ama

link bu çok da güzel oldu,en azından Soberman hocam görüntüsünü beğendi
    http://www.ekmeksanati.com/documents/kaliforniya_usulfc_pizza.html

• 
Sayfa: önceki 4142434445
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.