Şimdi Ara

Microsoft Bitcoin'e resmen onay verdi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
33
Cevap
0
Favori
765
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• Microsoft Bitcoin'e resmen onay verdi

Son dönemin en çok tartışılan sanal para birimi Bitcoin bununla birlikte kullanımını yaygınlaştırmaya devam ediyor. Bazı ülkelerde yasaklananan bazı ülkelerde destek gören Bitcoin için artık özel bilgisayar sistemleri bile satışa çıkmış durumda. 

Şu anda birim fiyat karşılığının yaklaşık 350$ olduğu Bitcoin yavaş yavaş önemli teknoloji firmalarından da destek görmeye başladı. Ancak şimdiye kadar ki en önemli kabul Microsoft'tan geldi. 

Firma yaptığı bir duyuruda Xbox oyunları ve içerikleri ile Windows ve Windows Phone uygulamaları için bundan böyle Bitcoin para birimini kabul edeceğini açıkladı. Bu opsiyon sadece ABD'de geçerli olacak. 

Microsoft böylece dijital içerikler için Bitcoin birimini kabul eden ilk büyük teknoloji firması olarak da tarihe geçti. Ancak satışlar doğrudan Bitcoin ile olmuyor. Önce Microsoft hesabınıza Bitcoin ile para yüklemesi yapmanız gerekiyor. Satın alımlar bu para ile oluyor. Bunun haricinde Windows 8, Office 365 gibi ürünler Bitcoin ile alınamıyor. 

Microsoft'un bu dönüştürme süreci ise yaklaşık iki saati bulacak. Yani hesaba para yüklerken biraz beklemek durumundasınız. Ayrıca Bitcoin üzerinden hesaba eklenen paralarınızı geri alamıyorsunuz. 

Microsoft geçtiğimiz haftalarda da Bing arama motoruna Bitcoin değerini hesaplama aracı eklemişti. Bu yeniliğin önümüzdeki yıl daha fazla ülkeye yayılması bekleniyor.  

• Çok iyi olmuş çokta güzel iyi olmuş.

• Şu bitcoin tam olarak nedir hala anlayamadım

• kendi sınırları içinde olduğu için sorun yok. ayrica iyi kar etmiyorlar ki bitcoin kadar düştüler. japon hacker ın icadı amerikan firmasında kabul gördü. tarihe geçecek Microsoft yönetimi.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bitcoin internette sıklıkla kimlik bilgilerini gizlemek için kullanılıyor. Microsoft'un bunu kullanması biraz garip olmuş. Belki de bu şekilde piyasadaki bitcoinlerin izini sürecekler.

• Deep web'te kullanılması sakıncalı bitcoin ama ebay'de bazı satıcılarda bitcoin geçerli oluyor
  • loading electronic money..

sinirsiz para basar yahudiler ilerde

• destinati0n kullanıcısına yanıt
    Deep webi kim kullanıyor ki.

• quote:

Orijinalden alıntı: 1zeus1

Deep webi kim kullanıyor ki.

İllegal işlerle uğraşan herkes kullanıyor deep webi.

Aklına gelen gelmeyen herşey var deep web'te.
    Kısacası internetin karanlık yüzü

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi destinati0n -- 11 Aralık 2014; 22:19:25 >
  • destinati0n kullanıcısına yanıt
    Onu biliyorum sormamın nedeni yani kim kullanıyoki bide deep webde kullasınlar bitcoini yani zaten pis ve yasadışı bi yer.

• quote:

Onu biliyorum sormamın nedeni yani kim kullanıyoki bide deep webde kullasınlar bitcoini yani zaten pis ve yasadışı bi yer.

Bitcoin herhangi bir devlete borsaya bağlı değil .
    Hiçbir dalgalanmadan etkilenmiyor. Kirli işler temiz yollardan hallediliyor.

• Bir bağlaç ya da durum-hâl eki olarak ''ki''.

• quote:

Bitcoin in tek kullanım alanı sadece deepweb değil.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Sirkadyen -- 11 Aralık 2014; 23:18:27 >
  • Ben onu söylemedim kardeşim deep web kullanıyomusun ki bitcoini orda kullanasın ona demeye getirdim yani sadece pis insanların kullandığı bi yer olan bi yerde bitcoine çokda ihtiyaç yok demeye getirdim adamlar zaten kaçak iş yapıyo güvenlik için bitcoine ne gerek var onu diyorum.

• 10 liralik bitcoinim vardi degerlenir belkibence biraz sacma olmus windowsun bu odeme sistemine gecmesi araci firmalar var zaten piyasadan biraz daha pay almak istiyorlar belki ama cok iyi gidecegini sanmiyorum bu durumun

• bizde çıkarmaya mı başlasak :D

• nwo denemeleri

• Adamlar zevkten dört köşe olmuştur bit coin olayı onay görünce zaten yeterince fidye virüsü nedeni ile zarara uğrattılar ve takip edilmeye olanak bırakmadılar birde reklamını yapıyorlar.

• bit coin sonra megacoin vs gider bu :) hesaba gerçek dolar,euro yatsın da gerisi hikaye bunlar için

• Microsoft'un bu kararı bana garip geldi açıkçası ve bitcoin aynı zamanda illegal işler için de kullanılıyor.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.