Şimdi Ara

Samsung WD1142XVM/YAH Kurutmalı Çamaşır Makinesi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
32
Cevap
2
Favori
5.684
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    http://www.gold.com.tr/samsung-wd1142xvm-yah-kurutmali-camasir-makinesi_u

fikir acisindan bir eski neslinin videosu

http://www.youtube.com/watch?v=cFFmzu-3U1A

herkese selam. uzun arastirmalarim sonucunda basliktaki 14/7 kurutmali camasir makinesini almis bulunuyorum. urun 1 kac gune elime ulasir. daha sonra detayli paylasimlarda bulunurum
    ilk olarak bu makine normal olculerin disinda ve fiyati da yuksek bir urun. dolayisi ile az kullanicisi olmasi gayet normal bir durum. her ne hikmetse hic kullanici yorumuna rastlamadim. o yuzden de bu konuda bulusup baska arastiran ve almak isteyen arkadaslara deneyimlerimizi aktarabilelim istedim. umarim kullanan bir kac kisi yorumlarini ekler.

Karar vermeme sebep olarak ise

1- 7-8 kg lik camasirin 9 kg lik bir makinede degilde 12-14 kg lik makinede daha saglikli yikanacagi dusuncesindeyim. 14 kg tamamini kullanmasakta hacim iyidir.
    2-kombo makinelerde kurutma kapasitesi genelde dusuk kaliyor. 9/7 makine olamayacagindan 14/7 tercih ettik.
    3- bi suru battaniye-yorgan tarzi yikanmasi gereken esyamiz var ve 10-12 lik makineler o konuda icimize sinmedi bi turlu.
    4-13 yillk evliyiz ve ilk makinemizi (beko 2612c 5 kg 800 devir) bu surede gayet guzel kullandik. artik yeter diyerek uzun sureli kullanma umidiyle bu makineyi tercih ettik.
    5- bu urunun benzeri LG de 17/9 olarak yakin olculerde var. fiyati 300 tl yukarda. o yuzden yonelmedik.
    6-evimizde buyuk te olsa 1 makine icin yerimiz var. o yuzden 1+1 ayri ayri makine alamiyoruz.
    7- kurutma bizim icin cok elzem degil. artik ne performans verirse bize yeter diyecegiz.
    8- avrupada bu tarz makinelerin kullanildigini bizde ise simdilik yayginlasmadigini dusunuyorum.

simdilik hoscakalin. fikirleri ve tecrubesi olan arkadaslar paylassin lutfen.

• Fiyati nedir hocam

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 3300 tl
  • Tambur hacmi ne kadar acaba?
    Bu arada hayırlı olsun.

• emrahsnr kullanıcısına yanıt
    tesekkur ederim

birebir urun uzerinden kendi aldigim olculerle hesaplamalarima gore 122.4 lt hacim var.
    kapak icindeki dairenin capi da 41 cm . 12 kg da ise kapak 33 cm hacim 89 lt . bilginize.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi orjam -- 12 Aralık 2014; 15:01:12 >
  • Tekrar merhaba;

Makinemiz dün yurtiçi kargo. Ile geldi. Daire kapısına bırakıldı. Bir gün önce servisi arayıp kayıt yaptırmıştım. Kargodan 10 dk sonra servis geldi. Kurulumu yaptı. Samsung Servisi'nin bu kadar hızlı ve iligil olması beni şaşırttı açıkcası. Bu samsung kullanan tüketiciler içi bir kazançtır.

Gelelim makinenin kullanımına ve performansına

Ilk mesajda bahsettiğim maddeleri tek tek ele alalım.

1- 7-8 kg lik camasirin 9 kg lik bir makinede degilde 12-14 kg lik makinede daha saglikli yikanacagi dusuncesindeyim. 14 kg tamamini kullanmasakta hacim iyidir.
    1-c: 7-8 kg çamaşırı 2.5 saat kadar zamanda yıkayıp kuruttu. Gayet rahat ettik.

2-kombo makinelerde kurutma kapasitesi genelde dusuk kaliyor. 9/7 makine olamayacagindan 14/7 tercih ettik.
    2-c: 1 Naci maddedeki durum gerçekleşti. Iki aşamalı kurutma yapmaya gerek kalmadı.

3- bi suru battaniye-yorgan tarzi yikanmasi gereken esyamiz var ve 10-12 lik makineler o konuda icimize sinmedi bi turlu.
    3-c: battaniyeler ve yorganlar normalde hiç sığmaz yada zar zor makineye sokardık. Bunda gayet rahat oldu.

4-13 yillk evliyiz ve ilk makinemizi (beko 2612c 5 kg 800 devir) bu surede gayet guzel kullandik. artik yeter diyerek uzun sureli kullanma umidiyle bu makineyi tercih ettik.
    4-c: yeni bişey almak (israf değil ise) gayet keyifli bir olay.

5- bu urunun benzeri LG de 17/9 olarak yakin olculerde var. fiyati 300 tl yukarda. o yuzden yonelmedik.
    5-c: bu makine rahat rahat yetti.

6-evimizde buyuk te olsa 1 makine icin yerimiz var. o yuzden 1+1 ayri ayri makine alamiyoruz.
    6-c: yer sorunu yaşamadık.

7- kurutma bizim icin cok elzem degil. artik ne performans verirse bize yeter diyecegiz.
    7-c: çamaşırlar kurumuş çıkınca bize bonus oldu. Ayrı olan. Kurutmalar daha ne verebiliyor bilmiyorum ama kurumuş çıkması bize yetti.

8- avrupada bu tarz makinelerin kullanildigini bizde ise simdilik yayginlasmadigini dusunuyorum.
    8-c: Avrupa görmüş birini bulunca soracağım.

Şimdiye kadar öngörülerimiz dışında bir durumla karşılaşmadık çok şükür. Kolay değiştiremeyeceğimiz uzun süreli ve maliyetli bir cihazdan memnun kalamamak çok kötü olurdu. Gelen servis elemanına bu Makinenin kullanıcısını bulamadığımı sorduğumda çok da az satışı olmadıgını aksine bu makineden de kurulum yaptıklarını söyledi.

Bu marka modele karar verirken Araştırma sürecinde yaşadığım bilgi kıtlığı beni baya bi yormuştu. Almayı düşünen arkadaşlara seve seve yardımcı olurum.

Hoşçakalın.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: orjam

Tekrar merhaba;

Makinemiz dün yurtiçi kargo. Ile geldi. Daire kapısına bırakıldı. Bir gün önce servisi arayıp kayıt yaptırmıştım. Kargodan 10 dk sonra servis geldi. Kurulumu yaptı. Samsung Servisi'nin bu kadar hızlı ve iligil olması beni şaşırttı açıkcası. Bu samsung kullanan tüketiciler içi bir kazançtır.

2-c: 1 Naci maddedeki durum gerçekleşti. Iki aşamalı kurutma yapmaya gerek kalmadı.

3-c: battaniyeler ve yorganlar normalde hiç sığmaz yada zar zor makineye sokardık. Bunda gayet rahat oldu.

7-c: çamaşırlar kurumuş çıkınca bize bonus oldu. Ayrı olan. Kurutmalar daha ne verebiliyor bilmiyorum ama kurumuş çıkması bize yetti.

Şimdiye kadar öngörülerimiz dışında bir durumla karşılaşmadık çok şükür. Kolay değiştiremeyeceğimiz uzun süreli ve maliyetli bir cihazdan memnun kalamamak çok kötü olurdu. Gelen servis elemanına bu Makinenin kullanıcısını bulamadığımı sorduğumda çok da az satışı olmadıgını aksine bu makineden de kurulum yaptıklarını söyledi.

Bu marka modele karar verirken Araştırma sürecinde yaşadığım bilgi kıtlığı beni baya bi yormuştu. Almayı düşünen arkadaşlara seve seve yardımcı olurum.

Hoşçakalın.

Makinanızı iyi günlerde kullanın.

Yıkama performansı nasıl? Mümkünse video çekebilir misiniz?

• quote:

Orijinalden alıntı: Eternafelicity

quote:

Tekrar merhaba;

Hoşçakalın.

quote:

Orijinalden alıntı: Eternafelicity

quote:

Tekrar merhaba;

Hoşçakalın.

Yıkama performansı düşük sıcaklıklarda bile oldukça iyi. Sebebinin de büyük tanbur olduğunu düşünüyorum. 10 kg çamaşır içerde oradan oraya çarparak yıkanıyor. Yıkayıp kuruttugmuz çamaşırlar yumusatıcı koymadıgımız halde çok yumuşak oldu nedense. Bu da +sı oldu.

Video olarak çekilmiş görüntüler internette buldum. Ben de eklerim ilk fırsatta ama benden iyisini yapmışlar bile.

http://www.youtube.com/watch?v=9LtDdDhxvc4

http://www.youtube.com/watch?v=DzAXdETn_zQ

• güle güle kullan,
    ben bunun,
    Samsung WD702U4BKWQ/AH 7 Kg Yıkama 5 Kg Kurutmalı olanı nı aldım
    su alma ventili bozuk geldi.
    hala uğraşıyoruz, bakalım ne olacak ...
    güle güle kullan..
  • quote:

Orijinalden alıntı: nietzche

güle güle kullan,
    ben bunun,
    Samsung WD702U4BKWQ/AH 7 Kg Yıkama 5 Kg Kurutmalı olanı nı aldım
    su alma ventili bozuk geldi.
    hala uğraşıyoruz, bakalım ne olacak ...
    güle güle kullan..

Teşekkürler. Sizde güzel güzel günlerde kullanın. Bu arada Nerde oturuyorsunuz. Serviste yaşadığınız sorunun sebebini paylaşır msınız.

• Yeni makineniz hayrli olsunn. Ben de yaz aylarindan beri bu konuyu arastiriyorum. Yer sikintim oldugu icin kombo almak istedim. Internetteki yorumlar hep olumsuzdu.degisik markalar kullanan birkac kisiyle konustum. Cok memnunlar. Fakat ayrica kullanan kisiler de memnunlar 😊 sonunda tamirci bir ustamiz var. Ona sormaya karar verdim. Teknik servis ve yedek parca ihtimallerini de dusunerek, sordum. Kombo makineyi hic bir sartta onermedi. Mesela herhangi birisi bozuldugunda digerini de etkiliyormus. Samsung dusunuyordum ben de. Ama samsung u; henuz camasir makineleri yeni ve yedek parcalarda temin sikintisi oluyor diyerek tavsiye etmedi. Hotpoint Ariston ve LG sakin alma. Parana yazik olur dedi 😊 siemens pahali geliyorsa profiloya bakmami tavsiye etti. Arcelik de son 1-2 yildir kalitesini bozmus. Beko bile bakabilirmisim. Simdilik bakiyorum.
    Umarim arizasiz gunleriniz olur. Tekrar hayrli olsuuun.

• quote:

Orijinalden alıntı: gokcengurbuz

Yeni makineniz hayrli olsunn. Ben de yaz aylarindan beri bu konuyu arastiriyorum. Yer sikintim oldugu icin kombo almak istedim. Internetteki yorumlar hep olumsuzdu.degisik markalar kullanan birkac kisiyle konustum. Cok memnunlar. Fakat ayrica kullanan kisiler de memnunlar 😊 sonunda tamirci bir ustamiz var. Ona sormaya karar verdim. Teknik servis ve yedek parca ihtimallerini de dusunerek, sordum. Kombo makineyi hic bir sartta onermedi. Mesela herhangi birisi bozuldugunda digerini de etkiliyormus. Samsung dusunuyordum ben de. Ama samsung u; henuz camasir makineleri yeni ve yedek parcalarda temin sikintisi oluyor diyerek tavsiye etmedi. Hotpoint Ariston ve LG sakin alma. Parana yazik olur dedi 😊 siemens pahali geliyorsa profiloya bakmami tavsiye etti. Arcelik de son 1-2 yildir kalitesini bozmus. Beko bile bakabilirmisim. Simdilik bakiyorum.
    Umarim arizasiz gunleriniz olur. Tekrar hayrli olsuuun.

bana ilginc geldigi icin paslaymak istedim. samsung beyaz esya fabikasi 1970 yilinda kurulmus.

ayni olaya nesneye her muhatabin farkli yorum yapmasi gayet normal. tamirci kendine gore dusunur. kullanici kendine gore dusunur. mesela aldigim aracin bazi parcalarini sokmek biraz zor. o yuzden tamirciler pek o markadan hoslanmiyor. dogal olarak kolay tamir edilen cihaz iyi cihazdir onlara gore . tam aksine servisin gecim kaynagi arizadir. bunlar benim sahsi fikrim tabiki.

makinenin 7 yil garantisi var. bozulursa 20 is gunu icinde yapmak servisin isi. bir yilda 3 ten fazla ariza yaparsa zaten iade hakkimiz var. o yuzden cok kafaya takmadim ben. eyup teki samsung servisine de gittim. gayet saglikli isleyen bir duzen vardi*

yerli markalarimiz combo makinelerde 10 kg a yeni ulasmisken adamlarda kac sene onceden 17 kglik combo makine var. tabi burda onemli olan yapabilmek degil satmak. satabildigi icin yapmis

bende alirken tereddut yasamadim degil, size de hak veriyorum. telefonunu kullandigim bir markanin beyaz esyasini almak garip. bosh cep telefonu dusunemiyorum yada arcelik :)

*marka fanatikligim yoktur. herturlu model marka cihazi kullanirim.

• Arkadasim bu fiyati nerde hangi bayide aldiniz...ben 2 buzdolabi pazarligi yaptim..kaparo verdim...oyle olunca bunu 3450 ye birakiriz dediler...buna da siparis gectim ancak vazgecme sansim var...

• Benim bu samsung cihazlar ile ilgili anlayamadığım bir şey var. Benim evime yakın (100 mt) samsung servisi var. Defalarca çeşitli samsung ürünlerini götürdüm hem kısa sürede tamir edildi hemde tamir den sonra arandım memnun kaldım mı diye. Hatta bu hafta samsung süpürgeyi götürdüm kısa sürede motorunu değiştirip verdiler. Süpürgenin kullanıldığı şartlar çok kötü. İmalatın ve satışın olduğu bir işyeri ve evdeki şartların çok üzerinde çalışıyor. Hatta servis fabrikada mı çalışıyor bu cihaz diye sordu. Bu tip şartlarda çalışan süpürge için ücretsiz tamirat yapmıyoruz demelerine rağmen 2 defa motorunu ücretsiz değiştirdiler. Bunun yanında beyaz eşya servisleri ile ilgili aşırı şikayet var, ürünler hoşuma gitse bile korkumdan uzak duruyorum. 2 si ayrı mı diyorum ama sorduğumda samsung ne ürününüz var ise servis merkezimize başvurabilirsiniz dediler. Bu konuda kafa karışıklığım var açıkcası.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi trojana -- 27 Aralık 2014; 10:45:29 >

• quote:

Orijinalden alıntı: dr.ibrahim

Arkadasim bu fiyati nerde hangi bayide aldiniz...ben 2 buzdolabi pazarligi yaptim..kaparo verdim...oyle olunca bunu 3450 ye birakiriz dediler...buna da siparis gectim ancak vazgecme sansim var...

ilk mesajimda verdigim liknteki makineyi aldim gold.com.tr den aldim. 3300 tl. 100 tl bonus verdiler. 3200 e geldi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: trojana

Benim bu samsung cihazlar ile ilgili anlayamadığım bir şey var. Benim evime yakın (100 mt) samsung servisi var. Defalarca çeşitli samsung ürünlerini götürdüm hem kısa sürede tamir edildi hemde tamir den sonra arandım memnun kaldım mı diye. Hatta bu hafta samsung süpürgeyi götürdüm kısa sürede motorunu değiştirip verdiler. Süpürgenin kullanıldığı şartlar çok kötü. İmalatın ve satışın olduğu bir işyeri ve evdeki şartların çok üzerinde çalışıyor. Hatta servis fabrikada mı çalışıyor bu cihaz diye sordu. Bu tip şartlarda çalışan süpürge için ücretsiz tamirat yapmıyoruz demelerine rağmen 2 defa motorunu ücretsiz değiştirdiler. Bunun yanında beyaz eşya servisleri ile ilgili aşırı şikayet var, ürünler hoşuma gitse bile korkumdan uzak duruyorum. 2 si ayrı mı diyorum ama sorduğumda samsung ne ürününüz var ise servis merkezimize başvurabilirsiniz dediler. Bu konuda kafa karışıklığım var açıkcası.

beyaz esya sans isi biraz. beyaz esya Şikayetleri her markada bolca var. 2 kati fiyatla satilan miele deki sikayetleri gorunce sikayet okumaktan vazgectim ben.

bahsettiğiniz servis kalitesindeki farklar yerinde bakılan buyuk beyaz esya ile sizin servise goturebildiginiz esyalara verilen hizmetin farkliligindan kaynaklanabilir. ben bunu belli bir olcude kabul edebilirim.

• Merhabalar,
    Ben de bu makineye kafayı taktım ama kombo makinelerin iyi kurutmadığı, nemli çıktığı falan söyleniyor. Gerçi ben makinenin kurutma kapasitesinin üzerinde bir çamaşır olmazsa öyle bir sorun olacağını düşünmüyorum ama sizin tecrübeniz ne yöndedir? Bilgilendirirseniz sevinirim.

@orjam
  • quote:

Orijinalden alıntı: enpisherif

Merhabalar,
    Ben de bu makineye kafayı taktım ama kombo makinelerin iyi kurutmadığı, nemli çıktığı falan söyleniyor. Gerçi ben makinenin kurutma kapasitesinin üzerinde bir çamaşır olmazsa öyle bir sorun olacağını düşünmüyorum ama sizin tecrübeniz ne yöndedir? Bilgilendirirseniz sevinirim.

@orjam

Kurutma konusunda ne kadar az çamaşır o kadar iyi kurutma demektir. Bu genel kaide zaten. Bu makinede ben kurutmada bir sorun yaşamadım. Kaldı ki bu makine sadece yıkama performansı için bile alınır. Kurutması da ekstra.

• quote:

Orijinalden alıntı: Normandia_06

Cesaretin için tebrik ederim millet samsung ürünlerinden kaçarken sen tut çamaşır makinesini al hemde kurutmalı olanından hemde miele dururken 3.200 gibi bir fiyata yuhhhhhhh :D O makinenin ederi 900 tl den 1 kuruş fazla değil

alin terimle kazandigim parayla aldim ben bunu. fiyatindan da performansinda memnunum. saygilar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ankastreci_tedarikcimden

Paran varsa FWD 1400-7 El 3A FRANKE Ankastre kurutmalı çamaşır makinesi al. http://www.tedarikcimden.com/FWD-1400-7-El-3A-FRANKE-Ankastre-kurutmali-camasir-makinesi,PR-394.html

yoksa

Hoover ın var sadece kurutma makinesi onu al derim.
    http://www.tedarikcimden.com/Hoover-VTC-680-NBX-Kurutma-Makinesi-8-kg,PR-1789.html veya
    http://www.tedarikcimden.com/Hoover-DYC-770-NB-Kurutma-Makinesi-7-kg,PR-1788.html

onerileriniz icin tesekkuler fakat konuyu okumadan reklam amacli paylasim yapmissiniz.

siz 12kg ve uzeri combo makine ihtiyaci olan birine 7 kg makine oneriyorsunuz.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.