Şimdi Ara

tel ve manyetik

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
13
Cevap
0
Favori
357
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Cort x1 ve marshall mg10cf var elimde teller çok paslı peçete sürdüğümde resmen kahve rengi oluyor telleri değiştirmem lazım hangisini alayım ve manyetikleri de yanında değiştirsem ne kadar artar performansı

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• cort x1'e manyetik mi o gitar çöp kardeşim hiç masraf yapma istersen YJM Seymour Duncan tak fayda etmez sen git önce adam gibi bi gitar al derim
  • Yetenek varsa hiç bir gitar çöp olmaz dostum çok yanlış düşünüyorsun başlangıç için gayet yeterli bir gitar

• tellerin o kadar eskimesini beklemen hata. tel masrafındna kısayım derken bu sefer paslı teller fretleri mahveder. Ayarını ne kadar yaparsan yap cızırdama yapar çalınmayacak duruma gelir ve fret değişimi masrafı çıkar ki, luthierler bunu yapmak için cort x1in kendinden daha fazla ücret isterler...

gitarına 400 500 liralık seymour duncanda taksan o amfi ile 1000'de 1 bile performans artışı hissedemezsin...
  • Ben daha yeni aldım amfiyi elimi sürmedim taş çatlasın 3 gündür elimde gitar zaten öyle ağır tonlar değilde biraz daha duman tarzı istiyorum teller çok paslı ve sap ayarı kaçmış sanırım perdeye basınca çok cızırtı oluyor ve sanırım tel titrerken sapa değiyor :/ anlayan kimse yoktu geçirdiler cort x1 en azından fazla birşey ödemedim 250 liraydı bir sene kadar idare etse yeterli araştırmalarıma göre en fazla 2 ayda bir değiştirmem gerekiyormuş yarın götüreceğim değiştirmeye gitarın tellerini oratalama ne kadar tutar kazık yemeyeyim de :/
  • quote:

Orijinalden alıntı: blackangelw57

Ben daha yeni aldım amfiyi elimi sürmedim taş çatlasın 3 gündür elimde gitar zaten öyle ağır tonlar değilde biraz daha duman tarzı istiyorum teller çok paslı ve sap ayarı kaçmış sanırım perdeye basınca çok cızırtı oluyor ve sanırım tel titrerken sapa değiyor :/ anlayan kimse yoktu geçirdiler cort x1 en azından fazla birşey ödemedim 250 liraydı bir sene kadar idare etse yeterli araştırmalarıma göre en fazla 2 ayda bir değiştirmem gerekiyormuş yarın götüreceğim değiştirmeye gitarın tellerini oratalama ne kadar tutar kazık yemeyeyim de :/

Teller normalde 20-30 lira civarı. Ama sap ayariyla beraber yaptırırsanız bir 60-70 civarı tutabilir ki sapı attıysa eğer ayar yaptırmadan kullanmanızı tavsiye etmem sogutabilir gitardan.onun dışında o gitara manyetik vb masraflar yapmanizi onermiyorum ogrenene kadar kullanin sonra satın ya da bir kenara koyun ve yeni güzel bir gitar alin

• Hakli arkadaslar manyetik alma.Git herhangi bir tel al cok farketmez markasi daddario ,elixir, ernie ball bunlar iyi markalardır.Elixir pahalidir ama geç paslanir tavsiye ederim.

• Fender aldım arkadaşlar öyle yapacağım öğreneyim kenarı atar yeni birşey alırım cort x1 pişmanlıktır

• Hocam en iyisini yapmışsınız manyetik değişimi fala yapıp masrafa girmeyin

• quote:

Orijinalden alıntı: blackangelw57

Fender aldım arkadaşlar öyle yapacağım öğreneyim kenarı atar yeni birşey alırım cort x1 pişmanlıktır

Başlangıç için iyidir dotum bu arada sana tavsiyem ernie ball tel kullan
  • ernie ballın super slinkysi var üst telleri normalden ince ondan kullanıyorum ben

ilerlemek istiyorsan gitarı değiştir ,x1in klavyesi seni frenler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Avatarım Ağır Çekim -- 19 Aralık 2014; 23:09:49 >
  • Bu teli değiştirme zamanı gelince onuda denerim teşekkür ederim biraz öğrenip almak istiyorum yeni birşey anca para biriktiririm hem aldığımda şöyle 1000liralık sağlam birşey olsun diye bekleyeceğim

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.