Şimdi Ara

Ekmek Yapma Makinası (40. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
2.820
Cevap
60
Favori
600.612
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 3839404142
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Moulinex XXL Baget/Pide modelini kullanan bir yakınımın yaptığı ekmeğin fotoğraflarını sizlerle paylaşmak istiyorum. Ekmek 700 gr beyazlatılmamış ekmeklik un, 400 ml süt ve 2 çorba kaşığı zeytinyağı içeriyor ve kabuk rengi orta seçilerek fransız ekmeği programında pişirilmiş.

Değerli Soberman usta ve diğer deneyimli arkadaşların değerlendirmelerini bekliyorum.

Ekmek Yapma Makinası

Ekmek Yapma Makinası

• @pink_white,

Öncelikle piyasaya yeni çıkan pide ve baget özellikli Moulinex EYM konusunda bizi aydınlattığın için teşekkürler.

Pide ve baget özelliği ile fiyatı konusunda da bilahare bilgi alabilirsek memnun oluruz.

Ekmek, kabuk ve doku olarak gayet güzel görünüyor. Kısmi pişmeme ya da renk farklılığı görünmüyor. Hacim olarak da dolgun. Tepe Kümbeti ve Maya Sönüm Yırtığı izi mevcut. Farklı uygulamalar ile bunların çok daha bariz hale gelebileceğini umuyorum.

Ekmek:
  • quote:

Orjinalden alıntı: pink_white

Sevgili Arkadaşlar,

Moulinex XXL Baget/Pide modelini kullanan bir yakınımın yaptığı ekmeğin fotoğraflarını sizlerle paylaşmak istiyorum. Ekmek 700 gr beyazlatılmamış ekmeklik un, 400 ml süt ve 2 çorba kaşığı zeytinyağı içeriyor ve kabuk rengi orta seçilerek fransız ekmeği programında pişirilmiş.

Değerli Soberman usta ve diğer deneyimli arkadaşların değerlendirmelerini bekliyorum.

Ekmek Yapma Makinası

Ekmek Yapma Makinası

pink_white merhabalar !
    Evet, 750 gr lık ekmek çok güzel olmuş,mükemmel.
    900 gr. un ve 525 ml sıvı ile yapılan 1.5kg lik tam ekmeleriniz nasıl oluyor, resimleriniz varmı?

• Sayin Arkadaslar merhaba;

pink_white'in fotosunu gondermis oldugu ekmegin yapan kisi olarak bende foruma dahil olmak istedim.
    Moulinex'in baget ve pide fonksiyonlu makinesini 1 ay kadar once aldik. Suana kadar yaptigimiz 30 a yakin ekmegin 1-2 tanesi haric hepsinde super netice aldik. Daha oncekilerin fotograflari yok ama bundan sonraki ilginc ekmeklerin fotograflarini foruma gonderecegim.

Bu makinenin bence en buyuk avantaji cift isitici olmasindan kaynaklaniyor. Piyasadaki cogu makinede sadece alt kisimda isitma elemani var. Oysa bunda biri altta biri ustte olmak uzere 2 adet isitici var. Bu sayede sanirim cok homojen bir pisirme yapabiliyor.

Pide yada baget fonksiyonunu henuz kullanmadik ama en kisa zamanda onu da deneyip sonuclarini sizlerle paylasiriz.

g.m.y. arkadasimiz 1500 gr.lik ekmegi sormus.:
    Fotograftaki ekmek 1000 gr lik ekmek ve neredeyse makinenin camina degecekti. O nedenle 1500 grlik ekmek buyuk ihtimal tasacaktir. Ancak tam bugday unu ile yaptigimiz ekmekler bu derece kabarmiyor. Belki o tip ekmekler icin 1500 gr.lik ekmek denenebilir.

Saygilar

• Tekrar Merhaba;

Son yaptigim ekmegin tarifi ve fotograflari asagida.
    Yorumlarinizi bekliyorum.

SUPER HIZLI EKMEK (1:20)

400 gr. sut
    2 cay k. tuz
    1,5 yemek k. seker
    2 yemek k. sivi yag
    250 gr. Soke tam bugday unu
    370 gr. beyazlatilmamis Besas unu (Bursa Halk Ekmek)
    4 cay k. Yuva maya

Makinenin 5 numarali programinda sadece 1 saat 20 dk da hazir oluyor.
    Ilk 8 dk. yogurma, 27 dk. dinlendirme ve 45 dk. pisirme yapiyor.
    (Keske ekmegin kokusunu gonderecek bir teknoloji olsaydi )

Saygilar

Ekmek Yapma Makinası

• Sevgili mesut1966,

Foruma hoş geldin. Ekmek gerçekten çok güzel görünüyor. Ellerine sağlık. Pide ve Bagetlerini de bekliyoruz.
    Yaptığın ekmeğin diğer resimlerini de ben eklemek istiyorum.

Sevgiler..

Resimler:
    1- 8dk.lik yoğurmadan hemen sonra
    2- Haznenin icerisinde
    3- Kesit

Ekmek Yapma Makinası

Ekmek Yapma Makinası

Ekmek Yapma Makinası

• Bu güzel EYM (Moulinex Home Bread Baguette) ile ilgili bir sorum olacak; çift ısıtma rezistanslı olduğunu belirtmiştiniz, Web adresinde kaç watt olduğu belirtilmemiş, 1.650 Watt olduğu doğru mu acaba?
  • Evet dogrudur.
    Uzerindeki etikette 1650 Watt oldugu yaziyor.

Saygilar...
  • 1650 Watt???? benim EYM 600 Watt.. Çok fonksiyonlu olduğu için sanırım bu fazladan wattlar
  • Arkadaşlar merhabalar,

Resimde görünen bu gece yapmış olduğum ekmek, kendimi geliştirmek açısından sizlerden iyi veya kötü yönde her türlü eleştriye açığım.

Ekmek Yapma Makinası

Bir türlü şuraya büyük resim yükleyemedim,arkadaşlardan yardımıcı olan olurmu?

Ekmek Yapma Makinası

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi g.m.y. -- 6 Mart 2009; 10:25:57 >

• Resim büyüklüğü en uygun böylemi oluyor?

Ekmek Yapma Makinası

Ekmek Yapma Makinası

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi g.m.y. -- 6 Mart 2009; 10:34:46 >

• Arkadaşlar formdaki ekmekleri görünce dayanamadım bende bir EYM alacağım.
    hangi markalar iyi acaba kapasite olarak 1,5 kg olan makinalar fazla beğenilmemiş galiba
    (ekmeğin üzeri beyaz kalıyomuş )
    acaba MOULINEX nasıl
  • @g.m.y.

Ekmek fotoğrafını 800/600 çözünürlükte de ekleyebilirsiniz. Maximum 200 kb olması gerektiği için dosyayı küçültmelisiniz. Bu konuda İrfanView programını önerebilirim. Fotoğrafı bu programda açıp farklı kaydet komutuyla bir başka isimle kaydederseniz ciddi şekilde küçülüyor dosya.

Yanlış hatırlamıyorsam siz de 1,5 kg lık Moulinex EYM kulanıyordunuz. Ekmeğiniz çok başarılı görünüyor, ellerinize sağlık.. Kaç gramlık bir ekmek olduğunu ve tarifini de eklerseniz sevirim.

Saygılar..
  • bizim de ekmek yapma makinemiz bugün geldi
    sbm 4705 aldık
    eşim ilk ekmeğe başladı
    imkan olursa resmini çekip koyacağım
    evde ekmek işi nasıl olacak merak ediyorum
    konuya katkısı olan arkadaşlara da teşekkür ederim
    belirtilen tecrübeler bizim de bu konuya pozitif bakmamızı sağladı ve sonuçta makineyi
    aldık
  • Herkese selamlar,

Topikteki paylaşımları çok beğendiğimi söylemeden geçemiyeceğim, herhalde buraya katılanların kendi güzelliğinden olmalı.

Resmini eklediğimin ekmeğin içeriği şöyle:

50 ml süt ile birlikte 475 ml su toplam sıvı 525 ml.
    2 yk zeytin yağı
    2 ölçek tuz
    2 yk şeker
    50 gr mısırunu
    75 gr çavdar
    75 gr kepekli un
    700 gr beyaz un
    2 ölçek "Yuva" granül maya

Moulinex XXL de program 3 , orta kabuk ve 1500 gr ayarında 3 saat 47 dakikada pişti. Sıcak tutma programından faydalanmadım ve üzerini ince pamuk bezle soğuyuncaya kadar örtülü tuttum.

Soberman arkadaşımada özel mesaj için ayrı teşekkür ederim.
  • quote:

Orjinalden alıntı: g.m.y.

Herkese selamlar,

Topikteki paylaşımları çok beğendiğimi söylemeden geçemiyeceğim, herhalde buraya katılanların kendi güzelliğinden olmalı.

Resmini eklediğimin ekmeğin içeriği şöyle:

50 ml süt ile birlikte 475 ml su toplam sıvı 525 ml.
    2 yk zeytin yağı
    2 ölçek tuz
    2 yk şeker
    50 gr mısırunu
    75 gr çavdar
    75 gr kepekli un
    700 gr beyaz un
    2 ölçek "Yuva" granül maya

Moulinex XXL de program 3 , orta kabuk ve 1500 gr ayarında 3 saat 47 dakikada pişti. Sıcak tutma programından faydalanmadım ve üzerini ince pamuk bezle soğuyuncaya kadar örtülü tuttum.

Soberman arkadaşımada özel mesaj için ayrı teşekkür ederim.

iyi akşamlar arkadaşlar bende yeni EYM ci olarak aranıza katıldım.
    G.Y.M anlaşılır bi şekilde verdiğin tarif için teşekkürler cup mup bi türlü anlamıyorum

• @Reordinary merhbalar,
    Seve seve yazdım, birbirimize faydamız dokunursa ne mutlu.

Yaw benim nickname de G.M.Y. aynı E.Y.M gibi. sakın karıştırmayın arkadaşlar.Belkide böyle çok ekmek yapmaya devam edersem EYM olacağım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi g.m.y. -- 7 Mart 2009; 0:53:38 >
  • ekmek başarılı oldu
    eşim yaptı tabi
    iyi olmasına o da sevindi
    ölçülere çok dikkat etti 700 gr olandan yaptı
    fotoğrafını çektim yarın yüklemeye çalışacağım
  • tadı da güzel oldu

Ekmek Yapma Makinası

Ekmek Yapma Makinası

Ekmek Yapma Makinası

• ımmm mütüş duruyo hocam ustalarıma bişey danışıcam şimdi bizimkiler normal beyaz un , pakmaya , tuz kullanarak yapıyolar exsta bişey yok tadıda açıkçası tatmin edici deyil. bugunden itibaren olaya el koyucam, un çeşitlerini gördüm yulaf ,çavdar, köy ekmeği karışımı bunları temin edip sütünü t.yağını karıştırıp yapılan ekmek tat olarakta ilk yaptıklarımıza benzemez demi ..
  • 
Sayfa: önceki 3839404142
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.