Şimdi Ara

ÇAMAŞIR VE BULAŞIK MAKİNESİ ARIZALARI TEKNİK DESTEK

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
48
Cevap
4
Favori
14.900
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar ben beyaz eşya elektronik kart ve beyin tamiri yapıyorum ve elimden geldiğince sorunlarınızı çözmeye çalışıcam.

• bosch bulaşık makinesi akinesi ntc sensörü yanmıs servis 400 diyor doğrumu başka caresi yokmu
  • quote:

Orijinalden alıntı: nazliatci

bosch bulaşık makinesi akinesi ntc sensörü yanmıs servis 400 diyor doğrumu başka caresi yokmu

cihazın modelini yazarsan sana daha yi yardımcı olablirim ama şunu söylim o fiyatı verenin yatacak yeri yok beni arayablirsin 5325714235
  • quote:

Orijinalden alıntı: karttamir

quote:

Orijinalden alıntı: nazliatci

bosch bulaşık makinesi akinesi ntc sensörü yanmıs servis 400 diyor doğrumu başka caresi yokmu

cihazın modelini yazarsan sana daha yi yardımcı olablirim ama şunu söylim o fiyatı verenin yatacak yeri yok beni arayablirsin 5325714235

Alıntıları Göster
    selam bende arızalı bir çamaşır makinesi kartı var vestel intraton 1000 8 bacaklı bir entegresi is yapmış çevresini sorun onda olduğu belli entegreyi söktüm aynısını nasıl bulurum üstünde
    VIPer 12a GF179548 yazıyor yardımcı olursan sevinirim izmirde olsan direk sana getirirdim
  • dostum oncelıkle kart uzerınde gordugun ıs yanık degıl motor komurunden gelen tozdur vıper 12a besleme entegresıdır.cıhazınıza hıc elektrık gelmıyorsa tespıtınız dogru. ararsan yardımcı olmaya calısırım 5325714235
  • quote:

dostum oncelıkle kart uzerınde gordugun ıs yanık degıl motor komurunden gelen tozdur vıper 12a besleme entegresıdır.cıhazınıza hıc elektrık gelmıyorsa tespıtınız dogru. ararsan yardımcı olmaya calısırım 5325714235
    Selam kardeşim,

Güzel bir bir konu başlatmışsın.
    Ben aslında deneyimli bir elektronikçiyim. Sorunum şu.

Arçelik 6034 bulaşık makinem var. Makine bir süredir ara sıra yaptığı arızayı şu an devamlı yapıyor.
    Programı ayarlayıp ana düğmeye basıyorum, makinenin ışıkları yanıp hazır duruma geçiyor, sonra normal olarak start tuşuna bastığımda makinenin başkaması gerekiyor. Düğmeye basınca makine kalkış yapıyor, motor sesi ve fıskiye sesi duyuyorum, sonra 1-2 saniye aralıklarla devamlı olarak kalkış yapıyor ve stop ediyor. stop ederken ışıklar zayıflayarak sönüyor ve sonra yine başlıyor. Bu böyle devam ediyor. Motorun kalkış yapması için bir kondansatörü varmış, bundan olurmu dedim ama duyduğuma göre motor kalkıyor. Ön paneli iki defa söktüm, kartta herhangi bir şey varmı diye baktım ve temizleyip kurutup yerine tekrar taktım, sonuç değişmedi. Karttanmı olur bilemiyorum.

Cevabınızı bekliyorum.

Hakan.
  • bizde arçelik 6050m bulaşık makinesi var.Düğmeye basıldığında su boşaltma alma işlemleri sesi geliyor-.Ama makinenin içersinde yıkama işlemi yok.Su girmiyo..Makineyi çaliştırdım boşaltma sesi geldi sonra su alma işlemi başlayınca makineyi kapatıp içesine 5_6 litre su döktüm.Tekrar çalıştırdım.Makinedn ses geliyor ama fiskiye dönmüyor.içersine döktüğüm suyun bir kısmı boşaltmış ama yıkama yok.İçine bir adet bardak koyduk o bile hiç ıslanmamış.Sirkülasyon pompası haricinde bir arıza olabilirmii.Neresini sökeyim.teşekkürler..
  • quote:

Orijinalden alıntı: shakti

Selam kardeşim,

Güzel bir bir konu başlatmışsın.
    Ben aslında deneyimli bir elektronikçiyim. Sorunum şu.

Arçelik 6034 bulaşık makinem var. Makine bir süredir ara sıra yaptığı arızayı şu an devamlı yapıyor.
    Programı ayarlayıp ana düğmeye basıyorum, makinenin ışıkları yanıp hazır duruma geçiyor, sonra normal olarak start tuşuna bastığımda makinenin başkaması gerekiyor. Düğmeye basınca makine kalkış yapıyor, motor sesi ve fıskiye sesi duyuyorum, sonra 1-2 saniye aralıklarla devamlı olarak kalkış yapıyor ve stop ediyor. stop ederken ışıklar zayıflayarak sönüyor ve sonra yine başlıyor. Bu böyle devam ediyor. Motorun kalkış yapması için bir kondansatörü varmış, bundan olurmu dedim ama duyduğuma göre motor kalkıyor. Ön paneli iki defa söktüm, kartta herhangi bir şey varmı diye baktım ve temizleyip kurutup yerine tekrar taktım, sonuç değişmedi. Karttanmı olur bilemiyorum.

Cevabınızı bekliyorum.

Hakan.

Alıntıları Göster
    quote:

Orijinalden alinti: shakti

Selam kardesim,

Güzel bir bir konu baslatmissin.
    Ben aslinda deneyimli bir elektronikçiyim. Sorunum su.

Arçelik 6034 bulasik makinem var. Makine bir süredir ara sira yaptigi arizayi su an devamli yapiyor.
    Programi ayarlayip ana dügmeye basiyorum, makinenin isiklari yanip hazir duruma geçiyor, sonra normal olarak start tusuna bastigimda makinenin baskamasi gerekiyor. Dügmeye basinca makine kalkis yapiyor, motor sesi ve fiskiye sesi duyuyorum, sonra 1-2 saniye araliklarla devamli olarak kalkis yapiyor ve stop ediyor. stop ederken isiklar zayiflayarak sönüyor ve sonra yine basliyor. Bu böyle devam ediyor. Motorun kalkis yapmasi için bir kondansatörü varmis, bundan olurmu dedim ama duyduguma göre motor kalkiyor. Ön paneli iki defa söktüm, kartta herhangi bir sey varmi diye baktim ve temizleyip kurutup yerine tekrar taktim, sonuç degismedi. Karttanmi olur bilemiyorum.

Cevabinizi bekliyorum.

Hakan.

selamunaleyküm sevgili abicim öncelikle tesekkür ederim. Senin cihazyndaky sorunun kayna?y kart ba?ka bir yerine bakmana gerek yok beni ararsan yardymcy olurum 532 571 42 35
  • quote:

quote:

Orijinalden alinti: shakti

Selam kardesim,

Güzel bir bir konu baslatmissin.
    Ben aslinda deneyimli bir elektronikçiyim. Sorunum su.

Arçelik 6034 bulasik makinem var. Makine bir süredir ara sira yaptigi arizayi su an devamli yapiyor.
    Programi ayarlayip ana dügmeye basiyorum, makinenin isiklari yanip hazir duruma geçiyor, sonra normal olarak start tusuna bastigimda makinenin baskamasi gerekiyor. Dügmeye basinca makine kalkis yapiyor, motor sesi ve fiskiye sesi duyuyorum, sonra 1-2 saniye araliklarla devamli olarak kalkis yapiyor ve stop ediyor. stop ederken isiklar zayiflayarak sönüyor ve sonra yine basliyor. Bu böyle devam ediyor. Motorun kalkis yapmasi için bir kondansatörü varmis, bundan olurmu dedim ama duyduguma göre motor kalkiyor. Ön paneli iki defa söktüm, kartta herhangi bir sey varmi diye baktim ve temizleyip kurutup yerine tekrar taktim, sonuç degismedi. Karttanmi olur bilemiyorum.

Cevabinizi bekliyorum.

Hakan.

selamunaleyküm sevgili abicim öncelikle tesekkür ederim. Senin cihazyndaky sorunun kayna?y kart ba?ka bir yerine bakmana gerek yok beni ararsan yardymcy olurum 532 571 42 35

Alıntıları Göster
    Selam tekrar,
    Cevabın için teşekkürler,
    Kartı tamir ettim, makine çalıştı. teşekkür ederim.
  • karttamir K kullanıcısına yanıt
    merhaba hocam arcelık ıkı programlı bulasık makınası sureklı calısıyor ve su kacırıyor bır tamırcı arkadas geldı tavsıye ıle kartın uzerındekı entegre yanmıs dedı bu suyu sureklı ısıtır dedı degıstırdı o entegredekı parcayı bır elektronık tamırı yapan bırısne... geldı taktı ama devam edıyor arıza parca degısmıs oncekının kenarında hafıf bı yanık sıyah renk vardı napmak lazım neyden yapar bunu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi muvakkit -- 10 Ocak 2015; 15:50:23 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: muvakkit

merhaba hocam arcelık ıkı programlı bulasık makınası sureklı calısıyor ve su kacırıyor bır tamırcı arkadas geldı tavsıye ıle kartın uzerındekı entegre yanmıs dedı bu suyu sureklı ısıtır dedı degıstırdı o entegredekı parcayı bır elektronık tamırı yapan bırısne... geldı taktı ama devam edıyor arıza parca degısmıs oncekının kenarında hafıf bı yanık sıyah renk vardı napmak lazım neyden yapar bunu
    merhaba öncelikle yazdıkların beni çok aydınlatmadı yani sen makinanın kartını tamir ettırdın ve hala makınen programı bitirmyormu? kartın bir fotosunu atarsan net cevap alırsın
  • Arçelik 8180 nf kart tamiri
  • hocam merhaba öncelikle; evde bulunan arçelik 6050 m bulaşık makinası temiz yıkamıyordu önce su fışkırtan kanalları temizledim sorunu çözdüm bir süre sonrada makina yine çok temiz yıkamamaya başladı ve bulaşıkları ıslak bırakıyor. Ayrıca dün makinanın altında su boşalmamıştı makinayı boşta çalıştırdım suyu tahliye etti. Makinanın kapağını söktüm küçük elektronik kartı kontrol ettim bir sorun gözükmüyor ama kondansatörden olabilirmi veya arıza nedir şimdiden teşekkür ederim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: BEYİNCİ

Bu mesaj silindi.
    Selamun Aleyküm değerli ustalar.

Bosch Classixx 5, 800 devir makinemiz normal şekilde çalışıyor. Sorun 30 derecede iken suyu 60 derecede gibi fazla ısıtıyor.

NTC sensörünü değiştirmek sorunu çözer mi? yada aynı sıkıntıyı yapabilecek başka parçalar var mıdır?

Saygılar... @bakımcıı @BEYİNCİ @karttamir
  • quote:

ntc ve kartın kontrol edilmesi gerekir

Teşekür ederim.
  • quote:

ısıtma yapmıyordur makinanız entegre dediğinizde muhtemelen roledir...kartı kontrol etmekte fayda var...arayın yardımcı oluruz

sagolun hocam makınayı ıhtıyacı olan bırı ıstedı yerıne almanya uretımı sıemens aldım
  • merhaba bizde arçelik 5900e var bugün çalıştırdıktan sonra biraz su sızdırdı 30 40 sn sonrada e2 hatası verdi yardımcı olabilirmisiniz
  • BEYİNCİ B kullanıcısına yanıt
    peki ne yapmam gerekiyor
  • Merhaba,

garanti kapsamında olan (2018 yılına kadar), hatta garanti süresini uzatmak için bedel ödediğim çamaşır makinesi.

Çamaşır makinesi için gelen servis elemanı, makinenin kapağının açma mekanizmasını değiştirmiş. Fakat kırılan tırnaktan kaynaklanan bu özrün kullanım hatası olduğunu söyleyerek 94 lira bedel istemiş. Evde olmadığım için, bizimkiler ellerine tutuşturulan makbuzu görünce, bedeli ödemiş. Akşam eve gelince durumu öğrendim. Siemens Merkez ile görüştüm. Yorum yapmadan dinledi ve kapattı.

Bu müneccim arkadaşı tebrik ediyorum. Tırnak kırılırken arkadaşa haber vermiş olmalı?

Kırık tırnak imalat hatası olamaz yani?
    Birkaç yere şikayette bulundum.
    Devamında tekrar merkezden arayıp kırık parçalar garanti kapsamında değil dediler.
    Yuhhh Siemens...
    Artık her yere yazıyorum.

Tevfik Ardıçlı

İyi günler
  • Çamaşır Makinesi & Bulaşık Makinesi & Nf Buzdolabı Elektronik Kart ve Beyin Tamiri
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.